طراحی اپلیکیشن مشاوره ای

7
آذر
1400

یکی از ایده های پرفروش در طراحی اپلیکیشن، طراحی اپلیکیشن مشاوره ای در زمینه های مختلف مثل طراحی اپلیکیشن مشاوره ای پزشکی، طراحی اپلیکیشن و سایت مشاوره تحصیلی، یا طراحی اپلیکیشن مشاوره ای شغلی متناسب با مهارت شماست.

 

الفباوب یک شرکت فوق العاده قدرتمند در زمینه طراحی انواع وب سایت و اپلیکیشن مطابق سلیقه و حرفه شماست، این مجموعه دارای پشتیبانی قوی بوده که با حوصله به همه سوالات شما پاسخ می دهند.

الفبا وب از کادر حرفه ای برای ارتقای کسب و کار شما تشکیل شده و در تلاش است با ارائه خدمات درجه یک، همچنان در صدر بهترین ها باقی بماند!

برای اطلاع از هزینه های طراحی و اجرای اپلیکیشن و سایت از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید!

 

اگر تخصصی دارید و تا به حال حتما در مکان خاصی برای ارائه مشاوره حضور پیدا می کردید خبر خوب این است که به لطف تکنولوژی و طراحی اپلیکیشن مشاوره ای می توانید از هر نقطه ای از جهان اقدام به ارائه مشاوره از راه دور با کیفیت صدا، تصویر، چت و… کنید.

شما می توانید با طراحی اپلیکیشن چند مشاوری از همکاران خود با مهارت های مختلف درخواست کنید تا در اپلیکیشن اجرا شده فعالیت آنلاین خود را شروع کنند و اقدام به ارائه خدمات به مخاطبان.

شرکت الفباوب جزو بهترین مراکزی است که اقدام به طراحی اپلیکیشن مشاوره ای در زمینه های مختلف کرده و شما می توانید طی یک تماس با کارشناسان جزئیات لازم را دریافت کنید.

در هر دوره ای برای مشاوره تقاضای زیادی وجود دارد. در واقع مشاوره، با گذر زمان و پیشرفت علوم و تکنولوژی، به تحولات گسترده ای دچار شده است. همانطور که می دانید شرط موفقیت در هر کاری، هماهنگی با تکنولوژی روز است.

در همین زمینه مشاوره توانسته خود را با آخرین قابلیت های تکنولوژی هماهنگ کند و در فضای آنلاین به شکل آنلاین به متقاضیان  ارائه خدمات کند. اپلیکیشن مشاوره آنلاین یکی از راهکارهای پربازده است که می توان در راستای خدمات مشاوره ای از آن ها کمک گرفت.

پیش از آن که شما را با اپلیکیشن مشاوره آنلاین آشنا کنیم، باید که مفهوم مشاوره آنلاین را معرفی کنیم. مشاوره در زمینه های مختلفی عمل می کند و شامل بعد روانشناختی نیست.

در مشاوره آنلاین با توجه به نوع مشاوره ای که قرار است به افراد ارائه شود، مشاورین از طریق راه هایی مثل تماس ویدیویی، چت، پیام صوتی و راه های دیگری که هم اکنون در بستر فضای مجازی وجود دارد، به کاربران مشاوره ارائه می دهند.

طراحی اپلیکیشن مشاوره ای و اهمیت آن

به نظر شما چه تعدادی از ایرانی ها از موبایل هوشمند استفاده می کننند؟ با توجه به آمارهای موثق، در سال 1392 فقط 2 میلیون موبایل هوشمند در کشور ما وجود داشت. از سال 1392 روندی افزایشی کاربران تلفن همراه ایرانی افزایش شدیدی پیدا کردند.

طبق آخرین آمار به دست آمده حدود 70 میلیون نفر در کشور از تلفن های هوشمند استفاده می کنند. اشتباه نخواندید؛ در طول 8 سال بیش از 70 میلیون به جمع مصرف کنندگان موبایل های هوشمند پیوستند.

این تغییرات و تحولات سریع معنا و مفهومات بسیار روشنی دارند؛ تمایل مردم به تلفن های هوشمند با یک شیب تند افزایش پیدا کرده او از این رو کسب و کارها هم خود را با این شرایط تطبیق داده اند.

گروهی از افرادی که در عرصه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند می گویند که فقط کسب و کارهایی که فعالیت خود را به سمت تکنولوژی های مبتنی بر موبایل هدایت کرده اند، در آینده باقی مانده اند.

با طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار خود، درهای یک بازار بسیار گسترده به روی مجموعه شما باز می شود. اما توجه داشته باشید که در سال هایی که گذشت با تجربه های شکست خورده در زمینه طراحی اپلیکیشن در کشور به وفور مواجه شدیم. راهنمایی های مشاورین طراحی اپلیکیشن می تواند از تکرار تجربیات تلخ اینچنینی پیشگیری کند.

تفاوت طراحی اپلیکیشن مشاوره ای با روش سنتی

شما با طراحی یک اپلیکیشن علاوه بر دسترسی ساده کاربر به فرد مشاور، امکان سواستفاده علیه گروه خود را به صورت کامل ازبین می برید. مزایای بازاریابی و کسب و کار آنلاین برای مشاورین انقدر زیاد است که افراد برای استفاده از آن علاقه زیادی نشان می دهند.

مشاوره با مراجعه حضوری یک زمان حرف اول را در بین مردم می زد. این نوع مشاوره ها با مراجعه حضوری افراد انجام می شد و کنار ویژگی های خاص مثبت، معایب بزرگی هم داشت. مثلا افرادی که در جست و جوی مشاوره در زمینه خاصی بودند، نمی توانستند به آسانی مشاور مناسبی در این زمینه را پیدا کنند.

از طرف دیگر، پیدا کردن مشاورین متنوع هم عملا کار سختی بود. اما امروزه و با توجه به روی آوردن مشاورین و شرکت ها به مشاوره آنلاین، همه موارد ذکر شده انقدر اسان شده اند که افراد در هر موقعیت جغرافیایی می توانند با بهترین مشاور در عرصه های تخصصی صحبت کنند.

در حقیقت، مشاوره آنلاین علاوه بر این که تجربه جذاب و آسانی برای کاربران به شمار می آیند، با توجه به عملکرد مفید، به صاحبان مشاغل و مشاورین هم فواید زیادی رسانده اند.

اپلیکیشن مشاوره ای باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

بخش های مختلفی در طراحی اپلیکیشن مشاوره ای کاربرد دارند که برای سهولت استفاده مشتری و افزایش مخاطب باید مورد استفاده قرار بگیرند. اشاره کنیم که شما باید براین کار برنامه ریزی کنید تا چیزی از قلم نیفتد.

 • ایجاد بخش های مجزا برای موضوعات و گروه های سنی مختلف

همه ما در طول زندگی، با مسائل و مشکلاتی بسیار روبرو می شویم که ترجیح می دهیم برای داشتن عکس العمل مناسب، با یک مشاور با تجربه و حرفه ای ارتباط برقرار کنیم. هر گروه سنی در موقعیت های مختلف با چالش های مختلفی روبرو می شود. شما می توانید در طراحی اپلیکیشن مشاوره ای خود بخش های مجزایی را برای هر موضوع طراحی کنید.

معرفی مرکز مشاوره و مشاورین

حالا باید به ارائه معرفی نامه جامع و جذاب درباره خودتان بپردازید. سعی کنید رزومه کاری و فعالیت های موفقیت آمیزتان را برای دیگران به نمایش بگذارید. اما ما پیشنهاد می کنیم که برای پیشگیری از افزایش متون در این قسمت، به یک معرفی کوتاه و مختصر اکتفا کنید و لینک دانلود رزومه خود را در این صفحه قرار دهید تا افرادی که می خواهند اطلاعات بیشتری داشته باشند، آن را دانلود کنند. این بخش در بیشتر مواقع با عنوان “درباره ما” یا “ما را بشناسید” و … شناخته می شود.

 • ارتباط به موقع و محرمانه با مشاورین

اصلی ترین هدف کاربران برای نصب اپلیکیشن مشاوره ای ارتباط سریع و محرمانه با مشاورین است. پس باید این کار را از طریق راه اندازی یک پنل برای کاربران انجام دهید.

با کمک این پنل اطلاعات معمول و غیر محرمانه کاربران نظیر سن، وضعیت تاهل، تحصیلات و مواردی که می تواند برای مشاور مهم باشد، دریافت می شود و زمان کافی برای برقراری تماس یا ارتباط پیامکی میان مشاورین و کاربران فراهم می شود.

طراحی اپلیکیشن مشاوره ای موقعیت مالی بهتری برای مشاورین و مراکز مشاوره ایجاد می کند و از دغدغه های کاربران کم می کند. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتری نیاز پیدا کردید و یا علاقه به طراحی اپلیکیشن مشاوره ای داشتید، حتما با الفباوب  تماس بگیرید.

مراحل توسعه و طراحی اپلیکیشن مشاوره ای

اگر تصمیم به دریافت مشاوره طراحی اپلیکیشن دارید، توجه کنید که طراحی یک اپلیکیشن باید هشت مرحله مهم را پشت سر بگذارد. این هشت مرحله را به ترتیب با هم مرور می کنیم:

 • درک صحیح از نیاز کاربر: باید بتوانید به این سؤال پاسخ دهید که یک اپلیکیشن قرار است از کاربر چه نیازی را برطرف کند؟
 • مشخص کردن مخاطبین هدف: در مشاوره طراحی اپلیکیشن توصیه می کنیم که به جای تعیین یک جامعه هدف دور، یک یا چند گروه مشخص از افراد جامعه را به عنوان هدف طراحی اپلیکیشن در نظر بگیرید.
 • مشخص کردن مدل کسب و کار: طراحی اپلیکیشن با هدف کسب سود برای صاحبان آن انجام می گیرد. در این مرحله باید مشخص کرد که کسب درآمد از چه راهی امکان پذیر است.
 • انتخاب تیم طراحی اپلیکیشن: در این مرحله با کمک مشاوره الفباوب و مشخص کردن اهداف شما تیم طراحی و اجرای اپلیکیشن اجرا می شود.
 • تجزیه و تحلیل بازار کار: در این مرحله تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا و نمونه های موفق و ناموفق اپلیکیشن های مرتبط طراحی شده صورت می گیرد.
 • طراحی نمونه اولیه: در این مرحله الفباوب، اپلیکیشن طراحی شده را در اختیار صاحبین کسب و کار می گذارد تا نظرات و اصلاحیه لازمه صورت گیرد.
 • تست بتا: در ادامه اپلیکیشن به صورت آزمایشی منتشر می شود تا توسط بخشی از جامعه هدف مورد استفاده قرار گیرد. رفتار و نظرات کاربران در این مرحله به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرند تا بازخوردهای مناسب از میزان موفقیت اپلیکیشن در دستیابی به اهداف تعیین شده به دست اوریم.
 • انتشار نهایی: در نتیجه پس از اعمال اصلاحات لازم که در نتایج بررسی تست بتا به دست آمد، نسخه نهایی اپلیکیشن انتشار پیدا می کند.

نکات مهم طراحی اپلیکیشن مشاوره

ما در طراحی اپلیکیشن مشاوره ای فعالیت حرفه ای و تخصصی داریم. می پرسید چطور؟ پیش از هر چیز باید بدانید که ساخت برنامه موبایل برای زمینه های مختلف، استانداردهای خاص خود را دارد.  ما بهترین و مناسب ترین اپلیکیشن را طراحی می کنیم. در ادامه به نکاتی که در زمان برنامه ریزی و طراحی App مورد توجه قرار دارد اشاره می کنیم.

رابط کاربری جذاب

طراحی رابط کاربری مهم ترین بخش طراحی اپلیکیشن نام دارد. با کمک طراحان گرافیکی ماهر و متخصص، در نتیجه به شما یک اپلیکیشن با رابط کاربری عالی ارائه می کنیم. در طراحی ظاهری اپلیکیشن مشاوره نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم اهمیت زیادی دارد:

فونت مناسب

فونت های به کار رفته در این اپلیکیشن ها باید خصوصیات زیر را داشته باشند.

 • به فونت های رسمی نزدیک بوده و انقدر فانتزی نباشد که نتوان آن را خواند.
 • خشک نباشد و دارای شور و حال باشد.
 • خوانا بوده و برای همه افراد به خصوص سالمندان به آسانی قابل مشاهده باشد.

انتخاب رنگ

انتخاب پالت مناسب برای طراحی فضای اپلیکیشن اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ های سرد در پس زمینه رنگ های سفید، سبز آبی و … برای ایجاد آرامش در فرد بسیار مناسب می باشند.

از طرف دیگر انتخاب رنگ رابطه ای مستقیم با لوگوی برند شما خواهد داشت. در هر نوع اپلیکیشنی می توان رنگ خاصی را به کار برد. برای مثال برنامه های طراحی شده برای تخصص زنان و زایمان و یا متخصص اطفال می توانند از رنگ های جذاب مثل صورتی تشکیل شوند تا با فضای مورد نظر هماهنگ باشند.

تجربه کاربری آسان

علاوه بر UI اپلیکیشن، ما توجه ویژه ای به UX آن داریم. این که برنامه از بخش های مجزا و مشخصی تشکیل شود برای ما اهمیت زیادی دارد. کاربر باید فقط با چند بار لمس کردن به صفحه ای که می خواهد برسد. همینطور ارتباط تنگاتنگ سایت و اپلیکیشن، امکان باز کردن نقشه، اتصال ارتباط با ما به بخش تماس گوشی و … از مسائلی است که در این زمینه به آن ها توجه می کنیم.

همینطور برای ما سرعت بالا آمدن برنامه و امکان جابجایی سریع میان صفحات آن بسیار اهمیت دارد. انتخاب نوع منو و اندازه کلیدها تاثیر بسزایی در کاربری آسان اپلیکیشن دارد. باید کلیدها در جای مناسب قرار گیرد و خیلی به هم نزدیک نباشند. این بخش ها باید با توجه به اندازه های مختلف صفحه نمایش طراحی شود.

کلیدها و منوها

انتخاب نوع منو و اندازه کلیدها تاثیرات شگفت انگیزی در کاربری آسان اپلیکیشن دارد. کلیدها را در جای مناسب قرار دهید و سعی کنید خیلی به هم نزدیک نباشند. دقت داشته باشید که این بخش ها باید با توجه به اندازه های مختلف صفحه نمایش طراحی شود.

 

همین حالا برای طراحی اپلیکیشن نیتیو و اختصاصی تماس بگیرین و هرچه سریع تر اهدافتون رو پیگیری کنین!

امتیاز :
No Responses/5
اولین دیدگاه را شما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.