چرا یک خواننده باید به فکر ساختن سایت شخصی باشد؟

شاید با وجود رشد قارچ گونه وب سایت‌های ارائه دهنده موزیک ایرانی، دقیقا درست حدس زدید! همان وب سایت‌هایی که با یک سرچ ساده عبارت “دانلود موزیک ایرانی” در صفحه نخست سرچر گوگل نمایان می‌شوند، داشتن یک وب سایت شخصی برای ارائه اثر یک خواننده که حتی در ابتدا و آغاز راه شهرت خویش باشد منطقی به نظر نرسد.

در نگاه اول تبلیغ کردن و حتی ارائه اثر در این وب سایت‌ها با توجه به ضریب بالاتر دیده شدن توسط مخاطب عام کار عاقلانه و زود بازدهی است اما شما برای پرزنت خود نیاز به یک وب سایت شخصی دارید.

در حقیقت شما باید خود را تبدیل به یک برند کنید! برند خود را بسازید، آن را معرفی کنید، در ادامه راه آن را گسترش دهید و سپس از آن حفاظت به عمل آورید.

بنابر آن چه گفته شد، چه شما خواننده شناخته شده و مشهوری باشید، چه در آغاز راه باشید، در هر دو حالت نیاز به یک وب سایت شخصی دارید.

یکی از ابعاد داشتن برند شخصی، ساخت سایت شخصی شما است. به عبارت ساده‌تر هویت مجازی شما یا بهتر بگوییم هویت شما در دنیای بزرگ اینترنت، سایت شخصی و رسمی شما خواهد بود.

برای طراحی سایت با وردپرس همین حالا با ما تماس بگیرید!

چرا به یک وب سایت شخصی نیاز دارم؟

اگر با خواندن چندین سطر ابتدایی و توضیحات خلاصه وار ذکر شده، هنوز به ساخت سایت شخصی خود فکر نمی‌کنید و یا توضیحات مختصر بالا شما را برای ساخت سایت شخصی قانع نکرده است، ما قصد داریم در ادامه‌ی مقاله به صورت منطقی، مفصل و تیتروار دلایل حیاتی نیاز یک خواننده به ساخت سایت شخصی را بازگو نماییم.

آخرین وضعیت کنسرت‌های شما

یکی از ساده‌ترین، بهترین و کارآمدترین روش‌هایی که می‌توانید علاقه‌مندان و طرفداران خود را از آخرین وضعیت کنسرت‌های خود باخبر سازید، ایجاد بخشی در سایت شخصی خود با این مضمون است.

در این بخش می‌توانید به ترتیب تاریخ سررسید کنسرت، محل برگزاری و تاریخ پیش فروش بلیط را برای طرفداران خود مشخص نمایید. بی‌شک اعلام تاریخ و محل برگزاری کنسرت از وب سایت شخصی و رسمی شما می‌تواند اعتماد بیشتری از طرفداران را جلب نماید.

شایان ذکر است که امکان رزرو و خرید بلیط نیز از دیگر امکاناتی است که می‌توانید برای این قسمت در نظر بگیرید تا هواداران شما راحت تر از گذشته بلیط خود را تهیه کنند.

حتی در این قسمت می‌توانید بخشی را تدارک ببینید که کاربران سوالات مهم خود در رابطه با نحوه و تاریخ کنسرت‌های شما بپرسند و تعامل بیشتری با هواداران ایجاد کنید.

تعامل هرچه بیشتر طرفداران با شما

علاوه بر شبکه‌های اجتماعی امروزی، داشتن یک وب سایت شخصی و رسمی نیز به تعامل هرچه بیشتر میان شما و طرفدارانتان کمک می‌کند. طرفداران شما عاشق باخبر شدن از فعالیت‌های هنری شما هستند، چه جایی بهتر از وب سایت شما ؟

علاوه بر این شما می‌توانید از نظراتی که در وب سایت شما نسبت به شما و فعالیت هنری شما بهره جسته و در مسیر پیشرفت و رشد گام بردارید.

در قسمت “تماس با ما” می‌توانید راه‌های ارتباطی را میان خود و طرفداران مشخص کنید، شماره تماس یا ایمیل مدیر برنامه‌ خود را قرار دهید و یا از یک فرم جهت ارسال دیدگاه بهره جویید.

همچنین قادر خواهید بود، لینک اتصال به اکانت‌های رسمی خود در شبکه‌های مجازی را بر روی سایت شخصی خود قرار دهید.

تکذیب حاشیه‌های کذب

تقریبا در تمامی نقاط جهان به صورت اپیدمی شده این مشکل وجود دارد که به دنبال یک سلبریتی مطرح و مشهور همیشه حاشیه‌های بزرگ و کوچکی در حال ساخته شدن است، البته در اغلب موارد تجربه نشان داده است که آتش این حواشی جنجالی بیشتر از سمت و سوی اخبار زرد مجلات و شبکه‌های اجتماعی شعله‌ور می‌شود.

شاید بهترین کار این باشد که نسبت به حواشی پیرامون خود بی‌تفاوت بود اما در پاره‌ای از مواقع جنجال حاشیه ایجاد شده پیرامون شما آن قدر زیاد می‌شود که ممکن است به برند شخصی شما آسیب‌های جبران ناپذیری وارد آید، بنابراین نیاز است که واکنش به موقع شما انعکاس داده شود.

بهترین مکان‌ها برای انعکاس رسمی تکذیبیه یا هر واکنشی از جانب شما، در جایگاه نخست وب سایت شخصی و رسمی شما و در مراحل بعدی اکانت رسمی شبکه‌های مجازی شما خواهد بود.

ذکر این نکته الزامی است که خبرگزاری‌های مهم و معتبر نیز بیانیه و واکنش شما را از وب سایت شخصی شما دنبال کرده و پوشش می‌دهند، حتی از سایت شخصی شما به عنوان مرجع خبر و گزارش خود یاد می‌کنند.

آرشیو کامل از موزیک ویدیو و آلبوم‌های شما

سرور سایت شخصی شما می‌تواند محل امنی برای نگهداری و ارائه فعالیت‌های هنری چند ساله شما باشد. در این بخش می‌توانید حتی با توجه به سیاست کاری خود اقدام به صدور مجوز اجازه دانلود آثار هنری توسط کاربران کنید و یا در اندیشه قرار دادن بخشی در سایت شخصی خود جهت فروش این آثار باشید.

انتشار تیزر آلبوم و کارهای جدید در راه

سایت شخصی و رسمی شما تبدیل به رسمی‌ترین و معتبر ترین مرجع برای طرفداران و دوست داران شما است. شما قادر خواهید بود تیزر آثار هنری در دست ساخت را روی وب سایت شخصی خود قرار داده و از فعالیت هنری جدید خود به نوعی رو نمایی داشته باشید.

علاوه بر انتشار تیزر آثار جدید، می‌توانید طرفداران خود را در جریان ساخت آثار آینده نیز قرار دهید و به آن‌ها نوید انتشار کارهای جدید را بدهید.

ایجاد بخش سامانه پیامکی! چرا که نه؟!

شما می‌توانید سامانه پیامکی سایت شخصی خود را با هدف ارتباط بیشتر با مخاطبان راه اندازی نمایید. کاربران سایت شما می‌توانند با وارد کردن شماره موبایل خود در سامانه پیامکی سایت شخصی شما از آخرین پیام‌های ارسالی شما روی گوشی‌های موبایل خود بهره‌مند گردند. البته وجود و را اندازی این بخش کاملا سلیقه‌ای است، حتی شما می‌توانید راه اندازی آن را به گام توسعه وب سایت گره بزنید و در مرحله رونمایی اولیه سایت خود از این امکان بهره نبرید.

پخش موزیک آنلاین

شما قادر خواهید بود به منظور آشنایی هر چه بیش تر مخاطبان با آثار هنری گذشته و حال حاضر خویش، بخشی تحت عنوان پخش موزیک آنلاین بر روی وب سایت شخصی خود قرار دهید تا مخاطبان وب سایت شما به صورت آنلاین بتوانند آثار هنری شما را گوش کنند.

یادداشت‌ها و نقطه نظرات شما

همانطور که در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید نقطه نظرات و یادداشت‌های شخصی و کاری خود را منتشر کنید، در ساختن سایت شخصی خود نیز ‌توانید به صورت رسمی‌تر این کار را انجام دهید.

البته به یاد داشته باشید که هر یادداشت یا دیدگاهی که منتشر می‌سازید به صورت رسمی باشد چرا که دیگر شما تبدیل به یک برند شده اید و باید از برند خود حفاظت کنید.

زندگی نامه شما

شما می‌توانید بخش‌های زندگی خود را در قالب زندگی نامه یا بیوگرافی برای طرفداران شرح دهید. زندگی نامه شما می‌تواند شامل قسمت‌هایی از زندگی شخصی و فعالیت‌های هنری و کاری شما باشد.

گالری تصاویر

وجود این بخش در ساختن سایت شخصی شما از الزامات است. در بخش گالری تصاویر می‌توانید تصاویر مربوط به خود را درج نمایید تا مخاطبان و طرفدارنتان از تازه‌ترین تصاویر شما باخبر باشند.

علاوه بر تصاویر شخصی خود، می‌توانید تصاویر مربوط به آخرین فعالیت‌های کاری و یا کاور موزیک‌ها و آلبوم‌ها را منتشر سازید.

معرفی اسپانسر و کسب درآمد

در وب سایت شخصی خود بخشی را با هدف رونمایی از اسپانسر فعلی خود ایجاد نمایید. این بخش نشان می‌دهد که در حال حاضر چه برندی از شما حمایت می‌کند.

اگر در حال حاضر نیز تحت حمایت برند خاصی نباشید، می‌توانید از فضای خالی سایت شخصی و رسمی خود در جهت تبلیغات سایر برندها استفاده نمایید و کسب درآمد کنید.

کلوپ هواداران

شاید ایجاد این بخش در گام نخست ساخت سایت شخصی شما هدف بزرگی باشد و نیازی به وجود آن در گام نخست نباشد اما با بزرگتر شدن بخشی‌های وب سایت شخصی خود، می‌توانید به توسعه آن اندیشیده و در همین راستا کلوپ هوادارن خود را تشکیل دهید.

کاربران در کلوپ سایت شما عضو می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به سیاست کاری و هدف خود بسته‌های تشویقی یا طرح های هواداری را اجرا نمایید، طرح هایی مانند تهیه بلیط کنسرت با تخفیف هواداری یا خرید پیش فروش آلبوم پیش از انتشار آن و دیگر طرح های این چنینی می‌تواند در قسمت کلوپ هواداران جای بگیرد.

در گوگل دیده شوید

هرچه ساختن سایت شخصی شما محتوای بهتر و مخاطب پسندی داشته باشد، در کنار رعایت قوانین سئو، شانس بیشتری در دیده شدن میان جستجوهای جستجوگر گوگل خواهید داشت.

ساخت سایت شخصی به شما این امکان را می‌دهد تا در فضای مجازی بیش از پیش مطرح و دیده شوید.

سایت شخصی رضا صادقی و محمد اصفهانی

در این مبحث جهت درک بیشتر این مقاله، وب سایت‌های دو تن از خواننده‌های خوب داخل کشورمان، رضا صادقی ( لینک شود به آدرس : http://rezasadeghi.com/ ) و محمد اصفهانی ( http://www.mohammadesfahani.com/) را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

همان طور که انتظار می‌رفت رضا صادقی خواننده محبوب و خوش ذوق کشورمان در سایت شخصی و رسمی خود نیز سلیقه به خرج داده و بخش‌های گوناگون و متنوعی را در اختیار مخاطب خود قرار داده است.

اگر نیم نگاهی به وب سایت این خواننده خوب کشور داشته باشید، خیلی زود متوجه خواهید شد که موارد ذکر شده تا به این جای مقاله را در سایت شخصی خود تا حد زیادی رعایت کرده است.

ساختن سایت شخصی رضا صادقی دارای بخش‌هایی چون، زندگی نامه، ویدئو، آثار هنری و به نوعی کارنامه زندگی هنری وی و بخش اخبار مربوط به او می‌باشد. همان طور که در موارد فوق ذکر کردیم، بخش رونمایی از اسپانسر یا همان حامی مالی می‌تواند خالی از لطف نباشد، رضا صادقی نیز از اسپانسر رسمی خود در سایت شخصی خود رونمایی کرده است.

وجود بخش مربوط به نمایش کنسرت‌های پیش رو نیز با نظم و ترتیب خاصی خودنمایی می‌کند و از همه مهم تر گردآوری و نمایش اطلاعات جامع و کاملی است که از برنامه‌ی کنسرت‌های آتی این خواننده خوب وطنی خبر می‌دهد.

جالب است بدانید که رضا صادقی پا را فراتر نیز نهاده است و از بخش سامانه پیامکی که در این مقاله هم به آن اشاره شد استفاده کرده است.

در نقطه مقابل، ساختن سایت شخصی محمد اصفهانی، یکی دیگر از خواننده های خوب کشورمان را مورد بررسی قرار دادیم. بخش طراحی سایت شاید در قیاس با سایت شخصی رضا صادقی قابل برابری نباشد، اما محمد اصفهانی نیز بخش‌های مهمی چون گالری تصاویر، بیوگرافی، آلبوم‌ها و اخبار را در سایت شخصی خود ایجاد کرده است.

از امکانات جالب و منحصر به فرد سایت شخصی محمد اصفهانی، بخش مربوط به کلوپ هواداران است.

پس تا به این جا دریافتید که هر نکته‌ای که در این مقاله برای راه اندازی سایت شخصی خوانندگان درج شده است تا چه میزان اهمیت دارد و خواننده‌های مشهور داخلی نیز آن‌ها را رعایت می‌کنند.

سخن پایانی با شما

در انتها به منظور جمع‌بندی باید اشاره داشت که با توجه به آن چه گفته شد، وجود و ساخت سایت شخصی برای یک خواننده بسیار ضروری است و جای خالی آن در زندگی و کارنامه‌ی هنری و کاری وی به چشم خواهد خورد.

شما با ساخت سایت شخصی، عملا رسانه و خبرگزاری تخصصی خود را تاسیس کرده‌اید، با مخاطبان و طرفداران خود نزدیک تر شده اید و می‌توانید دیدگاه‌ها، نظرات و واکنش‌های خود نسبت به هر چیزی را نشر دهید و دیده شوید.

امروزه بیش از هر زمانی، اینترنت سهم بزرگی از زندگی مردم جهان را در بر گرفته است، اگر قصد دارید شهرت خود را از مرزهای ایران زمین نیز خارج کنید، می‌توانید به چند زبانه شدن سایت شخصی خود نیز در مراحل بعدی فکر کنید، چرا که با این روش می‌توانید با سایز ملل نیز در ارتباط باشید و خود را پرزنت جهانی کنید.

در انتخاب میزبان سایت شخصی خود دقت فرمایید و از سایت‌هایی که خدمات مربوط به هاست و سرور مجازی معتبر ارائه می‌کنند سفارش بگیرید. انتخاب طرح و تم مناسب با حوزه هنری و فعالیت شما باید به درستی صورت پذیرد چرا که نوعی هویت و برند شما محسوب می‌شود، بنابراین در سبک ساختن سایت شخصی خود بسیار دقت فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.