ادمین سایت

نیاز به ادمین سایت دارید یا می خواهید خودتان تبدیل به یک ادمین وب سایت موفق شوید؟ حقوق ادمین سایت چقدر است؟ برای آموزش ادمین سایت چقدر زمان لازم داریم؟ پنل ادمین سایت چیست؟ برای استخدام ادمین سایت برای مدیریت وب سایت های خود باید چگونه اقدام کنیم؟ این ها سوالاتی است که می تواند در ذهن شما وجود داشته باشد، در واقع به احتمال %90 برای یافتن پاسخ این سوالات وارد این صفحه شده اید.

اگر اینطور است بسیار خوش شانس هستید! الفباوب قصد دارد با ارائه مقاله ای به زبان ساده و روان به شما کمک کند اطلاعات خود را درباره ادمین سایت افزایش دهید. در واقع اگر به دنبال یک ادمین سایت هستید یا این که می خواهید یک ادمین باشید این مطلب برای شما نوشته شده و به شما برای دریافت چیزی که به آن نیاز دارید کمک می کند.

الفباوب یکی از بهترین مراکز طراحی وب سایت و کسب و کارهای دیجیتال مارکتینگ آمادگی دارد با بهترین تعرفه های موجود مدیریت سایت های شما را برعهده بگیرد و به شما برای ارتقای کسب و کار و دیده شدن در دنیای مجازی و تکنولوژی کمک کند. ما با در اختیار داشتن بهترین کارشناسان تولید محتوا و سئو، افراد متخصص برای مدیریت وب سایت های شما و همچنین برنامه ای کامل و جامع برای راهنمایی و گزارش لحظه ای در کنار شما هستیم!

آن چه در این مطلب به شما می گوییم:

برگردیم سر بحث اصلی خودمان، یعنی ادمین سایت و هر آن چه از این فرد بر می اید! در وهله اول بیایید دقیق ببینیم ادمین سایت واقعا به چه کسی می گویند؟ در هرکجای این مطلب سوالی برایتان پیش آمد یا نیاز به اصلاح و بازبینی داشت در قسمت نظرات اعلام کنید!

ادمین سایت کیست؟

ادمین (Admin) کلمه انگلیسی و کوتاه شده عبارت Administrator است. ادمین یعنی مدیر، در لغت نامه انگلیسی این عبارت به معنای «مدیرِ یک سازمان، کسب وکار و غیره» می باشد. فراگیر شدن تکنولوژی و اینترنت در سراسر جهان باعث شده این کلمه معنی به خصوصی داشته باشد. هم اکنون وقتی از این کلمه استفاده می کنیم، منظورمان مدیر سایت، صفحه یا شبکه اجتماعی است.

ادمین سایت نگه داری اطلاعات، اجرای صحیح صفحات و حل مشکلات کد نویسی، ارتقای سرعت سایت، تولید و مدیریت محتوا، بازاریابی، درج مشخصات و قیمت محصولات و به طور کلی درست اجرا شدن سایت را بر عهده دارد.

چگونه ادمین سایت شویم؟

در ادامه به راهکارهایی که از شما یک ادمین سایت می سازد اشاره می کنیم، اگر می خواهید بدانید از چه راه هایی می توانید عنوان این شغل را دریافت کنید در ادامه با ما همراه باشید!  

تحصیلات دانشگاهی

اولین سوالی که در ذهن علاقه مندان به مدیریت سایت و ادمین سایت وجود دارد این است که آیا تحصیلات دانشگاهی به خصوصی برای ورود به این زمینه نیاز داریم یا خیر؟ در جواب این سوال می گوییم: به طور کل مدیریت سایت به تحصیلات آکادمیک یا دانشگاهی خاص یا مرتبطی ندارد و هر شخص علاقه مندی که استعداد و خلاقیت لازم برای یادگیری مباحث، جهت ورود به این حوزه را داشته باشد، می تواند در این حرفه موفق شود.

البته باید به این نکته کلیدی دقت کنید که دانشجویان رشته فناوری اطلاعات و کامپیوتر به خاطر آشنایی بیشتر با مباحث این حرفه، از مسیر آسان تری می توانند به این عرصه وارد شوند.

شرکت در دوره های آموزشی حضوری و غیر حضوری (آنلاین)

در هر صورت چه تحصیلات دانشگاهی مرتبط داشته باشید یا در یک رشته غیر مرتبط فعالیت کنید، یکی از شرایط مهم، شرکت در دوره های آموزشی یا کارآموزی است. شرکت در این دوره ها برای ما مشخص می کند که چگونه ادمین سایت شویم و در چه مسیری فعالیت کنیم.

مهمترین مباحث آموزش داده شده در این دوره ها، آشنایی با پنل مدیریت سایت و وردپرس، درک مفهوم تولید محتوا و توانایی عیب یابی خطا و حل مشکلات یک سایت می باشد. شما باید به ضورت مکتوب آموخته های خود را در یک دفتر یادداشت کنید تا در مواقع نیاز امکان مراجعه دوباره به نوشته های خود را داشته باشید.

.

کارآموزی رایگان

بعد از پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی، نوبت این است که دانسته های خود را تست کنید. پس آگهی های استخدام را بررسی و به یکی از شرکت هایی که به کار آموز رایگان در زمینه مدیریت سایت نیاز دارند مراجعه و کار خود را شروع کنید.

کارآموزی رایگان در یک شرکت، فرصتی عالی برای ارتقا و رشد شماست. شما در این دوره با محک زدن دانسته های قبلی، فرصت کسب تجارب جدید و گران بهایی را در کنار افراد متخصص به دست می آورید که موجب رشد و پیشرفت سریع تر شما می شود. در دوره کارآموزی مدام سوال بپرسید و نکات جدیدی را که حین کار یاد می گیرید در یک دفترچه برای خود یادداشت کنید.

بعد از تمام شدن دوره کارآموزی دو احتمال وجود دارد:

  1. استخدام به عنوان مدیر سایت در همان شرکت
  2. پایان همکاری با آن شرکت بعد از تمام شدن دوره کارآموزی

در صورت استخدام شما به هدف خود رسیده اید، اما در صورتیکه موفق به ادامه همکاری با عنوان ادمین سایت با شرکت موردنظر نشدید به علت گذراندن دوره کارآموزی شرکت های معتبر زیادی با شما قرارداد همکاری می بندند!


افزونه هایی که ادمین سایت وردپرسی باید با آها آشنا باشد

در صورتیکه آشنایی اولیه ای با وردپرس و فضای آن داشته باشید، حتما می دانید که در وردپرس، این افزونه ها می باشند که بیشتر کارها را انجام می دهند. در واقع وجود افزونه های مختلف باعث شده بسیاری از کارها در وردپرس به صورت خودکار صورت بگیرد. در این بین افزونه هایی وجود دارند که هر سایت وردپرسی باید آن ها را داشته باشد. پس ادمین سایت وردپرسی باید با این افزونه ها آشنا باشد و بر آن ها تسلط داشته باشد. در ادامه به معرفی این افزونه های مهم می پردازیم.

افزونه Elementor 

صفحه سازها نقش زیادی در سایت های وردپرسی دارند. یکی از مهم ترین صفحه سازها ، المنتور است. یک ادمین سایت وردپرسی برای این که بتواند به مناسب ترین شکل، چینش و تغییرات را در سایت اجرا کند، باید روی این افزونه تسلط داشته باشد.

افزونه wp rocket

استفاده از سایت های وردپرس یک ایراد دارد و آن هم این است که پس از مدتی کد های نوشته شده و استفاده شده در سایت زیاد شده و سرعت سایت را کند می کند. به همین علت باید این کد ها را فشرده کرده و از تولید اضافی آن ها جلوگیری کرد. یک از مهم ترین افزونه های وردپرس wp rocket است.

با کمک این افزونه، سرعت بارگذاری سایت شما در دستگاه های کاربران سرعت چشمگیری خواهد داشت و سایت شما بهینه تر خواهد شد. این افزونه یکی از مهم ترین افزونه های وردپرس است که بخش های بسیاری از سایت را پوشش می دهد و با کمک آن می توانید تغییرات بسیاری را روی سایت را به راحتی چند کلیک اعمال کنید.

این افزونه با دیگر افزونه های بهینه سازی سرعت سایت تداخل دارد. پس باید از بین افزونه های بهینه سازی سرعت سایت، بهترین و مناسب ترین را برای سایت خود انتخاب کنید. امکانات پایه در افزونه wp rocket برای استفاده کاربران رایگان بوده و برای استفاده از امکانات حرفه ای باید هزینه دوره ای پرداخت کنید.

افزونه Yoast SEO Premium

شما باید همیشه تلاش کنید با کمک روش های مختلفی سئو خود را ارتقا دهید. شما می توانید با بهینه سازی محتوا خود سئو سایت را تا حد بسیاری بهبود دهید. برای اینکه این کار را به نحو احسن انجام دهید بهترین گزینه استفاده از افزونه یواست سئو است.

این افزونه در دو نسخه رایگان و حرفه ای به کاربران وردپرس ارائه شده است که ما پیشنهاد می کنیم برای داشتن امکانات بیشتر از نسخه حرفه ای این افزونه استفاده کنید. این افزونه به شما کمک می کند که عناصر مختلف که ازنظر سئو دارای اهمیت می باشند در سایت شما تست شوند تا شما بتوانید آن ها را ارتقا دهید.

پس ما پیشنهاد می کنیم برای سئو سایت و افزایش ورود گوگل سایت حتما از افزونه Yoast SEO استفاده کنید. این افزونه ورودی گوگل سایت شما را افزایش خواهد داد.

افزونه Updraft Plus

هر سایت وردپرسی نیاز به افزونه پشتیبان گیری دارد. پشتیبان گیری یکی از وظایف اصلی مدیر سایت بوده و باید به صورت مرتب انجام گیرد. افزونه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند که پرطرفدار ترین آن افزونه  Updraft Plus  است.

ادمین سایت وردپرسی

وردپرس محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در دنیاست. متن باز بودن و رایگان بودن آن باعث شده ابزارهای رایگان زیادی برای آن ساخته شود و کارایی آن بالا رود. برای همین وردپرس یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین سیستم های مدیریت محتوا در دنیاست. فردی که مدیریت یک سایت وردپرسی را بر عهده دارد، ادمین سایت وردپرس می باشد.

سهولت کار با وردپرس انقدر زیاد است که حتی افراد مبتدی هم می توانند سایت خود را به راحتی طراحی کنند. برای همین تا به حال بیشتر سایت هایی که از آن ها بازدید می کنید، بر پایه وردپرس طراحی شده اند. در ایران هم وردپرس به شدت طرفدار دارد و می توان با قاطعیت گفت که درصد زیادی از سایت هایی که به صورت روزانه از آن ها دیدن می کنید، با وردپرس ساخته شده اند. همین باعث شده مدیریت سایت های وردپرسی اهمیت دوچندانی پیدا کند.

ادمین سایت وردپرس باید با برنامه نویسی و نرم افزارهای متن باز آشنا باشد. در وردپرس زبان های PHP، HTML و CSS به صورت عمده مورد استفاده قرار دارند. پس یک ادمین برای این که بتواند کارهای فنی سایت را انجام دهد و مشکلات احتمالی را حل کند، باید با این زبان ها آشنا باشد و تجربه کافی در کار با وردپرس و پیشخوان آن را داشته باشد.

برند یا کسب و کاری که سایت خود را با وردپرس بسازد، باید در جست و جوی ادمینی باشد که با وردپرس آشنایی کامل داشته باشد.

وظایف ادمین سایت چیست؟

با توجه به موضوع و حوزه فعالیت هر سایت وظایف ادمین هم می تواند به صورت های مختلفی شرح داده شود. برای مثال در صورتیکه شرکت یا فردی دارای سایت کوچکی باشد، تنها با یک ادمین هم میتوان کد نویسی های سایت، طراحی تصاویر و تولید محتوا را انجام دهد. اما سایت های بزرگ برای ارتقا و پیشرفت نیاز به افراد بیشتری برای مدیریت صحیح دارند.

مهم ترین اهداف از تولید محتوا جذب مخاطب برای سایت ها و بالا بردن بازدید آن ها از طریق سئو سایت و افزایش ترافیک سایت است. برای اینکه بتوانید مخاطبین را از سایت خود سرازیر کنید و به اهدافتان برسید، باید ایده های جذابی برای تولید محتوا داشته باشید.

هرچه در انتخاب صحیح کلمات و عبارت های کلیدی دقت بالاتری داشته باشید، احتمال موفقیت شما هم افزایش پیدا می کند. هرچه رتبه بیشتری در کلمات کلیدی پرجستجو و مرتبط با حوزه سایت در نتایج گوگل بگیرید، میزان ورودی بالاتر و در نتیجه موفقیت بیشتری تجربه می کنید. اطلاع از رتبه کلمات کلیدی باعث می شود هدفمندانه برای بهبود رتبه سایت بر اساس کلمات کلیدی در گوگل تلاش کنید. پس اطلاع از رتبه کلمات کلیدی در گوگل به همراه یک مدیریت و برنامه ریزی صحیح، در پیشرفت رتبه سایت شما نقش زیادی دارد.

 

سیستم های زیادی برای آنالیز سایت ها فعال هستند که این امکان را در اختیار شما می گذارند. الکسا یکی از معروف ترین سیستم های آنالیز برای اینکار است. اگر سوالی درباره هرکدام از بخش هایی که به آن ها پرداختیم پیدا کردید، می توانید از طریق بخش نظرات به ما اعلام کنید تا در سریع ترین زمان پاسخگویی صورت گیرد.

در صورتیکه به افزایش بازدید و رضایت کاربران فکر می کنید، باید هر میلی ثانیه در سرعت بارگذاری سایت برای شما مهم باشد. از سوی دیگر بالا بودن سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو بوده که گوگل برای رتبه بندی سایت ها به آن توجه دارد.

 

افرادی که در سایت یا فروشگاه اینترنتی فعالیت می کنند، خیلی خوب می دانند که باید از روز قبل و ماه قبل ترافیک بیشتری برای سایت بگیرند. در صورتیکه بتوانید راه های موجود را به درستی پیاده سازی کنید، نتایج عالی انتظار شما را می کشد.

هم اکنون افراد زیادی از کاربران در شبکه های اجتماعی فعال می باشند؛ برای همین افراد با دارا بودن انواع سایت، لینک و آیکن شبکه های اجتماعی شان را در سایت خود قرار می دهند. پس باید لینک صفحات و کانال های خود را در شبکه های اجتماعی ارائه دهید تاعلاوه بر معرفی کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی، با لینک کردن محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی به سایت، ترافیک بیشتری روی سایت دارید.

 

سایت ها هم نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. این نگهداری در بیشتر موارد بسیار ساده خواهد بود و وابسته به بزرگی و پیچیده گی و نوع طراحی یک سایت گاهی شاید زمانبر یا پیچیده تر شود. در طول زمان با تغییر تکنولوژی های توسعه وب نیاز است که سایت شما هم با این تغییرات به روز شود. یا گاهی با کشف یک باگ یا حفره امنیتی باید بخشی از سایت شما برای محافظت از آسیب بد افزار ها تغییر داده شود.

پیشگیری بهتر از درمان است پس باید قبل از این که به سایت خللی وارد شود با راه های پیشگیری اقدامات لازم را انجام دهید. مهمترین راه حافظت و افزایش امنیت سایت، تهیه پشتیبان یا بکاپ کامل از سایت وردپرسی است.

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از سایت ها با آن دست و پنجه نرم می کنند بک لینک اسپم بوده که جریمه سایت را به دنبال دارد، و باعث حذف بعضی از صفحات از نتایج گوگل می گردد. در این صورت زحمات ادمین و محتوانویسان هدر می دهد. گاهی این بک لینک ها توسط شما به اشتباه ایجاد شده اند و در بعضی موارد هم جز حملات سئو منفی به حساب می اید و توسط رقبای شما ثبت می شوند. در هر صورت باید سریعتر مشکلات را شناسایی و برای رفع آن ها اقدام کنید.

مزیت بررسی لینک های داخلی این بوده که شما تعداد و نوع لینک ها را مشاهده می کنید و درصورتی که میان لینک داخلی و خروجی، یا لینک های فالو و نوفالو تناسب کافی نباشد اقدام به افزودن یا حذف لینک اضافی می کنید. همینطور اگر به هر علتی لینک اشتباه در سایت شما وجود داشته باشد، سریعا متوجه می شوید.

 

شما باید محصولات و خدمات قابل ارائه کسب و کار خود را در سایت های فروشگاهی و خدماتی به نمایش بگذارید تا توانمندی ها و تنوع حوزه کاری تان برای مخاطبان روشن شود. از عکس های با کیفیت و شفاف که تصویری راهن از محصول، در ذهن بیننده ایجاد می کند، استفاده کنید و توضیحات را طوری بنویسید که مخاطب را به مشتری تبدیل کند.

امنیت سایت  زیر شاخه امنیت کامپیوتر بوده که غالبا با مسئله امنیت مرورگر ارتباط دارد. امنیت سایت شامل فعالیت هایی می شود که با انجام آن امنیت سایت افزایش پیدا کرده و امکان نفوذ در آن صفر می شود. امنیت سایت در گرو امنیت هاست و شبکه، اینترنت و … است.

 

امکانات وردپرس

 وقتی از امکانات وردپرس مطلع شوید، بهتر می توانید با این سیستم کارکنید و کار با آن برای شما راحت تر می شود. اطلاع از بعضی جزئیات، زمان کار با این سیستم باعث می شود شما بتوانید سایت وردپرسی خود را به راحتی راه اندازی کرده و به خوبی آن را مدیریت و کنترل کنید. با این کار هر زمان با مشکلی روبرو شدید به سادگی قابل رفع خواهد بود.

طرح و برنامه ریزی صحیح برای ارتقای سایت

یکی از مسائل ظریف در سایت های موفق، طرح و برنامه منظم برای توسعه سایت است. یک سایت بدون توسعه حتی با بهترین مطالب و خدمات، به زودی روندی نزولی را در پیش می گیرد. مردم سایت هایی که مرتب تغییراتی در آن صورت می گیرد و برای بهتر شدن تلاش می کنند را دوست دارند. نرخ رشد منظم، استراتژیک ترین راه برای حرفه ای شدن سایت است.

انگیزه و هدف مشخص شده

در صورتیکه خودتان مدیر سایت خودتان هستید از خودتان بپرسید چه هدفی از ورود به اینترنت دارید و این اقدام چه مزیتی برای زندگی و کسب و کار شما دارد؟ در صورتیکه می خواهید فرد دیگری را به مدیریت سایت منصوب کنید، مطمئن باشید او به اندازه کافی انگیزه دارد. او را در سود و زیان مادی و معنوی سایت سهیم کنید. در صورتیکه مدیر یک سایت تشویق نشود، به کارش دل نمی بندد. در نهایت بهترین و زیباترین سایت هم زیر دست چنین فردی نابود می شود و هرگز به اهدافش نمی رسد.

روی پلتفرم خاصی تعصب نداشته باشید!

بعضی از گردانندگان سایت ها نسبت به فناوری خاصی تعصبات جانبدارانه دارند؛ اما بعضی دیگر فقط یک چیز برایشان اهمیت دارد: سایت خوب و موفقی داشته باشند. خود را به فناوری ها و فایل ها وابسته نکنید. اجرای ایده ها و رویاهایتان را موکول به انجام شدن این یا آن تغییر فنی در سایت یا ظاهر گرافیکی آن نکنید. بعضی از صاحبان سایت وسواس عجیبی نسبت به یک جور منو یا افکت خاص یا یک انیمیشن فلش دارند.

اطلاع از اصول بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

همیشه درباره بازاریابی و تبلیغ اطلاعات کسب کنید. بعضی از ادمین ها ساده لوحانه فکر می کنند و اطلاع درستی از ماهیت پیچیده مبارزه بی امان سایت ها برای ربودن میدان موفقیت از یکدیگر ندارند. سری به موتور جست وجوی گوگل بزنید و همان واژه قبلی را جست وجو کنید تا بالا و پایین شدن رتبه سایت ها به شما ثابت شود. برای به نتیجه رسیدن سایت با آگاهی کامل از اصول بازاریابی حرکت کنید. کسب مهارت «تبلیغ نویسی » برای ادمین های سایت اهمیت دارد.

 

بررسی سایت های رقبا

مگر می شود موفق بود و رقیب نداشت؟ موفقیت یک وضعیت نسبی بوده و در قیاس با وضعیت سایت قابل اندازه گیری است. پس در صورتیکه می خواهید سایت موفقی داشته باشید، رقبای خود را بشناسید. مغرور نباشید و به سایت آن ها سربزنید. بررسی سایت های رقبا یکی از بهترین و تاثیرگذارترین راه ها برای تدوین برنامه پیشرفت است.

 

تجربه کنید و بخواهید که تجربه داشته باشید!

تا مصرف کننده خوبی نباشید، امکان ندارد تولیدکننده خوبی باشید. مثلا در صورتیکه می خواهید آهنگساز خوبی باشید باید ابتدا چند سال موسیقی خوب و با کیفیت بشنوید تا آرشیو ذهنی قوی داشته باشید. در صورتیکه می خواهید نویسنده خوبی بشوید باید چند سال کتاب ها و آثار نویسندگان معروف را بخوانید و بیاموزید. باید کالای پدیدآورندگان موفق را مصرف کنید تا راز موفقیت آن را حس کنید. خیلی ها دلشان می خواهد یک فروشگاه آنلاین داشته باشند اما تا حالا آنلاین خرید نکرده اند! در صورتیکه می ترسید آنلاین خرید کنید، چه توقعی از مردم دارید؟

 

پشتیبانی کاربران و تعامل با آن ها

گاهی ادمین سایت دغدغه پشتیبانی از کاربران ندارد یا در تعامل با مردم خجالتی می باشد. چون بیشتر مدیران سایت افراد فنی می باشند که ترجیح می دهند پشت میزشان کار کنند و با کسی صحبت نکنند. در صورتیکه می خواهید سایت موفقی داشته باشید، تردید را کنار بگذارید. گوش شنوا برای مشکلات و نظرات کاربران داشته باشید و به آن ها پاسخ مناسب بدهید. همین «شنیدن نظرات» برای شما هم ارزش معنوی دارد و وضعیت اقتصادی سایت را بهبود می بخشد.

مهارت در انتخاب و تولید محتوای جذاب و کارآمد

محتوای اصیل و دست اول مهم ترین عامل پیشرفت سایت است. اینترنت بستری برای ارائه محتواست. چه این محتوا معرفی یک کالای فیزیکی باشد یا یک مقاله جدید، داشتن سطح قابل قبولی از مهارت در نوشتن و تولید مطلب نیاز است. سایت خود را با مطالب تکراری کپی شده از از سایت های دیگران پر نکنید. در این صورت کاربران چرا سایت شما را انتخاب کنند؟ به سراغ سایتی می روند که تولیدکننده اصلی محتواست. وقت بگذارید و خلاقیت به خرج دهید. یک ادمین سایت باید بتواند با تولید محتوای اصولی سایت را سرپا  نگه دارد.

اختصاص زمان کافی برای پیشرفت سایت

بعضی از صاحبان سایت و همینطور ادمین سایت تصور می کنند همین که مطالب خوب و نرم افزار خوبی برای مدیریت محتوای سایت داشته باشیم، کار تمام شده و سایت خود به خود موفق می شود. منظور از وظایف ادمین سایت مطلب گذاشتن نیست، منظور بررسی و تحلیل اوضاع است. باید مدام از خودتان بپرسید چگونه می توانم فلان کار را بهتر و سریع تر انجام دهم؟ چطور می توانم درآمد سایت را افزایش دهم؟ چرا فلان تبلیغ یا بازاریابی نتایج دلخواه را به بار نمی آورد؟ آیا کاربران از خدمات سایت راضی هستند؟ آیا به پیشنهادات آن ها رسیدگی کرده ام؟

 

بروز کردن اطلاعات خود در حوزه فناوری وب سایت

حتی در صورتیکه می خواهید مدیریت و وظیفه های ادمین سایت را به فرد دیگری واگذار کنید، بکوشید دست کم در ماه های نخست بخشی از وقت خود را صرف کلنجار رفتن با سایت تان و بهبود آن کنید. در صورتیکه حاضر نیستید از ساعات اصلی کار روزانه برای سایت تان صرف کنید و اوقات فراغت و زمان استراحت در منزل را برای این کار در نظر گرفته اید، به این معنی بوده که هنوز نقش سایت را در کسب و کارتان جدی نگرفته اید.

برای خروج از این دور باطل وقت بگذارید. دانش فنی خود را بالا ببرید. بر ترس های خود درباره بی اطلاعی از فناوری غلبه کنید. در اینترنت مدیرانی که دانش فنی کم یا غیرقابل اتکایی درباره فناوری وب دارند اغلب شکست می خورند؛ البته مواظب باشید از در این کار افراط نکنید. در صورتیکه بیش از حد درگیر جزئیات فنی شوید از موارد بسیار مهم تری مثل دیجیتال مارکتینگ و رشد کسب و کارتان باز می مانید! ادمین سایت در الفباوب، هر لحظه که بخواهید برای شما گزارش کار ارسال می کند.

آموزش ادمین سایت از کجا شروع می شود؟ از کجا باید شروع کرد؟

ادمین یک سایت باید دارای دانش های متعدد فنی و غیر فنی باشد. اولین و مهم ترین تخصص یک ادمین سایت آشنایی با بک اند سایت است. پس باید با زبان های برنامه نویسی وب و همینطور نرم افزارهای متن باز آشنایی داشته باشد.

آشنایی با سرورها و بحث امنیت سایت، به ادمین سایت کمک می کند تا بهترین و بهینه ترین سایت ها را توسعه دهد و مشکلات احتمالی که رخ می دهد را به سرعت حل کند. ادمین سایت باید دانش های غیر فنی دیگری هم داشته باشد. از این تخصص ها می توان به توانایی حل مسئله، تفکر نقادانه، شنیدن فعال و مدیریت زمان اشاره کرد.

ویژگی های مهمی که یک ادمین سایت حرفه ای باید داشته باشد

یک ادمین سایت باید با انگیزه و با اخلاق باشد، طوری که باید هدف خود را از مدیریت سایت تعیین کند و بر اساس هدف های تعین شده، بر مبنای هدف های شخصی خود حرکت کند.

در ضمن یک مدیر موفق باید قدرت برقراری ارتباط با سایر افراد گروه را هم داشته باشد و در این زمینه بتواند ارتباط خوبی را هم برقرار کند. به اندازه ای به کار طراحی هم آشنا باشد و بتواند برنامه نویسی سایت را انجام دهد تا در مواقع مهم بتواند تغییراتی در طراحی سایت انجام دهد. در ضمن یک ادمین سایت موفق باید با کار تولید محتوا و هم چنین بهینه سازی هم به اندازه ای آشنایی داشته باشد.

از دیگر ویژگی های رفتاری، علاقه مندی به کسب و کار اینترنتی است، افرادی می توانند مداوما در یک سایت وقت بگذرانند که علاقه مند به کارهای کامپیوتری باشند. در ضمن باید قدرت مدیریت گروه را هم داشته باشد و با اصول مدیریت هم کاملا آشنایی داشته باشد.

در شرکت های بسیار بزرگ برای تولید محتوا معمولا گروه تولید محتوا به صورت جداگانه در نظر گرفته می شوند اما ادمین سایت هم باید جزئیات کاری گروه تولید محتوا را هم بررسی کند و از مطالب بهینه در راستای افزایش رتبه سایت استفاده کند. در عین حال مدیریت باید با نرم افزارهای آنالیز سایت هم آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به شکل روزانه رتبه سایت را بسنجد.

حقوق ادمین سایت چقدر است؟

آیا ادمین سایت یا ادمین های وب سایت در آمد خوبی دارند یا خیر؟ این داستان به میزان مهارت شما در مدیریت سایت هایی که با آن ها کار می کنید بستگی دارد، هرچه کیفیت کار شما بالاتر باشد، هزینه بالاتری برای مدیریت یک سایت می توانید درخواست کنید.

ادمین سایت باتجربه و حرفه ای، عمدتا به صورت پروژه ای و دورکاری به مدیریت سایت می پردازد، زیرا در این شرایط قادر به مدیریت چند سایت به طور همزمان خواهد بود و این مساله درآمد را تا چند برابر افزایش می دهد. از سوی دیگر ادمین های حرفه ای علاوه بر مدیریت سایت، به صورت تخصصی به بحث تولید محتوا و سئو سایت هم می پردازند که این قضیه هم درآمد آن ها را تا حد بسیاری افزایش می دهد.

در این زمینه کاری مثل بسیاری از مشاغل تخصصی دیگر، درآمد هر شخص کاملا وابسته به میزان مهارت او است. شخصی که دارای تجربه و مهارت بالایی نیست قطعا نباید توقع درآمدهای خیلی خوبی داشته باشد اما می تواند با توقع کمتر شروع به کار کند تا مهارت های خود را افزایش دهد. در برابر افرادی که دارای مهارت، تجربه و خلاقیت بالایی می باشند درآمدهای بسیار خوبی از سایت دارند که گاهی قابل تصور نیست.

در هر صورت نمی توانیم سقفی برای درآمد یک ادمین سایت حرفه ای در نظر بگیریم، چون یک ادمین سایت می تواند همزمان مدیریت چند سایت را به عهده بگیرد و از هر کدام درآمد قابل توجهی دریافت کند.

نیاز به ادمین سایت داری؟ استخدام ادمین سایت سخته! به ما اعتماد کن!

اگر وقت و زمان کافی برای اداره وب سایت خود را ندارید از الفباوب برای ادمین سایت کمک بگیرید! الفباوب با داشتن یک تیم قوی که در عرصه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد در تلاش است مشکلات شما را حل کند و به شما برای داشتن یک کسب و کار عالی کمک کند.

شما در هر زمینه ای که فعالیت می کنید می توانید سایت خود را راه اندازی کنید اما این کافی نیست! شما نیاز به افرادی دارد که بتوانند به بهترین شکل ممکن سایت شما را مدیریت کنند و در جهت پیشرفت و ارتقای آن دست به کار شوند. 

الفباوب با برنامه ریزی صحیح و ارائه گزارش لحظه ای از وضعیت سایت شما با کمک ادمین های حرفه ای و کاربلدی که در اختیار دارد بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید. راه های ارتباط با ما در بخش پایانی وب سایت درج شده است! ما دغدغه های شما را درک می کنیم!