اینستاگرام فیلتر شد (30 شهریور 1401)

30
شهریور
1401

اینستاگرام فیلتر شد امروز ؟؟ امروز طی شدت گرفتن حضور مردم در حمایت از مهسا امینی، بر خلاف صحبت های وزیر ارتباطات شبکه اجتماعی اینستاگرام محدود شد. با توجه به گزارشات دسترسی اپراتور های اینترنت ایران، از هیچ کدام از اپراتور ها امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی وجود ندارد.

فیلتر اینستاگرام

این شبکه اجتماعی تصویر محور کاربران رو به شدت راحت طلب کرده و شما می توانید با یک اپلیکیشن به تمام علایق خودتون دسترسی داشته باشید. حالا با فیلترینگ اینستاگرام ( احتمالا در راستای صیانت از فضای مجازی ) بیشترین آسیب را افرادی می بینند که از این طریق کسب درآمد می کردند.

ما در الفبا وب، همیشه در مشاوره های دیجیتال مارکتینگی که به دوستان و مشتریان خود می دادیم از این شبکه اجتماعی به عنوان یک راه زود بازده در کنار راه اندازی سایت و اپلیکیشن، اشاره می کردیم. حال با فیلتر شدن اینستاگرام کاربران ایرانی این پلتفرم چند واکنش نشان می دهند که به تفکیک در زیر بیان می کنیم و تاثیر این رفتار در کسب و کار ها را بررسی می کنیم و سپس راهکار های اصولی را بیان می کنیم.

1- کوچ بعد از فیلترینگ اینستاگرام

همان طوری که پس از فیلتر شدن تلگرام، کاربران به واتس اپ کوچ کردند. اولین فکری که به ذهن مردم می رسد، کوچ به نرم افزار جایگزین اینستاگرام است که می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • ویسگون
  • VSCO
  • Ello
  • Oggl
  • Retrica
  • Flickr
  • SnapChat
  • WeHeartIt
  • Stellar
  • و …

البته لازم به ذکر هست که در حال حاظر هم برخی از این اپلیکیشن ها، فیلتر هستند. باید دید پیشتازن به سمت کدوم اپلیکیشن کوچ می کنند و در اسرع وقت کسب و کار خودمون رو در این پلتفرم هم معرفی کنیم و شروع کنیم به جذب مخاطبین سرگردانی که وارد این پلتفرم می شوند.

 

2- استفاده از فیلتر ش-ک-ن

همیشه یکی از اولین کارهایی که مردم در مواجهه با پدیده فیلترینگ یک شبکه اجتماعی انجام می دهند، استفاده از نرم افزار های رایگان و پولی برای مشاهده کانال ها و پیج های مورد علاقه خودشون هستند. البته اینجا یک مشکل اساسی وجود داره که اگر شما از نرم افزار های رایگان استفاده کنید، احتمال بسته شدن اکانت شما در اینستاگرام وجود داره، چون با تغییر ip سیستم ضد حک اینستاگرام شما را رباط تشخیص میده.

 

3- جمع آوری اطلاعات دنبال کنندگان

به طور مثال اگر یک پیج با 4000 مخاطب داشته باشید، به صورت پیش فرض 70 تا 120 میلیون تومان هزینه جمع آوری این افراد شده تا به شما اطمینان کنند و به مرور ترغیب به خرید از شما بشوند. حال با بسته شدن (موقتی یا دائمی) این شبکه آیا باید بشینیم و دود شدن سرمایه خودمون رو ببینیم؟ جواب این سوال قطعا منفی است. ولی حالا باید چی کار کنیم؟ در ادامه همراه ما باشید تا این موضوع رو بررسی کنیم.

 

 

موضوعات مقاله

امتیاز :
No Responses/5
اولین دیدگاه را شما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *