طراحی اپلیکیشن نیتیو

اپلیکیشن ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

وب اپلیکیشن ها (Web View)

اپلیکیشن های هیبرید (Hybrid)

اپلیکیشن های نیتیو (Native)

اپلیکیشن های بومی یا اپلیکیشن نیتیو (native app)

طراحی اپلیکیشن نیتیو چیست؟ طراحی اپلیکیشن نیتیو به چقدر هزینه نیاز دارد؟ برای طراحی اپلیکیشن نیتیو به کجا مراجعه کنیم؟ برنامه بومی برای استفاده در یک پلت فرم یا دستگاه خاص طراحی شده و این دسته از اپلیکیشن ها به صوت حرفه ای برنامه نویسی می شوند و بیشتر برنامه های موبایل موفق و معروف از این نوع برنامه نویسی استفاده کرده اند. مثل اپلیکیشن های اسنپ، تپسی، دیجی کالا و… . برنامه تلفن همراه بومی یک نرم افزار است که در یک زبان برنامه نویسی خاص برای سیستم عامل های اندروید کد نویسی شده است.

برنامه های بومی تلفن همراه، عملکرد سریع و قابلیت اطمینان بالا را ارائه می دهند. آن ها به اطلاعات شما مثل دوربین و دفتر آدرس دسترسی دارند. کاربران می توانند از بعضی برنامه ها بدون اتصال به اینترنت استفاده کنند.

با این حال، این نوع برنامه برای توسعه نیازمند هزینه است، چون مختص یک سیستم عامل طراحی می شود، و شرکت را مجبور می کند تا نسخه های تکراری را که در سیستم عامل های دیگر کار می کنند، بسازد. بیشتر بازی های ویدئویی برنامه های بومی موبایل می باشند.

معمولا افراد برنامه های مرسوم موبایل را از فروشگاه های برنامه مثل فروشگاه برنامه اپل یا فروشگاه گوگل دانلود می کنند. یک برنامه بومی می تواند روی یک نوع سیستم عامل تلفن همراه اجرا شود : iOS Android، Blackberry، Symbian، Windows Phone، WebOS، و …. اگر می خواهید تجربه برنامه خود را برای کاربران Android یاBlackberry هم در دسترس کاربران قرار دهید، به توسعه نسخه جداگانه ای از نرم افزار نیاز دارید.

برای طراحی اپلیکیشن نیتیو با ما در تماس باشید.

اپلیکیشن های هیبرید (Hybrid)

یک اپلیکیشن هیبریدی اساسا یک اپلیکیشن وب هست که یک قالب خفیف از اپلیکیشن Nativ دارد که این امکان را فراهم می کند که از پلفترم Native و سخت افزار مویایل استفاده کند اما اپلیکیشن های وب این دسترسی ها را ندارند. اپلیکیشن های هیبریدی مثل اپلیکیشن های داخل وب از تکنولوژی های توسعه Front-end و زبان هایی مثل جاوا اسکریپت، HTML ۵ و CSS ساخته شدند و به او قابلیت cross-platform داده شده است.

شما فقط نیاز دارید که یک ورژن از اپلیکیشن خود بسازید. هیچ نیازی نیست که اپلیکیشن را در نسخه های مختلف طراحی کنید و توسعه بدهید برای اینکه بخواهد در یک پلتفرم اجرا شود اما هنوز هم اپلیکیشنی را دریافت می کنید که برای کاربران حس بومی بودن (Native) دارد. ساخت و نگهداری ورژن های مختلف از اپلیکیشنNative شما نیاز به کار و تعداد توسعه دهندگان بیشتر دارد. برای مثال یک کمپانی مثل فیسبوک که یک اپلیکیشن بومی برای اندروید و IOS دارد، صدها طراح و توسعه دهنده استخدام برای تیم اندروید و IOS استخدام می کند. همیشه آپدیت های جدید سیستم عامل ها را درنظر می گیرد و پشتیبانی و نگهداری اپلیکیشن ها را توسعه می دهد.

یک اپلیکیشن هیبریدی به توسعه دهندگان اجازه می دهد از مهارت هایی که دارند استفاده کنند – تکنولوژی های معمول مثل HTML ۵، CSS ۳ و جاوا اسکریپت. برای همین این اپلیکیشن ها برای توسعه دهندگان Front-end نیازی به آموزش دوباره یک زبان جدید مثل Swift یا استفاده از ابزارهایی مثل کیت توسعه نرم افزار (SDK) یا IDE ها که برای ساخت اپلیکیشن های Native استفاده می شوند، ندارند.

برای طراحی اپلیکیشن نیتیو با ما تماس بگیرید.

وب اپلیکیشن ها (Web View)

در وب اپلیکیشن محتوا اهمیت کمتری نسبت به سایت دارد. برای طراحی وب اپلیکیشن مجموعه ای از نقش ها، عملکردها، عمل گرها و روال ها مورد مطالعه قرار می گیرد و وب اپلیکیشن بر مبنای نیاز مشتری تولید و در فضای وب به اشتراک گذاشته می شود. از آنجا که فرآیند کار طراحی وب اپلیکیشن به صرف وقت و مطالعات بیشتری نیاز دارد، هزینه تولید وب اپلیکیشن نسبت به سایت بیشتر است.

وب اپلیکیشن برای کاربر شخصی سازی شده و علاوه بر بررسی نیازهای مخاطب و آنچه نیاز دارد برایش به نمایش می گذارد. از این را می توان گفت وب اپلیکیشن در مقایسه با سایت با هوشمندی بیشتری فعالیت دارد.

آیا به طراحی اپلیکیشن نیتیو نیاز دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم!

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

تفاوت سایت و وب اپلیکیشن – سایت بهتر است یا اپلیکیشن؟

مهمترین فرق سایت و وب اپلیکیشن در بستر ارائه آن هاست. وب اپلیکیشن در بستر برنامه تحت شبکه به ارائه خدمات می پردازد، سایت به تنهایی بستر مناسبی برای برنامه تحت شبکه یا ریزتر برنامه تحت وب به شمار می رود.

سایت ها با هدف ارائه و نمایش عملکرد یک فرد، مجموعه و یا سازمان طراحی می شوند اما طراحی وب اپلیکیشن با هدف جذب مخاطب انجام شده و بعد از گذر از فرآیند جذب با کمک اطلاعاتی دریافت شده از مخاطب به ارائه خدمات می پردازد.

وب مستر گوگل نمونه موفقی از وب اپلیکیشن است که پس از ثبت نام و دریافت اطلاعات شما و سایت ها اطلاعات دقیق و تحلیلی درباره عملکرد سایت ها در اختیار شما قرار می گذارد. مدیران سایت ها با مطالعه این اطلاعات برنامه های کلان و تاثیر گذار مجموعه خود را تنظیم و اجرا می کنند.

طراحی اپلیکیشن نیتیو را با بهترین قیمت به ما بسپارید.

مزایای طراحی اپلیکیشن Native

اگر بخواهیم برای اپلیکیشن های Native مزایا و معایبی را به صورت دسته بندی بیان کنیم، می توانیم بگوییم که این اپلیکیشن ها چنین مزایایی دارند:

  • عملکردهای گسترده به دلیل استفاده از قابلیت های دستگاهی که روی آن نصب می شوند.
  • کارآیی سریع طراحی اپلیکیشن نیتیو و پاسخگو نرم افزار؛ می توان از آن ها به صورت آفلاین نیز استفاده کرد که باعث باز شدن سریع تر و دسترسی به آن ها در هر زمان می شود.
  • اخطارهای مجاب کننده
  • طراحی اپلیکیشن نیتیو به کاربر اجازه می دهند از حرکات دستی مخصوص دستگاه استفاده کنند. Android و iOS به تدریج قراردادهای متفاوتی برای تعامل در حال توسعه هستند و یک برنامه بومی همانطور که کاربر انتظار دارد پاسخ می دهد.
  • یک رابط کاربری که بهتر با تجارب کاربر از سیستم عامل مطابقت دارد. در برخی موارد، عملکرد سریع تر است زیرا آن ها اطلاعات را به صورت محلی ذخیره می کنند و فقط پس از پایان کاربری کاربر با استفاده از برنامه، با سرور همگام می شوند.
  • آن ها امکان دسترسی مستقیم به سخت افزار دستگاه را دارند که با یک اپلیکیشن جداگانۀ تلفن همراه (دوربین، شتاب سنج و غیره) دشوارتر یا غیرممکن است.
  • تضمین کیفیت بسته به رتبه بندی در فروشگاه های اپلیکیشن؛ اپلیکیشن های نیتیو تأیید فروشگاه برنامۀ مورد نظر خود را دریافت می کنند. این بدان معناست که بیشتر اوقات کاربر می تواند از بهبود ایمنی و امنیت برنامه اطمینان حاصل کند.

برای طراحی اپلیکیشن نیتیو با بهترین قیمت و کیفیت همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.