طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

اگر هدف شما از طراحی سایت فروشگاهی ورود به عرصه رقابت با سایت ها و شرکت های رقیب است، حتما طراحی سایت فروشگاه اختصاصی فروشگاه اینترنتی برای موفقیت فروشگاه آنلاین کسب و کار نیازی جدی است.

مسلم است این نیاز را نمی توان با ساخت سایت فروشگاه اینترنتی توسط فروشگاه ساز های آنلاین تامین کرد، چون طراحی بصری سایت در طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی مطابق با نیاز و سلیقه شما و مشتری نهایی و با نیم نگاهی به فروشگاه های اینترنتی موفق بازار طراحی می شود و اصول افزایش بازدید سایت و بهبود رتبه سئو سایت هم بر اساس نوع فعالیت شما به نحو شایسته صورت می گیرد. در آینده پیاده سازی امکانات خاص در جهت رسیدن به فروش بیشتر با طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی قابلیت توسعه بالاتری خواهد داشت.‎

مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی

مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی را می توان در قسمت های مختلفی بررسی کرد که یکی از مهم ترین موضوعات طراحی منحصر به فرد و خلاقانه است.

اگر طراحی شما فردی قابل اعتماد باشد شما می توانید اطمینان داشته باشید که نمونه طرح شما بر سایت دیگری پیاده نخواهد شد و این امر می تواند شما را در مقایسه با رقبایی که دارید متمایز کند.

طرح شما کپی شده از سایت های دیگر نیست و افرادی که به عنوان بازدید کننده وارد سایت می شوند با فضای جدید و جذابی رو به رو خواهند شد. شما می توانید در طراحی سایت فروشگاه اختصاصی از رنگ بندی و قالب بندی های غیر متعارف و خلاق زیادی کمک بگیرید.

 در طراحی سایت فروشگاه اختصاصی  کیفیت عملکرد و سرعت بالایی را شاهد هستیم، چون سایت های اختصاصی فقط برای یک فرد یا گروه ساخته شده و همه قسمت آن به دقت بررسی می شود. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم امنیت این سایت هاست.

 امنیت و مدیریت را می توانیم جزو مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی بدانیم. شما به عنوان مدیر سایت به همه قسمت های سایت نظارت دارید و مدیریت هر قسمت را بر اساس اهداف و سلیقه خود پیش می برید.

نکته مهم دیگری که باید به آن ها توجه کنیم، قابلیت توسعه سایت در روزهای آتی است. وقتی از قالب های آماده کمک می گیرید، شاید سایت شما دیگر قابل توسعه نباشد و همین موضوع در آینده خسارات بسیاری به کسب و کار شما می زند.

 اما در طراحی سایت فروشگاه اختصاصی شما محدودیتی نیست و با توجه به این که همه کد نویسی ها به صورت اختصاصی انجام می شود، دسترسی به همه کد ها برای شما و طراحان بعدی فراهم خواهد بود.

 گسترش سایت می تواند به صورت کلی مطرح شود یا این که ماژول ها و قسمت های مشخصی را به آن اضافه کنید. نباید فراموش کرد که طراحی سایت قدم اول در زمینه تبلیغات اینترنتی شماست.

قذم بعدی شناساندن سایت به گوگل و ارتقای جایگاه آن است. از مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی به این موضوع اشاره می کنیم که وضعیت سئو سایت بر اساس نوع کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته و مطابق با این اطلاعات همه طراحی ها انجام می گیرد.

هزینه نگهداری و توسعه اندک از مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی

با این که برای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی باید هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگری درنظر گرفت، اما هزینه نگهداری و توسعه این سایت ها خیلی محدود و کم است.

افراد در شروع فعالیت آنلاین هزینه های کمتری درنظر می گیرند. با این که قیمت طراحی سایت فروشگاه اختصاصی در مقایسه با قالب های آماده بیشتر است اما شما با پرداخت این هزینه از خرج هایی که در آینده باید برای توسعه سایت خود انجام دهید جلوگیری خواهید کرد.

می توان پرداخت هزینه طراحی سایت فروشگاه اختصاصی را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفت. وقتی سایت خود را به این شکل طراحی می کنید این قابلیت را فراهم کرده اید که به آسانی در آینده هر تغییری را در سایت اعمال کنید.

خیال کنید در آینده باید قسمت هایی را به سایت اضافه کنید. در قالب های آماده حتی اگر قابلیت گسترش وجود داشته باشد باز هم محدودیت های فراوانی سر راه شما قرار می گیرد و نمی توان به آن شکلی که مد نظر دارید تغییرات را اعمال کرد. از سوی دیگر هزینه کم نگهداری از سایت هم از دیگر مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی محسوب می شود.

ساخت سایت فروشگاهی با php

 زبان برنامه نویسی php جزو محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب میان علاقمندان به این حوزه بوده به طوری که سیستم های مدیریت محتوای محبوبی مثل وردپرس، جوملا، دورپال و… با کمک آن طراحی و ایجاد شده اند.

PHP  در اصل برای طراحی سایت استفاده می شود اما می توان از آن به عنوان زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی استفاده کرد.  کد های PHP می تواند در درون HTML، HTML5، الگوهای مختلف صفحات وب، CMS ها، فریمورک های وب نوشته شود. PHP

معمولا با مترجم PHP به عنوان ماجول یا CGI در سرور پردازش می شود. مترجم استاندارد PHP با Zend Engine تحت لیسانس PHP به طور رایگان می تواند بر انواع سیستم عامل ها نصب شود.

PHP به طور گسترده ای برای ایجاد سایت استفاده می شود. PHP با زمان turn-around سریع تر، امنیت و قیمت مقرون به صرفه، انتخاب اول توسعه دهندگان وب شده است. با توجه به فراوانی مزایای استفاده از این زبان برنامه نویسی، بسیاری از تجارت آنلاین معروف مثل فیسبوک، یاهو، ویکیپدیا، فلیکر و … از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند. در این قسمت من 11 مزیت را ذکر میکنم که باعث محبوبیت PHP  در میان توسعه دهندگان وب شده است.

 

افزونه ها

PHP به عنوان یک زبان متن باز، خانواده توسعه دهندگان آنلاین به طور مداوم در حال تلاش برای توسعه به جهت پاسخ به الزامات در حال ظهور کسب و کار می باشند کمک می کند تا توسعه دهندگان و کسب و کارها به آسانی توان اضافه کردن خصوصیات جدیدتر را در سایت خود داشته باشند.

قابلیت Embed

در آخرین روند محتوای تطبیقی، سایت های Responsive و سیستم های طراحی روان یا Fluid برای کسب و کار بیشتر از پیش لازم است. در این زمینه، HTML5 استاندارد صنعتی ایی بوده که بدون شک برای توسعه سایت های بسیار پویا و Responsive الزامی است. توسعه دهندگان به آسانی می توانند کد سایت ایستا موجود را به یک وب پویای کاملا جدید تبدیل کنند فقط با اضافه کردن کد PHP خود به HTML.

PHP توسط یک جامعه مجازی پشتیبانی می شود

این یک نتیجه فرعی از متن باز بودن PHP است. زبان خود دارای یک جامعه گسترده و رو به رشد از توسعه دهندگان و کارشناسان حرفه ای بوده که مایل به پشتیبانی از مبتدیان می باشند و به طور مداوم مشغول ارتباط با آخرین مشکلات موجود در جامعه توسعه وب.

PHP یک کتابخانه استاندارد بزرگ دارد

چه چیزی یک زبان برنامه نویسی خوب را متفاوت می کند؟ میزان کتابخانه استاندارد آن زبان. کتابخانه ها نقش مهمی در ساده سازی و سرعت بخشیدن به توانایی پردازش داده های زبان بازی می کنند.

PHP یک کتابخانه استاندارد بزرگ دارد

چه چیزی یک زبان برنامه نویسی خوب را متفاوت می کند؟ میزان کتابخانه استاندارد آن زبان. کتابخانه ها نقش مهمی در ساده سازی و سرعت بخشیدن به توانایی پردازش داده های زبان بازی می کنند.

PHP عملکرد فوق العاده ای ارائه می دهد

PHP سرعت توسعه را به اندازه سرعت اجرا افزایش می دهد. با کمک یک پشته قراردادی وب، PHP سرور وب آپاچی را به کار می گیرد و به برنامه ها اجازه می دهد تا پایگاه داده های MySQL را به کار گیرند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک راه حل سفارشی و چند جانبه برای حضور آنلاین ایجاد کنند.

PHP فریم های مختلفی را ارائه می دهد

PHP قادر به ارائه زمان برگشت فوق العاده سریع است، چون دارای خانواده نسبتا بزرگی از فریمورک ها است. آن ها از سطح سازمانی Zend و Yii frameworks، تا لاراول و Sympfony، بهینه سازهای عملکردی مثل Phalcon و PHPixie برای طرح های برنامه شتابی و یا Code igniter برای طرح های منسجم تر وجود دارند.