پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت وردپرسی یکی از مهم ترین خدماتی است که باید بعد از طراحی و تحویل گرفتن سایت به آن توجه ویژه ای نشان دهید. پشتیبان سایت در واقع حکم ضمانت سایت شما را دارد و در طول مدتی که زیر نظر پشتیبانی هستید هر مشکلی برای سایت رخ دهد یا بخواهید چیزی را در سایت تغییر دهید موپشتیبانی سایترد استنفاده قرار می گیرد.

با گسترش حضور انواع کسب و کارها در دنیای اینترنت از طریق طراحی سایت، اطمینان پیدا کردن از خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت وردپرسی جزو مهم ترین اقدامات و دغدغه های صاحبان مشاغل محسوب می شود. راه اندازی سایت،  روشی ماندگار و کارآمد برای تبلیغات آنلاین شمرده می شود، اما مطمئنا بعد از پباده سازی نیاز به پشتیبانی سایت وردپرسی پیدا می کنید.

 در بازه های زمانی مختلف باید یک نیروی متخصص برای رفع خطاهای فنی احتمالی و اجتناب ناپذیر سایت را بررسی کند. اشاره کنیم که پروسه پشتیبانی و نگهداری سایت ها فقط به همین جا ختم نمی شود و از جنبه های مختلفی می توان آن را تامین کرد.

ما در مجموعه الفباوب با کمک سال ها سابقه در زمینه طراحی سایت، ارائه دهنده خدمات طراحی، باز طراحی، بهینه سازی و سئو سایت، نگهداری و پشتیبانی سایت وردپرسی به مشتریان عزیز فعال هستیم. 

ایجاد تغییرات در کد نویسی صفحات وب و اضافه کردن امکانات جدید به سایت، به عنوان خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت وردپرسی در نظر گرفته می شود و می توان با بررسی و ملاحظه نمونه کارهای طراحی و پشتیبانی میزان کیفیت کار نهایی را تشخیص داد و با تکیه بر این مورد تصمیم بهتری گرقت. تاکید می کنیم که حتما پشتیبانی سایت وردپرسی خود را به کارشناسان باتجربه و متخصص ما بسپارید و دیگر از این بابت نگران نباشید.

اهمیت پشتیبانی

ما در الفباوب معتقدیم که محصول بدون پشتیبانی هیچ ارزشی ندارد. خیال کنید کسی محصولی را ارائه کند که به گارانتی عملکرد نیازی نداشته باشد و در توسعه و ساخت آن کم کاری کند. از همه مهم تر در زمینه نرم افزار و سایت، یک سایت از هزاران و یا حتی میلیون ها خط و ساعت های آنالیز دقیق تشکیل شده است، هر کارشناس پشتیبانی سایت به نرم افزار حرفه ای برای حل مشکل یک سایت نیاز دارد که کدها و ساختار آن را درک کرده و بتواند مشکل سایت را حل کند. پس برای اطلاع از کدهای یک سایت برای پشتیبانی به زمان نیاز داریم تا با سرعت عمل پایین و پاسخ دهی نامطلوب مواجه نشویم.

پشتیبانی سایت و نگهداری از سایت به دانش تخصصی و تجربه دارد و کاری نیست که توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود. از طرفی نیاز به واکنش سریع دارد. افرادی که وظیفه نگهداری سایت را دارند می توانند با کمک ابزارهایی بروز مشکل را سریعا دریافته و حتی پیش از بروز از آن پیشگیری کنند تا زمان کمتری سایت نا فعال و برای رفع مشکلات آن زمان کمتری صرف شود.

امروز عملکرد صحیح و سریع یک سایت عامل مهمی برای سئو و تجربه کاربری و محبوبیت یک سایت محسوب می شود. پس عملکرد نامناسب سایت شما نزد کاربران تصویر منفی ای را از یک کسب و کار ایجاد می کند.

پس سایت شما باید همیشه سالم و در صورت بروز مشکل سریعا رفع عیب شود وگرنه هزینه هایی برای کسب و کار و سئو سایت به وجود  خواهد آورد. پشتیبانی سایت وردپرسی انواع متفاوتی دارد که در اینجا به بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

پشتیبانی سایت وردپرسی شرکتی :

این نوع پشتیبانی سایت وردپرسی شامل بروزرسانی، رفع مشکلات فنی سایت، درج محتوا و پیگیری های مرتبط به آن است. با توجه به متفاوت بودن کسب و کار شرکت ها، نیاز شما هم از پشتیبانی سایت وردپرسی خود امکان دارد متفاوت باشد. البته امکان دارد بعضی از خدمات پشتیبانی سایت وردپرسی شما مثل طراحی سایت رایگان انجام شود. نیاز شرکت ها اصولا در زمینه بروزرسانی و گذاشتن محتوایی درباره موضوع کارشناسان است.

پشتیبانی سایت وردپرسی فروشگاهی :

پشتیبانی این نوع سایت ها به بخش های مختلفی مثل پشتیبانی فنی، مدیریت کالا ها و… تقسیم می شود.

پشتیبانی سایت وردپرسی مجله ای یا همان محتوایی:

  در این نوع پشتیبانی باید مواردی را رعایت کنید که به آن ها رعایت کنید: این سایت ها اصولا نیاز به یک تیم قوی در زمینه تولید محتوا دارند. قدم اول در پشتیبانی این سایت ها تولید محتوای مستمر است که خیلی به شما کمک می کند. از آن جایی که این سایت ها بازدید بالایی دارند پس به یک هاستینگ قوی نیاز پیدا می کنید.

پشتیبانی سایت وردپرسی شخصی :

در این مدل سایت به برنامه ریزی دقیق در محتوا و بروزرسانی نیاز دارند. اصولا پشتیبانی این نوع سایت ها هزینه کمتری نسبت به سایت های دیگری مثل فروشگاه آنلاین، شرکت و… دارند. برای ارتقای کسب و کارتان سعی کنید محتواهایی درباره اخبار روز داشته باشید. همیشه سلیقه مخاطبان را برای تولید محتوا در اولویت قرار دهید.

وظایف پشتیبان سایت

پشتیبانان سایت وظایف مختلفی دارند از جمله:

اگر بخواهیم وظایف پشتیبان سایت را به طور دقیق تر بررسی کنیم آن را به چهار دسته تقسیم می کنیم:

 1. پشتیبانی فنی سایت: پشتیبانی فنی سایت یکی از مهم ترین بخش های پشتیبانی سایت است که می توان آن را به ادمین سایت سپرد. شامل یه روز رسانی فنی و امنیتی سایت و همینطور بررسی عملکرد سایت است.
 2. پشتیبانی محتوایی سایت: همانطور که گفتیم مهم ترین بخش در این مورد تولید محتوای مستمر و قوی و همینطور بروزرسانی این مطالب است.
 3. پشتیبانی طراحی و گرافیکی سایت: گرافیک سایت یکی دیگر از بخش هایی است که در آن نیاز به پشتیبانی دارید. این بخش شامل بنر های مربوز به کار شما است که باید مرتبا بروزرسانی شود.
 4. پشتیبانی سئو سایت: پشتیبانی در این بخش شامل تهیه لیست کلمه های کلیدی در زمینه کار شما برای تولید محتوا، برنامه ریزی برای بالا آمدن سایت و… می شود.

پشتیبانی سایت وردپرسی شامل چه مواردی می شود

پس از توسعه یک سایت توسط طراحان و تحویل آن به مشتری مرحله پشتیبانی یک سایت شروع می شود. پس پشتیبانی سایت شامل طراحی و تغییرات در سایت نخواهد شد، بلکه پشتیبانی به معنی تضمین عملکرد صحیح سایت است.

البته می توان پشتیبانی از سایت را به ای دیگر هم تعریف کرد یعنی وظایف دیگری را به وظایف شرکت پشتیبان سایت اضافه کرد مثلا درج و ویرایش محتوا، نگهداری از سئو و حتی تغییر در طراحی و غیره. که در این صورت معنای پشتیبانی از سایت تغییر می کند. اما آن چیز که به طور مرسوم به عنوان پشتیبانی یک سایت در نظر گرفته می شود عملکرد سایت است.

پشتیبان سایت موظف است که عملکرد سایت را تضمین کند و در صورت بروز مشکل در کوتاه ترین زمان مشکل را بررسی و رفع کند. وظایفی که یک پشتیبان بر عهده دارد، انجام آپدیت های مهم، انجام ایمن سازی های در موارد خاص، نگهداری از هاست، تشخیص و مقابله در برابر حملات هکر ها است.

بیشتر دیده می شود که صاحبان وب طراحی سایت و یا نگهداری سئو را بخشی از پشتیبانی سایت وردپرسی می دانند. اگر هر یک از این بخش های سایت نیاز به توجه و قراردادی متفاوت دارد و در تعریف پشتیبانی سایت وردپرسی نمی گنجد.

بدون پشتیبانی چه خطراتی برای سایت به وجود می آید؟

همانطور که گفتم پشتیبانی به نوعی تضمین کیفیت تولید سایت هم از سوی شرکت طراح است. اما بدون پشتیبانی چه خطراتی یک سایت را تهدید می کند. شاید مهمترین آن انجام آپدیت ها در زمان مناسب است.

اگرچه یک سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس با رابط کاربری آسانش همیشه به مدیر سایت اخطار لازم را برای بروزرسانی پلاگین ها و حتی نسخه جدید سیستم مدیریت محتوا می دهد، اما با این حال انجام این بروزرسانی بیشتر اوقات با یک کلیک به پایان نمی رسد.

 بروزرسانی های معمولا دارای عوارض جانبی، عدم تطابق و ایجاد نقص عملکرد در سایت می باشند برای همین بروزرسانی بیشتر گاهی نیاز به یک شخص متخصص دارد.

اما چه اتفاقی می افتد اگر ما سیستم مدیریت محتوا و یا پلاگین های سایت را بروزرسانی نکنیم. هکر های همیشه به دنبال راهی برای نفوذ به سایت ها می باشند. پس آن ها این حفره ها را در کدهای سیستم های مدیریت محتوا و پلاگین های نصب شده در آن جستجو می کنند.

اما از سوی دیگر فعالان زمینه امنیت نرم افزار هم با شناسایی این حفره ها به استفاده کنندگان از این محصولات اخطار داده و با ارائه نسخه جدید که این مشکل امنیتی و یا عملکردی که در آن حل شده، سایت های زیادی را از آسیب ایمن می کنند. پس بروز بودن بخش پلاگین و سیستم مدیریت محتوا امری دائمی و مهم است.

اسپم ها هم مشکل دیگری می باشند که بیشتر سایت ها با آن روبرو می شوند. معمولا این مسئله بخاطر پلاگین ها به وجود  می آید. اسپم ها برای یک سایت می توانند بسیار پر هزینه باشند. چون مرورگرهای اینترنت مثل کروم، در زمان ورود کاربر به یک سایت در صورت وجود مشکل امنیتی و اسپم به کاربر اخطار می دهند و به احتمال زیاد کاربر به سایت اطمینان نکرده و سایت را ترک می کند.

 پس سایت شما بازدید کننده و اعتماد با ارزش آن را از دست خواهد داد. از آن مهم تر موتور جستجوگر گوگل با شناسایی یک سایت حاوی اسپم یا یک سایت ناامن رتبه آن را در صفحه نتایج جستجو به علت ایمن نبودن کاهش می دهند. حتی نا امنی یک سایت می تواند آن سایت را از لیست نتایج جستجو حذف کند.

از سوی دیگر کیفیت عملکرد سایت ها امکان دارد در طول زمان تغییر کند. این مسئله می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد. مثلا استفاده از یک هاست اشتراکی کم کیفیت، افزایش ترافیک و کاربران سایت و یا وجود یک کد و یا پلاگین می تواند سرعت و عملکرد سایت را تضعیف کند. در این زمان است که سایت نیاز به بررسی، تشخیص و درمان توسط یک متخصص وب را دارد.

پشتیبانی سایت

حمله هکر ها که ما در الفباوب تجربه مقابله با آن ها را داریم. مسئله ای خیلی متداول نیست اما گاهی برای سایت ها به دلایل مختلف به وجود می آید. مثلا حمله DDOS که درخواستهای مختلفی را به سرور سایت ارسال می کند و از آن جایی که هاست و سرور در پاسخگویی به تعداد درخواست و بازدید کننده محدودیت دارد، با افزایش این درخواست های جعلی و یا حمله سرور قابلیت ارائه خدمات را از دست می دهد در نتیجه سایت از سرویس دهی خارج می شود.

در این زمان سایت به یک متخصص امنیت وب نیاز دارد تا بتواند حملات هکر ها را محدود و یا کاملا متوقف کند، تا سایت بتواند به خدمات دهی به مشتریان ادامه دهد.

طراحی سایت یک بار و طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود حال آنکه پشتیبانی سایت در طول زمان باید انجام شود. نگهداری سایت به همان اندازه طراحی سایت اهمیت دارد پس پس برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت هم کیفیت پروژه ها طراحی شده و هم کیفیت پشتیبانی سایت وردپرسی های اینترنتی را مد نظر قرار دهید.

معرفی 10 ابزار رایگان در مدیریت و پشتیبانی سایت

شاید فکر کنید که پشتیبانی سایت و مدیریت کار بسیار سختی خواهد بود، ما در ابن مقاله می خواهیم به معرفی 10 ابزار رایگان مدیریت و پشتیبانی سایت اشاره کنیم و امکانات این ابزار ها را به شما معرفی نماییم.

 1. google analytics :

یکی ازمهم ترین و اثر بخش ترین ابزارهای مدیریت و پشتیبانی سایت، ابزار آنالیتیکس شرکت گوگل است. این ابزار فوق حرفه ای به شما کمک بسیاری می کند تا همه آمار و ارقام موردنیاز خود را از سایت دریابید. 

 1. gtmetrix :

شما می توانید خیلی آسان با کمک ابزار جی تی متریکس، سرعت سایت خود را با استانداردهای گوگل و یاهو بسنجید و خطاهای موجود در سایتتان را مشاهده کند، از این خطاها گزارشی به صورت PDF تهیه کنید و برای بر طرف کردن این خطا ها اقدام کند. اگر این فکر می کنید که سایتتان سرعت لازم را ندارد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از ابزار جی تی متریکس استفاده نماثید تا خطاهای سایتتان را سریعا پیدا کرده و به بهینه سازی سرعت سایت خود بپردازید.

 1. alexa :

سایت الکسا، بر پایه پارامترها و استانداردهایی تمامی سایت های موجود در جهان را رتبه بندی می کند و به آنها امتیازی را به صورت کشوری و جهانی می دهد. باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که هرچه رتبه ی سایت شما در الکسا کمتر باشد بهتر است و اگر رتبه ی سایتتان خیلی بالا باشد، شاید بد نباشد کمی در سایت خود فعالیت کند تا بازدید آن افزایش پیدا کند.

 1. google url shortener:

شاید بار ها این اتفاق برای شما رخ داده باشد که بخواهید آدرس صفحه ای از سایت خود را با شخصی یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، اما به این موضوع د قت کرده اید که این آدرس خیلی طولانی است یا اگر نام مطلب یا صفحه تان فارسی باشد، پس از کپی کردن آدرستان به کاراکترهای عجیب و غریبی تبدیل میشود.

ما برای رفع این مشکل ابزار کوتاه کننده لینک گوگل را به شما پیشنهاد می نماییم. این ابزار فوق العاده سرویس دیگری از شرکت گوگل است که با استفاده از آن می توانید لینک های خود را کوتاه کند و پس از به اشتراک گذاری آن لینک، لینک خود را ردیابی کند و ببینید چه تعدادی کلیک خورده است.

 1. sendpulse :

از بهترین ابزار ها برای پشتیبانی سایت که ادمین می تواند بر روی آن تمرکز داشته باشد این ابزار است، امکاناتی مانند پوش نوتیفیکیشن، ایمیل و smtp را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید خیلی راحت با استفاده از این امکانات، بازاریابی قوی تری را در سایت خود اایجاد کند و دامنه ی تبلیغات خود را به مرورگرهای کاربران سایت خود، گسترش دهید.

 1. google trends:

گوگل ترندز، از دیگر ابزار های فوق حرفه ای گوگل است که می توانید به کمک از این ابزار، آمارهای ارزشمندی را در مورد موضوعات مختلف به دست آورید. از همین رو از این ابزار می توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهتر و پرجستجو تر و مقایسه میزان جستجو کلمات با یکدیگر هم استفاده کند.

 1. Search Console:

از بهترین ابزار ها در پشتیبانی سایت ابزار سرچ کنسول شرکت گوگل، یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده است که در مدیریت سایت، کمک خیلی فراوانی میکند به شما. اگه بخواهیم به بیان ساده تر بگوییم این طور می شود که ابزار سرچ کنسول، پل ارتباطی شما با موتور جستجوی گوگل است

 1. materialpalette :

اگر شما به خوبی نمی دانید از چه رنگ هایی در کجای سایت خود استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما این است که به این سایت ورود کتید و با پالت جالب آن کار کند تا ببینید این سایت، کار انتخاب رنگ را چقدر راحتر می کنند.

crisp. 9:

اگر خواهان این است یک سیستم چت آنلاین برای پشتیبانی سایت خودتان راه اندازی کند، سایت crisp می تواند این شرایط را برای شما فراهم کند تنها لازم است که در این سایت ثبت نام کند و سرویس چت آنلاین خود را روی سایتتان نصب کنید تا راحت تر بازدیدکنندگان سایتتان را به مشتری تبدیل کند.

 1. ahrefs:

اگر دوست دارید کمی از سایت رقبای خود اطلاعات کسب کند، حتما به سایت ahrefs ورود کند و از این سرویس فوق العاده استفاده کنید.

درباره خدمات پشتیبانی شرکت طراحی سایت تحقیق کنید

پشتیبانی سایت وردپرسی یکی از مهم ترین عامل هایی است که باید در انتخاب شرکت طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد. اگر در فضای اینترنت گشت و گذار می کنید حتما با سایت هایی مواجه شده اید که ساختارشان ناقص است و اطلاعات و بخش های سایت به صورت نامرتب کنار هم قرار گرفته است.

مشکل تعداد زیادی از این سایت ها عدم وجود پشتیبانی مناسب است و عمدتا بعد از تحویل سایت خدمات جانبی و پشتیبانی از شرکت یا فرد طراح سایت دریافت نکرده اند. تحویل سایت پایان کار نیست، بلکه شروع تعهدات شرکت طراحی سایت است.

شاید اصلی ترین مشکل در اجرای پروژه های یک سازمان یا شرکت نبود پشتیبانی مناسب چه از نظر نرم افزاری و چه از نظر سخت افزاری و حتی از لحاط سئو سایت باشد. اینگونه است که بسیاری از ایده های ناب شرکت ها در فضای وب هیچ گاه آنطور که باید اجرایی نمی شوند.

تضمین انجام خدمات موردنیاز شما در سریعترین زمان ممکن

ما ادعا داریم که سریع ترین شرکت در خصوص ارائه خدمات پشتیبانی سایت وردپرسی هستیم. در این مجموعه در عرض چند ساعت به درخواست و مشکل شما رسیدگی شده و راه حل های لازم اجرا می گردد.

ما همیشه توانسته ایم به همه مشکلات رسیدگی کنیم و در تعمیر ور بفع مشکلات سایت در پشتیبانی قدرتمند خود هیچ محدودیتی نداریم. این تیم متخصص به درخواست های تمام مشتریان رسیدگی کرده و می توانید با خیالی آسوده به خدمات ما اعتماد کنید.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است با ما تماس بگیرید تا با کمک تیم پشتیبانی خود شما را راهنمایی کنیم!