درآمدزایی از اپلیکیشن

28
فروردین
1402

درآمدزایی از اپلیکیشن چگونه امکان پذیر است؟ در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با مراحل و روش های مختلف درآمد زایی از اپلیکیشن ها آشنا کنیم و به شما بگوییم که با طراحی هر یک از اپلیکیشن ها چگونه نتیجه بهتری را دریافت کنید. بدین منظور در ابتدا به شما فرآیندهای ساخت اپلیکیشن برای درآمدزایی را خواهیم گفت.

با الفباوب، شرکت بزرگ طراحی اپلیکیشن همراه باشید.

فرآیند ساخت اپلیکیشن برای درآمدزایی از اپلیکیشن

برای اینکه به صورت تخصصی با این موضوع آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.

 1. نیاز را شناسایی کنید: نیازی را پیدا کنید که بتوانید با توجه به درخواست خود آن را برآورده کنید. در واقع شما باید نیاز هایتان را شناسایی کنید تا در صورت امکان برطرف شوند.
 2. مشخص کردن مخاطبان هدف: مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و پرسونای کاربری ایجاد کنید. این به موضوع به شما کمک می کند تا برنامه ای طراحی کنید که نیازها و ترجیحات آن ها یعنی مخاطبان را برآورده کنید.
 3. تمرکز بر روی مفهوم: طوفان فکری ایجاد کنید و ایده هایی برای برنامه خود در نظر بگیرید. با عملکرد، رابط کاربری و ویژگی‌هایی که می‌خواهید به اپلیکیشن اضافه کنید، شروع کنید. در نهایت به درآمدزایی از اپلیکیشن فکر کنید.
 4. انتخاب استراتژی کسب درآمد: استراتژی کسب درآمد مورد نظرتان را طوری انتخاب کنید که با مخاطبان هدف و اهداف تجاری شما همسو باشند. روش های مختلفی برای کسب درآمد از برنامه ها وجود دارد، از جمله خرید های درون برنامه ای، اشتراک گذاری ها، تبلیغات، پرداخت برای دانلود و مدل‌های فریمیوم که در ادامه به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد.
 5. توسعه دائمی برنامه: برنامه خود را به گونه ای توسعه دهید که از تمام ویژگی ها و عملکردهایی که در ابتدا در نظر گرفته بودید پشتیبانی کند. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما کاربر پسند، آسان برای پیمایش و بدون اشکال وجود هر اشکال و خطایی است.
 6. راه اندازی برنامه: بعد از اینکه مراحل قبل را با دقت انجام دادید، بازخورد کاربران و فرآیند بهینه سازی، برنامه خود را در فروشگاه های مختلفی نظیر اپ استور که مربوط به برنامه ها هستند راه اندازی کنید.
 7. تبلیغ اپلیکیشن: مطمئن شوید که مردم از برنامه شما اطلاع دارند. از کانال‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین، از جمله بهینه سازی فروشگاه های اپلیکیشن، تبلیغات رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا و بازاریابی تأثیرگذار استفاده کنید.
 8. برنامه خود را به صورت مداوم به روز کنید: بازخورد کاربران را جمع آوری کنید، اشکالات را شناسایی کرده و برنامه خود را با استفاده از به روز رسانی های مداوم بهبود بخشید. این درواقع تضمین می کند که پیشنهاد شما همیشه با نیازها و انتظارات کاربران همسو باشد.
 9. عملکرد برنامه خود را تجزیه و تحلیل کنید: داده ها را جمع آوری کنید، شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را دنبال کرده و تجزیه و تحلیل بخش های مختلف برنامه را در اولویت قرار دهید. این در واقع به شما کمک می کند تا استراتژی کسب درآمد خود را اصلاح کنید و در نهایت به درآمد بیشتری برسید.

روش های مختلف درآمدزایی از اپلیکشن های مختلف

روش های بسیار زیادی برای درآمد زایی از اپلیکیش های متنوع وجود دارد اما به طور کلی چند روش مرسوم و رایج است. برای اینکه با این چند روش آشنا شوید می توانید به مطالعه این مقاله ادامه دهید. در انتهای مقاله در خصوص اپلیکیشن های مختلف برای درآمدزایی نیز گفته ایم.

 • خریدهای درون برنامه ای: به کاربران قابلیت خرید کالاهای مجازی، ارتقاء یا ویژگی های جدید در برنامه ها را ارائه دهید.
 • تبلیغات: تبلیغات را در برنامه نمایش دهید و از کلیک یا نمایش تبلیغات درآمد کسب کنید.
 • اشتراک گذاری: به کاربران امکان پرداخت هزینه های مکرر برای دسترسی به ویژگی ها یا محتوای ممتاز را ارائه می دهد.
 • مدل Freemium: نسخه اصلی برنامه را به صورت رایگان ارائه دهید و برای ویژگی ها یا محتوای ممتاز هزینه دریافت کنید.
 • حمایت مالی یا مشارکت: با برندها یا شرکت های دیگر برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود در برنامه همکاری کنید. درآمدزایی از اپلیکیشن
 • بازاریابی وابسته: محصولات یا خدمات شرکت های دیگر را در برنامه تبلیغ کنید و از هر فروش ناشی از آن کمیسیون دریافت کنید.
 • فروش داده های برنامه: اگر برنامه داده های کاربر را جمع آوری می کند، می توانید آن داده ها را به اشخاص ثالث بفروشید.

مهم است که یک مدل کسب درآمد را انتخاب کنید که متناسب با مخاطبان و اهداف برنامه شما باشند و ایجاد درآمد را با ارائه یک تجربه کاربری مثبت متعادل کنید.

اپلیکیشن فروشگاهی  برای درآمدزایی از اپلیکیشن

برنامه های فروشگاهی برنامه های نرم افزاری ای هستند که به صورت خاصی برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها ایجاد شده اند. آن ها معمولا برای دانلود از فروشگاه های برنامه رسمی، مانند اپ استور اپل یا فروشگاه Google Play در دسترس هستند. اپلیکیشن های فروشگاهی عملکردها و خدمات مختلفی مانند رسانه های اجتماعی، بازی، سرگرمی، تجارت، سلامت، آموزش و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهند.

برنامه های فروشگاهی می توانند رایگان، پولی یا هر دو نسخه رایگان و پولی باشند. آن ها ممکن است شامل خرید های درون برنامه ای، اشتراک یا تبلیغات به منظور درآمدزایی باشند. برنامه های فروشگاهی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربر پسند بوده و به راحتی قابل پیمایش باشند و رابط کاربری بصری جذابی به نمایش بگذارند.

درآمدزایی از اپلیکیشن بازی و سرگرمی

برنامه های بازی و سرگرمی در بین مصرف کنندگان، به ویژه در دستگاه های تلفن همراه محبوب هستند. با این حال، توسعه و نگهداری این برنامه ها نیازمند تلاش و سرمایه گذاری قابل توجهی است. کسب درآمد از برنامه های بازی و سرگرمی برای توسعه دهندگان برای بازیابی هزینه ها و ایجاد سود بسیار اهمیت دارد. روش های مختلفی برای درآمدزایی از این اپلیکیشن ها وجود دارد نظیر: درآمدزایی از اپلیکیشن

 • خریدهای درون‌برنامه ای: این استراتژی شامل ارائه آیتم ها یا ویژگی های درون بازی است که کاربران می توانند آن ها را خریداری کنند تا تجربه بازی خود را افزایش دهند و یا در سطوح سریع تر پیشرفت کنند. خریدهای درون برنامه ای می تواند از ارزهای مجازی گرفته تا اقلام آرایشی، سلاح موجود در بازی های اکشن و ارتقا توانایی ها باشد. درآمدزایی از اپلیکیشن
 • اپلیکیشن های بازی و سرگرمی: که می توان به روش های مختلفی با توجه به نوع اپلیکیشن و مخاطب هدف به درآمد رساند. ترکیبی از این استراتژی ها می تواند برای به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد به خوبی کار کند. توسعه دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که استراتژی کسب درآمد با تجربه کاربر مطابقت دارد، زیرا تبلیغات بیش از حد یا روش‌های کسب درآمد تهاجمی می‌تواند بر پایگاه کاربران آنها تأثیر منفی بگذارد.

درآمد زایی از اپلیکیشن مشاوره ای

برخی از روش های رایج برای درآمدزایی از اپلیکیشن مشاوره ای:

مدل مبتنی بر اشتراک: در این مدل، کاربران برای دسترسی به خدمات اپلیکیشن مشاوره، هزینه ای ماهانه یا سالانه پرداخت می کنند. این می تواند یک جریان ثابت درآمد را فراهم کند و امکان بهبود مستمر برنامه را فراهم کند. درآمدزایی از اپلیکیشن

مدل پرداخت به ازای هر جلسه: این مدل به ازای هر جلسه مشاوره از کاربران هزینه ای دریافت می کند. این می تواند برای کاربرانی که فقط به مشاوره گاه به گاه نیاز دارند و ممکن است نخواهند به اشتراک متعهد شوند جذاب باشد.

مدل مبتنی بر کمیسیون: این مدل درصدی از ارزش تراکنش را از کاربر دریافت می کند. این معمولاً در برنامه های مشاوره‌ای استفاده مورد استفاده قرار می گیرد که به کسب و کارها کمک می کند تا سرنخ ها را پیدا کنند و یا فروش داشته باشند.

مدل مبتنی بر تبلیغات: در این مدل اپلیکیشن مشاوره از طریق تبلیغات در پلتفرم خود درآمد کسب می کند. این می تواند گزینه خوبی برای برنامه هایی با پایگاه کاربری بزرگ باشد. درآمدزایی از اپلیکیشن

کسب درآمد از برنامه های استخدامی

یکی دیگر از اپلیکیشن هایی که قادر به ایجاد درآمد هستند و برای درآمدزایی از اپلیکیشن ها پیشنهاد می شوند اپلیکیشن های استخدامی هستند.

 • اخذ هزینه از کارفرمایان برای آگهی های شغلی و فهرست بندی ها در پلت فرم درخواستی
 • ارائه ویژگی های ممتاز برای کارفرمایان، مانند فیلترهای جستجوی پیشرفته و ابزارهای مدیریت نامزد، با پرداخت هزینه
 • ارائه اشتراک های پولی برای جویندگان کار برای دسترسی به لیست مشاغل منحصر به فرد و مشاوره شغلی شخصی
 • همکاری با آژانس‌های استخدام برای ارائه خدمات خود در پلت فرم درخواست برای کمیسیون درآمدزایی از اپلیکیشن
 • فروش اطلاعات تجزیه و تحلیل و اطلاعات به کارفرمایان در مورد روندهای بازار کار و رفتارهای نامزد در پلت فرم برنامه
درآمدزایی از اپلیکیشن
درآمدزایی از اپلیکیشن درآمدزایی از اپلیکیشن

کسب درآمد از برنامه های ورزشی

 • تبلیغات: اپلیکیشن های ورزشی می توانند با استفاده از تبلیغاتی که به کاربران نمایش می دهند درآمدزایی کنند. این تبلیغات می تواند در قالب های مختلفی مانند بنر، ویدئو یا محتوای حمایت شده باشد. بنابراین درآمد زایی از اپلیکیشن ورزشی نیز امکان پذیر است؛ به همین دلیل ما به شما روش هایی برای کسب درآمد را معرفی خواهیم کرد. درآمدزایی از اپلیکیشن
 • حمایت مالی: اپلیکیشن‌های ورزشی می‌توانند با برندها و شرکت ها شریک شوند تا محصولات یا خدمات خود را با استفاده از حمایت های مالی برای کاربران برنامه تبلیغ کنند.
 • ویژگی های ممتاز: بسیاری از برنامه های ورزشی نسخه های رایگان با ویژگی‌های محدود و نسخه های ممتاز با ویژگی های پیشرفته تر را ارائه می دهند. با ارائه ویژگی های ممتاز با هزینه، برنامه های ورزشی می توانند درآمدزایی داشته باشند.
 • خریدهای درون برنامه ای: برنامه های ورزشی مانند اپلیکیشن های فروشگاهی می توانند خرید درون برنامه ای مواردی مانند کالاهای مجازی، ارز بازی یا دسترسی به محتوای انحصاری را ارائه دهند. درآمدزایی از اپلیکیشن
 • مشارکت با تیم‌های ورزشی: برنامه‌های ورزشی همچنین می‌توانند با تیم‌ها و لیگ‌های ورزشی همکاری کنند تا به طرفداران محتوای انحصاری، دسترسی پیش‌فروش به بلیت‌ها و سایر مزایایی که طرفداران مایل به پرداخت آن هستند نیز ارائه دهند.

درآمدزایی از اپلیکیشن

موضوعات مقاله

امتیاز :
No Responses/5
اولین دیدگاه را شما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *