آموزش تولید محتوا برای سایت – 0 تا 100 قضیه!

11
اردیبهشت
1401

اگر دنبال یک منبع حرفه ای برای آموزش تولید محتوا برای سایت هستید، با ما در این مقاله همراه باشید! قرار است در این مقاله به صورت حرفه ای و کامل درباره تولید محتوا صحبت کنیم و در نهایت آموزش هایی به شما بدهیم که بتوانید به یک محتوا نویس تبدیل شوید! حتی اگر هیچ چیزی نمی دانید ما به صورت ابتدایی شما را در سطح حرفه ای ها راهنمایی می کنیم! در این مطلب آموزش تولید محتوا رایگان شما را به آن چه باید بدانید نزدیک می کنیم.

تولید محتوا به انگلیسی : content creation 

j,gdn lpj,h

سرفصل های این مطلب – آن چه قرار است بخوانید:

 • پیش نیاز های آموزش تولید محتوا
 • آموزش تولید محتوا متنی
 • آموزش تولید محتوا صوتی (پادکست)
 • آموزش تولید محتوای ویدیویی با پرده سبز
 • آموزش تولید محتوا گرافيکی
 • بدنه اصلی متن؛ بخش مهم در ساختار محتوا
 • نكات بسیار مهم كه در تولید محتوا باید رعایت کنيد
 • آموزش تشخیص محتوای کپی
 • کسب درامد با تولید محتوا
 • ابزارهای تولید محتوا متنی و افزایش کیفیت مطالب تولید شده

دوستان، سایت تولید محتوا رایگان وجود ندارد، شما هستید که باید محتوا تولید کنید و در نهایت از ابزارهای تولید محتوا استفاده کنید.

الفباوب، تولید محتوای سایت شما را با اخرین اصول گوگل برعهده می گیرد، اگر می خواهید با محتوا نویسی اصولی به صدر گوگل برسید با ما از طریق راه های ارتباطی ذکر شده تماس بگیرید تا شما را رهنمایی کنیم.


آموزش تولید محتوا جذاب ترین بخش موضوعات سئو است. محتوا ابزاری برای پیام و انتقال پیام است. خیال کنيد بدون داشتن مخاطب چگونه می توانیم جذاب باشیم؟! اگر شما بهترین آثار هنری را خلق کنيد ولی کسی آثار شما را نبیند چه ارزشی دارد؟

باید بدانیم محتوا چیست و چه كاربردی دارد!

قبل از اینكه شروع به تولید محتوا کنيد باید درک کلی از محتوا داشته باشید. لازم است بدانید محتوا چه كاربردی دارد یا اصلا به چه محتوایی اثر بخش می گویند. شاید با خودتان بگویید كه چه فایده برای من كه می خواهم تولید محتوا کنم دارد! وقتی مفاهیم را دقیق بدانی می توانی بهترین محتواها را برای مخاطب خودت تولید کنی.

سایت های آموزش تولید محتوا بسیاری هستند که به صورت متنی و ویدئویی به شما این شغل را از پایه آموزش می دهند. برای نوشتن یک محتوای متنی اول از همه باید یک موضوع پیدا کنید و درباره آن موضوع به صورت شفاف و جذاب متن تولید کنید و در نهایت آن را جمع بندی کنید! 

مثلا قرار است درباره کامپوزیت دندان یک محتوا تولید کنید، باید یک موضوع درباره کامپوزیت دندان پیدا کنید که برای مخاطب جذاب باشد یا مخاطب به دنبال آن باشد، برای مثال:

قیمت کامپوزیت دندان در تهران یا کامپوزیت دندان چیست؟ و سپس با توجه به موضوع مطلب موردنظر را کامل کنید. حالا نیاز دارید که در نهایت یک جمع بندی به مخاطب ارائه دهید. همه چیز به همین جا ختم نمی شود در هنگام تولید محتوا باید اصول سئو یا بهینه سازی را هم رعایت کنید تا گوگل به سایت شما رتبه دهد و آن را در رتبه های نخست به مخاطب نشان دهد.

پیش نیاز های آموزش تولید محتوا

مهارت های لازم برای تولید محتوا مواردی می باشند كه شما باید قبل یا حین آموزش تولید محتوا خود، آن ها را فرا بگیرید. بعضی از این مهارت ها برای افرادی كه می خواهند تولید محتوا کنند ضروری و بعضی از آن ها مزیت محسوب می شوند. در ادامه این مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا را بیان خواهیم کرد. مهارت هایی كه در زیر ذکر شده اند، بخصوص برای افرادی كه قصد تولید محتوا در وبلاگ و سایت را دارند بسیار مفید می باشند:

1. مهارت نگارش

يک تولید کننده محتوا، باید بتواند متون را به شیوه ای جذاب و صحیح بنویسد. برای رسیدن به این مهارت، باید بدانید هر يک از علائم نگارشی در چه قسمتی از متن استفاده می شوند، همینطور باید دامنه لغات خود را افزایش داده و منظور از هر لغت را به خوبی درک کنيد. آموزش تولید محتوا

مواردی مانند خواندن کتب و مقالات معتبر می توانند کمک شایانی به شما در راستای به دست آوردن مهارت مذکور کنند. هنگام مطالعه موارد ذکر شده باید به لغات مختلف، ساختار جمله ها، کلمات مترادف، موارد استفاده از ضمیر ها و… دقت کرده تا بتوانید به مرور زمان آن ها را در محتوای خود پیاده سازی کنيد.

2. توانایی درک و شناخت مخاطبان

يک تولید کننده محتوا باید بتواند سلیقه و نیاز مخاطب هدف خود را شناسایی کرده و متن خود را مطابق با آن ها بنویسد. همینطور باید بتواند نحوه سوال پرسیدن و جستجو مخاطبان خود را به خوبی درک کند تا عناوین و کلمات کلیدی موجود در محتوای خود را بر اساس این موارد نگارش کند، در این صورت محتوا از طریق موتور های جستجو نظیر گوگل، بازدید های زیادی را کسب خواهد کرد و این امری مهم در موفقیت يک سایت است.

3. آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا

يکی از اصلی ترین شاخه های تولید محتوای دیجیتال، تولید محتوا برای سایت ها است. برای این كه بتوانید این كار را به نحو احسن انجام دهید، باید با سیستم مدیریت محتوای سایت مدنظر آشنایی كافی داشته باشید، در این صورت خودتان به راحتی می توانید محتوایی كه تولید کرده اید را بارگذاری کرده و موارد مدنظر را روی آن اعمال کنيد. طبق آمار منتشر شده، وردپرس پرطرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای موجود است و اکثر سایت ها توسط این سیستم ایجاد و مدیریت می شوند.

4. درک نحوه عملکرد موتورهای جستجو

نه تنها گوگل، بلكه بسیاری از شبكه های اجتماعی هم موتور جستجو دارند، پس درک نحوه عملکرد آن ها می تواند در موفقیت شما بسیار موثر باشد. حتی اگر هدف شما از دیدن آموزش تولید محتوا، نوشتن مقالات در سایت نباشد، درک نحوه عملکرد موتور های جستجو می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. این كه بدانید الگوریتم چیست و موتور های جستجو چگونه در متون و صفحات وب می خزند(کراول می کنند)، می تواند به شما ایده های خوبی برای نوشتن عناوین و جای گذاری کلمات کلیدی در دل متن دهد.

شما با گذراندن دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای می توانید این مهارت ها را به دست آورید.

5. توانایی تولید محتوای تصویری

يکی از مباحث مهم در حوزه آموزش تولید محتوا، تولید محتوای تصویری محسوب می شود. شخصی كه قصد تولید محتوا برای سایت یا وبلاگ را دارد، باید بتواند تصاویر یونيک (غیر کپی) تولید کند؛ زیرا موتورهای جستجو از جمله گوگل، توانایی اسکن و تشخیص تصاویر را دارند و به راحتی می توانند متوجه شوند كه آیا تصویر مدنظر قبلا در سایتی دیگر بارگذاری شده است یا خیر.

اگر آشنایی اولیه با نحوه كار برنامه فتوشاپ داشته باشید، می توانید به راحتی نیاز های مربوط به تولید محتوای تصویری خود را برطرف ساخته و روی تصاویر تغییراتی ایجاد کنيد كه از دید موتورهای جستجو، کپی تلقی نشوند.


روش های تولید محتوا

برای تولید محتوا هم مثل هر كار دیگری نیاز به دانش كاملی درباره روش های انجام كار خواهید داشت. روش های تولید محتوا بسیار متفاوت می باشند و شما می توانید هر کدام از آن ها را به صورت جداگانه یا تلفیقی استفاده کنيد.

بیایید روش های مختلف تولید محتوا، نحوه انجام آن ها و مزایا و معایب هر کدام را بررسی کنیم. ببینیم از چه روش هایی می توانیم با Content Marketing یا بازاریابی محتوایی مشتریان جدید جذب کنیم.

 تولید محتوای متنی

در روش تولید محتوای متنی می توانید با ارائه متون و تصاویر جذاب به مخاطب، محصول و خدمات خود را به دیگران ارائه کنيد. متنی كه در حال خواندن آن هستید نوعی محتوای متنی است كه به واسطه خواندن آن مطالب و اطلاعات مورد نیاز دریافت می کنيد. معمولا در تولید محتوای متنی برای درک بهتر مفهوم محتوا، در کنار محتوا از تصاویر هم استفاده می شود.

معمولا در تولید محتوای متنی برای سایت، در هر صفحه حدود 500 کلمه تا 2500 کلمه استفاده می شود. طول مقاله محدودیتی ندارد و گاها برای ساخت يک مگاپست یا پست طولانی، از 20000 کلمه هم استفاده می شود. محتوای متنی در کپشن یا توضیحات پست شبكه های اجتماعی مانند اینستاگرام هم استفاده می شود كه از چند جمله تا چند پاراگراف را شامل خواهد شد.

مزایای تولید محتوای متنی:

 • تاثیر بسیار زیاد در سئوی سایت شما
 • عدم نیاز به ابزار خاص برای شروع تولید محتوا

تولید محتوای صوتی (پادکست)

در روش دوم از تولید محتوای صوتی یا پادکست های صوتی استفاده می کنیم. ساخت پادکست يکی از راحت ترین روش های ممکن برای تولید محتواست. اگر بخواهید يک متن ۱۰۰۰ کلمه ای درباره وردپرس بنویسید تقریبا نیاز است ۲ ساعت وقت مفید بگذارید. اما برای تبدیل همین متن به پادکست، كافیست نیم ساعت وقت صرف کنيد.

مزایای تولید محتوای صوتی: آموزش تولید محتوا

 • تولید محتوا در سریع ترین زمان ممکن
 • قابلیت تبدیل صوت به متن با ابزار آنلاین
 • امكان اجرای محتوا روی پخش صوت خودرو یا موبایل توسط كاربر
 • بهبود توانایی های گفتاری شما

تولید محتوای ویدئویی

محتوای ویدیویی هم اکنون با رشد سریع اینستاگرام و یوتیوب در ایران به بهترین نوع تولید محتوا تبدیل شده. حالا می توانیم به واسطه تولید محتوای ویدیویی پیام خود را سریع تر به گوش مخاطب برسانیم.

شما می توانید به ۳ روش مختلف اقدام به تولید محتوای ویدیویی کنيد.

روش اول: تولید محتوای ویدیویی با پرده سبز

كاری كه بسیاری از تولید کنندگان محتوا انجام می دهند. يک پرده سبز کروماکی همراه با يک یا چند نور ثابت می تواند به شما کمک کند تا پس زمینه ویدیوهای خود را به هر شکلی كه می خواهید تغییر دهید! روشی جالب كه پس از گذشت ۲ دهه در صنعت سینما هنوز هم استفاده می شود.

روش دوم: تولید محتوای ویدیویی در محیط

در این روش كه بسیار ساده و بدون انجام کمترین تغییرات در محیط انجام می شود، فرد مدرس در يک محیط باز یا بسته اقدام به ضبط ویدیو خواهد کرد. ابزار لازم برای ضبط ویدیو در این روش، چند نور ثابت یا متحرک و يک دوربین با کیفیت است.

در روش تولید محتوای ویدیویی در محیط، كافیست يک مكان مناسب را انتخاب کنيد و با شروع ضبط، محتوای مورد نظر را ارائه کنيد. تدوین و خروجی گرفتن فیلم نهایی بسیار ساده خواهد بود. در بیشتر مواقع فقط كافیست يک فیلم آغازین یا تیزر به ویدیو اضافه کرده و آن را منتشر کنيد.

روش سوم: ضبط فیلم از صفحه نمایش

ضبط فیلم بسیار ساده است. شما می توانید با برنامه هایی مثل کمتازیا شروع به ضبط صفحه نمایش كامپیوتر خود کنيد. از آن جا كه این روش برای موبایل هم بسیار متداول شده، نسخه ۱۳ iOS و نسخه ۱۱ اندروید در همه دستگاه ها از ضبط صفحه نمایش پشتیبانی می کنند.

پس همین الان می توانید با صفحه نمایش كامپیوتر یا موبایل خود، اقدام به ضبط فیلم آموزشی از صفحه نمایش کنيد. در این روش می توانید با استفاده از برنامه هایی مثل پاور پوینت، ارائه های خود را به صورت اسلایدی هم نمایش دهید.

يک راه كار دیگری كه برای ضبط فیلم از صفحه نمایش می توانید استفاده کنيد روش PenPaper است. در این روش با استفاده از ابزارها متن مورد نظر خود را روی صفحه نمایش می نویسیم. اگر مدرس رشته های مهندسی یا ریاضی هستید، می توانید از این روش برای ضبط فیلم های آموزشی استفاده کنيد.


آموزش تولید محتوا متنی

طبیعی است كه برای تولید محتوای متنی باید با قوانین نگارش و ویراست متن آشنا شوید. اما علاوه بر این قوانین، ابزارهای مختلفی می باشند كه برای تولید محتوای متنی به کمک شما می آیند. در این جلسه این ابزار ها را به شما معرفی می کنیم.

طول محتوای مقالات چقدر باشد؟

اگر می خواهید با استفاده از تولید محتوای متنی ورودی از گوگل دریافت کنيد، باید طول محتوای خود را افزایش دهید. بسیاری از مقالات موجود در اینترنت بیشتر از ۲۰۰ کلمه طول ندارند. این طول برای يک محتوای مناسب بسیار کم است. شما باید روی طول محتوای خود بیشتر و بیشتر كار کنيد. شکی نیست كه افزایش طول محتوا باعث افزایش رتبه صفحه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. آموزش تولید محتوا

اما طول محتوا همه چیز نیست!

تولید محتوای متنی يکی از بهترین روش های جذب ورودی گوگل است اما همه چیز نیست. طبق الگوریتم های جدید گوگل، اگر كاربری عبارتی را در گوگل جستجو کند و وارد صفحه ای از سایت شما شود، سپس مجدد به صفحه نتایج جستجو برگردد یا همان عبارت را مجدد در گوگل جستجو کند، گوگل به این نتیجه می رسد كه این صفحه از سایت شما برای كاربر مناسب نبوده. طبیعی هم است! اگر مناسب بود كه كاربر دوباره در گوگل جستجو نمی کرد! کیفیت محتوا بسیار ارزشمند تر از طول محتواست. سعی کنيد محتوای با کیفیت تولید کنيد. محتوایی كه با مطالعه سرتیتر های آن بتوان به جواب کلی رسید.

ابزارهای نگارش متن

تبدیل صوت به متن فارسی

برای تبدیل صوت به متن به زبان انگلیسی می توانید از سرویس های موجود روی ویندوز و MacOS استفاده کنيد. این سرویس ها بدون مشکل صدای شما را به متن تبدیل خواهند کرد.

اما برای تبدیل صوت به متن به زبان فارسی می توانید از ابزار iotype.com استفاده کنيد. این سایت ایرانی كه با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی ایجاد شده است، توانایی تبدیل صوت شما به متن فارسی را دارد.

تبدیل صوت به متن فارسی

این برنامه روی موبایل های اندروید و iOS نصب می شود و توانایی ضبط صدای شما و تبدیل آن به متن فارسی را دارد. هر دو ابزار مشکلات ناچیزی دارند اما استفاده روزمره شما از هر کدام از این ابزارها باعث پیشرفت روز به روز آن ها خواهد شد.

تبدیل دست نوشته به متن انگلیسی

اگر نوشتن شما هم مثل من نسبت به تایپ تان سریع تر است، می توانید از ابزار تبدیل دست نوشته به متن استفاده کنيد. البته این ابزار فقط برای زبان انگلیسی كاربرد دارد و در حال حاضر جایگزین خاصی برای زبان فارسی وجود ندارد.

اگر از تبلت های اپل با سیستم عامل iOS 14 استفاده می کنيد، می توانید با استفاده از قلم های اپل متن دست نوشته خود را تبدیل به متن انگلیسی کنيد. این ابزار در حال حاضر از چند زبان پشتیبانی می کند ولی متاسفانه زبان فارسی هنوز به لیست زبان های قابل پشتیبانی آن اضافه نشده است.

تصحیح نگارش محتوای متنی فارسی و انگلیسی

ویراست لایو ابزاری است كه به وسیله آن می توانید متن نگارش شده خود را تصحیح و ویراست کنيد. با این ابزار می توانید مشکلات نگارشی و املایی خود را پیدا کرده و آن را با استفاده از پیشنهادات ویرایشی اصلاح کنيد. عجیب است كه این ابزار به صورت رایگان در اختیار ما قرار گرفته. اما اگر هزینه چند صد هزار تومانی ماهیانه داشت، باز هم استفاده از آن به صرفه بود. آموزش تولید محتوا

البته ویراست لایو مشکلاتی هم دارد. مثلا عبارت وردپرس را به صورت ورد پرس اصلاح می کند كه عبارتی اشتباه است و خون وردپرس كارها را به جوش می آورد.  اما هیچ ابزاری بدون عیب و ایراد نیست. طبیعتا باید از این ابزارها استفاده کنیم، سعی کنیم آن ها را بهبود دهیم و در نهایت زندگی زیباتری با استفاده از ابزار های كاربردی داشته باشیم.

ویژگی های یک محتوا نویس خوب و حرفه ای

 • یک محتوا نویس باید خلاق باشد و بتواند درباره موضوعات مختلف تولید محتوا انجام بدهد.
 • یک محتوا نویس حرفه ای باید توانایی کار در محیط و نفرات مختلف را داشته باشد و بتواند موضوعات مختلفی که مد نظر آن هاست را تولید کند.
 • محتوا نویس حرفه ای باید بتواند درباره موضوعات تخصصی هم بنویسد.
 • باید با استانداردهای سئو و قواعد آن آشنا باشد و در نوشته ­های خود به ­کار بگیرد.
 • یک محتوا نویس خوب باید بتواند به خوبی با کارفرمای خود ارتباط برقرار کند و محتوای دلخواه او را تولید کند.
 • باید بتواند درباره موضوعات مختلف انواع محتوا را تولید کند و با تمامی روش­های تولید محتوا آشنا باشد.
 • یک محتوا نویس کاربلد باید توانایی کار با اینترنت و جستجو در اینترنت را مسلط باشد.
 • محتوا نویس خوب باید صبور و آرام باشد.
 • باید به اصول و قواعد نگارشی آگاه و مسلط باشد ودر نوشته هایش رعایت نماید.

و هزاران ویژگی دیگر که بر اساس محیط و نوع محتوای متفاوت باید در آن فعالیت کند. با توجه به موضوعات گفته شده سایت­ ها نیازمند محتوا نویس خوب بوده و این نیاز برای تمامی مدیران احساس می­ شود. برایشان فرقی نمی­ کند این افراد در شرکت کار کنند یا در خانه به محتوا نویسی بپردازند. مهم محتوای خوب و قابل قبولی است که باعث جذب مخاطب می شود.


آموزش تولید محتوا صوتی (پادکست)

يکی از راحت ترین روش ها برای تولید محتوا، ساخت پادکست است. شما با کمترین امكانات می توانید يک پادکست درست کنيد و آن را در اختیار كاربران قرار دهید. برای ساخت يک پادکست، كافی است رکوردر یا تلفن همراه خود را بردارید و شروع به ضبط کردن صدا کنيد.

پادکست بهترین انتخاب برای افرادی است كه امكانات كافی مثل نور یا محیط مناسب برای ضبط ویدیو را ندارند. این افراد به سادگی می توانند صدای خود را ضبط کنند و در صورت لزوم آن را روی اسلایدها یا تصاویر مورد نظر قرار دهند و يک محتوای تصویری با کیفیت تولید کنند.

پادکست ها علاوه بر اینكه به سادگی تولید می شوند و نیاز به امكانات کمی دارند، كاربران هم به راحتی و در هر زمان مثل رانندگی یا پیاده روی می توانند از آن ها استفاده کنند. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا خودشان را با پادکست معرفی می کنند و تمام محتوای خود را به صورت پادکست در اختیار كاربر قرار می دهدند.

تولید محتوای صوتی با بهترین کیفیت ممکن

در وضعیت کنونی ایران مهم ترین مسئله برای ضبط يک پادکست، هزینه ای است كه، شما برای خرید ابزار و وسایل مورد نیاز صرف می کنيد. در این شرایط با توجه به قیمت بسیار بالای دلار، برای داشتن يک ضبط کننده خوب شما باید بودجه چند میلیون تومانی داشته باشید.

لازم به ذکر است كه اگر شما فکر می کنيد فقط با داشتن يک ميکروفون استودیویی باکیفیت و گران قیمت می توانید محتوا تولید کنيد و بدون آن نمی توان محتوای صوتی تولید کرد، سخت در اشتباه هستید. شما برای ضبط يک پادکست باکیفیت، به فن بیان خوب و ایده مناسب و جذاب برای مخاطبانتان نیاز دارید.

فن بیان بهتر!

با شروع كار، علاوه بر اینكه مخاطبین خود را جذب خواهید کرد، به مرور زمان تجربه شما بیشتر می شود. فن بیان شما بهتر خواهد شد و صدای رساتر و بهتری خواهید داشت و به نسبت، محتوای تولید شده باکیفیت تر خواهد بود.

شما درحال حاضر می توانید با تلفن همراه خود شروع به ضبط پادکست کنيد و آن را منتشر کنيد. شاید صدای ضبط شده کیفیت جالب یا خوبی را دارا نباشد، اما خواهید دید كه اگر کمی هم کیفیت پایین باشد، اتفاق خاصی نمی افتد.

ابزارهای مناسب برای تولید محتوای صوتی

اولین ابزاری كه شما می توانید با استفاده از آن كار خود را شروع کنيد، موبایل تان است. فرقی نمی کند كه موبایل شما چه نوع موبایلی است؛ اما طبیعتاً هرچه جدیدتر و بروزتر باشد کیفیت كار شما بالاتر خواهد بود. پس از موبایل، زمانی كه شما تصمیم گرفتید برای كار خود هزینه کنيد و کیفیت محتوای خود را بالا ببرید، می توانید از ميکروفون های یقه ای استفاده کنيد.  از خریدن ميکروفون های ارزان قیمت چینی كه از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند، خودداری کنيد.

در میان ميکروفون های یقه ای موجود در بازار، ميکروفون های Boya کیفیت خوب و مناسبی دارند. شما با هزینه ای حدود پانصد هزار تومان می توانید يکی از آن ها را تهیه کنيد. این ميکروفون ها دارای خروجی AUX می باشند و به راحتی به موبایل، دوربین یا لپ تاپ متصل می شوند. اگر تصمیم دارید بیشتر از این ها هزینه کنيد، ميکروفون های یقه ای Sennheiser از کیفیت صدای بالاتری برخوردارند و قیمت بالای ده میلیون تومان دارند.


آموزش تولید محتوای ویدیویی با پرده سبز

در این بخش قصد داریم به شما آموزش دهیم كه چطور می توانید يک تولید محتوای ویدئویی باکیفیت با استفاده از پرده سبز ضبط کنيد. در کل تولید محتوای ویدئویی بسیار مهم است. چرا كه يک محتوای ویدئویی تاثیر بیشتری نسبت به محتوای متنی و صوتی برروی مخاطبان خواهد گذاشت. پرده سبز يک ابزار مناسب برای تولید محتوای ویدئویی است كه می تواند کیفیت كار را تا چند برابر افزایش دهد. تا پایان این مقاله با همراه باشید. آموزش تولید محتوا

پرده سبز یا کروماکی چیست؟

در واقع ما زمانی از پرده سبز استفاده می کنیم كه قصد داشته باشیم پس زمینه ویدئو یا تصاویر خود را حذف کنیم و يک تصویر یا ویدئو را به جای پرده سبز قرار دهیم. با انجام این كار، مطمئن باشید کیفیت و زیبایی ویدئو شما چند برابر خواهد شد. همینطور كاربران هم ارتباط بهتری با ویدئوی شما برقرار خواهند کرد.

یک نمونه از کارهایی که می توان با پرده سبز انجام داد!

ابزارهای مورد نیاز کروماکی

قطعا برای انجام هركاری نیاز به ابزارهای مناسب دارید. تا بتوانید به بهترین شکل و روش ممکن آن را انجام دهید. امكان دارد به این فکر کنيد كه برای استفاده از پرده سبز، به ابزار دیگری جز پرده سبز یا کروماکی نیاز نیست. در ادامه ما ابزارهای مناسب را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با بهترین کیفیت كار خود را ارائه دهید.

فوم آکوستيک

. حتی اگر از گران قیمت ترین ميکروفن های موجود در بازار هم استفاده کنيد نمی توانید جلوی اکو شدن صدای خود را بگیرید، پس استفاده از فوم تاثیر زیادی در ضبط صدا دارد. فوم های آکوستيک نمونه های مختلفی از جمله: فوم تخم مرغی، فوم لوله ای، فوم هرمی و…. دارند كه با قیمت های مختلف می توانید آن ها را از بازار تهیه و استفاده کنيد. آموزش تولید محتوا

گیمبال

گیمبال، يک ابزار بسیار مناسب برای فیلمبرداری و عکس برداری است. اگر از سه پایه برای فیلمبرداری استفاده نمی کنيد یا هنگام فیلمبرداری حرکت می کنيد، استفاده از گیمبال به افزایش کیفیت كار شما کمک می کند. در واقع استفاده از گیمبال باعث می شود كه لرزش دستان شما به کمترین میزان ممکن برسد و يک کیفیت تصویر خیلی بهتر داشته باشید.

سافت باکس

در بین ابزارهایی كه تاکنون معرفی کردیم، می‎توان گفت سافت باکس مهم ترین ابزار است. در واقع يک ابزار بسیار مناسب برای نورپردازی كه می توانید از آن استفاده کنيد سافت باکس است. نکته بسیار مهم در نورپردازی این است كه پشت سر شما یا روی صورت شما سایه ای نباشد.

ميکروفن یقه ای

برای تولید محتوای ویدئویی با پرده سبز یا کروماکی، انتخاب يک ميکروفن مناسب بسیار حائز اهمیت است. بعضی از تولیدکنندگان محتوا با استفاده از ميکروفن موبایل یا ميکروفن‎ های استادیویی این كار را انجام می دهند كه مناسب نیست.

با ميکروفن های یقه ای می توانید با استفاده از گیره ای كه دارد آن را به لباس خود متصل کنيد و سپس شروع به صحبت کردن کنيد. اگر از ميکروفن موبایل یا ميکروفن استادیویی برای این كار استفاده کنيد. به خاطر فاصله زیاد شما تا موبایل یا ميکروفن، باعث می شود کیفیت صدا بسیار کم و ضعیف شود.

برنامه حذف پرده سبز

پس از تهیه ابزار مناسب برای مجهز کردن محیط فیلمبرداری، باید يک برنامه مناسب هم برای ویرایش، تدوین و حذف پرده سبز استفاده کنيد. برنامه های قدرتمند زیادی وجود دارد كه می توانید از آن ها استفاده کنيد. برای مثال برنامه های Camtasia و Adobe Premiere می توانند انتخاب مناسبی برای این كار باشند.

البته کیفیت ویدئو ضبط شده هم در انتخاب برنامه تاثیر زیادی دارد. شما باید با توجه به کیفیت نورپردازی و پرده سبز برنامه مورد نظر خود را انتخاب و استفاده کنيد. ما برای ویدئوهایی كه کیفیت پرده سبز و نورپردازی پایینی دارند پیشنهاد می کنیم كه از برنامه Adobe Premiere استفاده کنيد.


آموزش تولید محتوا گرافيکی

زمانی كه به عنوان يک كاربر، سایت یا حتی يک صفحه اینستاگرامی را باز می کنيد. مسلماً اولین چیزی كه توجه شما را جلب می کند تصاویر و شکل ظاهری آن صفحه است. هم اکنون بسیاری از افراد زمان زیادی از وقت خود را در شبكه های اجتماعی می گذرانند. كه همواره به دنبال محتوای مفید و كاربردی می باشند. عدة زیادی هم از همین روش به سادگی کسب درآمد می کنند. آموزش تولید محتوا

فتوشاپ يک برنامه گرافيکی از شرکت adobe است. Adobe photoshop يک برنامه كامل و گسترده برای ویرایش و تولید عکس است كه به شما این امكان را می دهد كه هرگونه ویرایش از جمله روتوش، بازسازی، كاهش حجم، افزایش کیفیت، برش، تغییر رنگ و اضافه کردن متن به تصویر را انجام دهید.

فرقی ندارد كه شما يک گرافيک كار هستید یا يک عكاس یا حتی فردی كه شغل شما ربطی به تصاویر ندارد. با توجه به اهمیت و پررنگ بودن فضای مجازی برای مردم در حال حاضر، این برنامه پركاربرد را حتماً به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با استفاده از این برنامه هر نوع تصویر و محتوای گرافيکی از عکس های شخصی تا پوستر و یا حتی طرح روی لباس را طراحی یا ویرایش کنيد.

ویژگی های برنامه فتوشاپ

با استفاده از Photoshop می توانید انواع طراحی های پوستر، كارت ویزیت، لوگو و ادیت عکس را انجام دهید. با این روش حتی می توانید يک درآمد مناسب داشته باشید. یا اگر دوست دارید عکس های بهتر و متفاوت تری نسبت به عکس های معمولی داشته باشید.

امكان دارد برای شما هم پیش آمده باشد كه وقتی روی يک یا چند عکس هم زمان كار می کنيد، بعضی عکس ها با زمینه سیاه یا سفید مشاهده می شوند. این اتفاق به خاطر وجود پيکسل های سیاه و سفید در لبه ها است كه با ابزارهای فتوشاپ به سادگی می توان از دست آن ها خلاص شد.

اگر تاکنون توجه کرده باشید متوجه شده اید كه دیگر کسی نقاشی یا طراحی را با دست انجام نمی دهد. برای مثال يک مهندس معمار دیگر نیاز به صدها مدل خودكار یا هزاران مدل مقوا ندارد. او تنها با يک كامپیوتر و چند برنامه همه كارهای خود را چه به صورت سه بعدی چه به صورت تک بعدی ارائه می دهد.

كاربردهای فتوشاپ

فتوشاپ برای طراحان سایت هم كاربرد دارد. این دسته افراد می توانند با استفاده از امكانات گسترده این برنامه قالب مورد نظر برای سایت خود را بدون حتی يک خط کدنویسی طراحی کنند. این كار به نسبت نیاز به مهارت خیلی خاص یا پیچیده ای ندارد. شما می توانید در کمترین زمان و البته به ساده ترین روش ممکن قالب مورد پسند خود را طراحی کنيد.

شما با فتوشاپ علاوه بر انواع تصاویر، می تواند ویدئوهای مختلف را هم تاحدی ویرایش کنيد و به سادگی GIF بسازید. گاهی وقت ها عکس هایی می باشند كه آن ها را خیلی دوست دارید اما چشم شما قرمز افتاده است. برنامه فتوشاپ به سادگی این مشکل را برای شما رفع می کند و تصاویری زیبا به شما تحویل می‎ دهد.

علاوه بر همه این كاربردها و محاسنی كه این برنامه دارد. حجم زیادی از هارد شما را اشغال نمی کند (نسخه 2021 این برنامه کمتر از 3 گیگ هارد شما را اشغال می کند). البته گاهاً باعث می شود سرعت ویندوز شما كاهش پیدا کند. كه این اتفاق با توجه گستردگی این برنامه امری طبیعی تلقی می شود. اصولاً افرادی كه به طور مداوم از فتوشاپ استفاده می کنند از سخت افزارهای قدرمتند و پیشرفته ای استفاده می کنند.

آموزش فتوشاپ برای تولید محتوا

با توجه به این كه برنامه فتوشاپ يک برنامه بسیار حرفه ای و گسترده است. یادگیری كامل و صددرصدی آن زمان زیادی می گیرد. پیشنهاد ما به شما این است كه ابتدا مشخص کنيد كه برای چه كاری می خواهید از فتوشاپ استفاده کنيد. آموزش تولید محتوا

چرا كه نیازی به یادگیری همه قسمت های این برنامه ندارید. مثلاً اگر می خواهید عکس های خود را ادیت کنيد. تنها با یادگیری بخش کمی از ابزارهای فتوشاپ به سادگی می توانید این كار را انجام دهید. اگر می خواهید با فتوشاپ پوستر، لوگو یا كارت ویزیت طراحی کنيد بخش دیگری از فتوشاپ را باید یاد بگیرید.

مطمئنن هرچه بیشتر وقت بگذارید و تمرین بیشتری داشته باشید روند یادگیری شما سریع تر می شود. همینطور روزبه روز حرفه ای تر خواهید شد. به این توجه داشته باشید كه برای یادگیری درست و كاربردی، شما به يک برنامه مرتب روزانه یا هفتگی نیاز دارید.

فاصله انداختن و بی نظم بودن علاوه بر اینكه باعث می شود علاقه و حوصله شما از بین برود. کیفیت یادگیری را هم كاهش می دهد. چرا كه اگر به طور پیوسته كار نکنيد؛ امكان دارد مباحت قبلی را هم فراموش کنيد.


بدنه اصلی متن؛ بخش مهم در ساختار محتوا

اولین بخش در ساختار يک متن، مقدمه آن است. مقدمه نخستین قسمت از محتواست كه توجه مخاطبان را جلب می کند و اهمیت بسیار زیادی در این دارد كه مخاطب خواندن محتوا را ادامه دهد یا ندهد. همان طور كه برخورد اول ما با يک شخص تأثیر بسیار زیادی در قضاوت ما از او دارد، درون مایه مقدمه محتوا هم تأثیر زیادی در انگیزه مخاطب برای خواندن مطلب دارد.

مقدمه اهمیت بسیار زیادی داشته و خواننده را به سمت بدنه اصلی هدایت می کند. از همین رو می توان گفت بدنه اصلی متن، مهم ترین بخش محتواست. ما در بخش مقدمه محتوا سؤال هایی را برای مخاطب به وجود می آوریم؛ دغدغه لازم را در او ایجاد می کنیم و از این طریق، مخاطب به دنبال یافتن پاسخ پرسش و رفع دغدغه اش، بقیه مطلب را مطالعه می کند.

بدنه اصلی متن دقیقاً همان جایی است كه ما باید به پرسش های مخاطب پاسخ بدهیم. تمام توضیحات لازم و راهكارهای مرتبط با پرسش های مطرح شده، در بدنه اصلی متن قرار می گیرند. در واقع، در مقدمه دغدغه لازم برای مخاطب به وجود می آید و در بدنه اصلی متن این دغدغه ها با راهكاریهای مناسب برطرف می شوند.

پس از آن كه در بدنه اصلی متن به ارائه توضیحات لازم پرداختیم، نوبت به پایان بندی می رسد. پایان بندی جایی است كه در آن تمام مطالب ارائه شده را خلاصه کرده و يک نتیجه گیری نهایی به عمل می آوریم. بدنه اصلی متن، بخشی است كه مقدمه را به بخش پایان بندی و نتیجه گیری متصل می کند.

بدنه اصلی متن چگونه باید باشد؟

در آموزش تولید محتوا برای سایت باید به بدنه اصلی توجه کنید. اکنون می دانیم كه بدنه اصلی متن چیست و چه اهمیتی دارد. حال این سؤال مطرح می شود كه بدنه اصلی متن باید چه ویژگی هایی را دارا باشد؟ چه نكاتی را باید در نوشتن بدنه اصلی متن رعایت کرد تا بیشترین اثرگذاری ممکن را بر روی مخاطب داشت؟

به طور کلی بدنه اصلی متن، هسته آن را تشکیل می دهد؛ یعنی مهم ترین پیام ها و نكاتی كه قرار است به مخاطب منتقل شود، در بدنه اصلی متن قرار می گیرد. از همین رو لازم است كه محتوای بدنه اصلی متن به گونه ای تنظیم شود كه پیام ها به شیوه ای مرتبط با هم و منسجم در کنار يکدیگر قرار بگیرند.

محتوا نویس در نگارش بدنه اصلی محتوا باید مرحله به مرحله مخاطب را همراهی کند. در نوشتن بدنه اصلی متن محتوا، این نکته بسیار مهم است كه بتوانیم خود را به جای مخاطب بگذاریم و از دریچه دید او به متن نگاه کنیم. این نکته ای است كه در نگارش هر گونه محتوایی كاربرد دارد.

يک محتوای مناسب و به خصوص بدنه اصلی آن، به گونه ای طراحی می شود كه مخاطب بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند. اما در کنار آن، باید اصول سئو هم در آن رعایت شده باشد. ویژگی يک محتوا نویس حرفه ای آن است كه متنش هم كاربر پسند است، هم گوگل پسند!

آن چه كه در این میان نباید فراموش شود برقراری تعادل بین این دو ویژگی است. گاهی امكان دارد محتوایی بنویسیم كه كاربران به خوبی آن را درک کرده و با آن ارتباط برقرار می کنند، اما نكات و اصول سئو در آن رعایت نشده است. از سوی دیگر در يک محتوا امكان دارد همه قواعد مربوط به سئو لحاظ شده باشد، اما برای مخاطبان روان و مطلوب نباشد.

با استفاده از هدینگ ها متن را به بخش های مجزا تقسیم کنيد

هدینگ ها یا زیرعنوان ها به مخاطب نشان می دهند كه در کجای متن به دنبال چه چیزی بگردد. استفاده از عنوان ها و هدینگ ها، مخصوصاً در محتواهای طولانی (بالای 3000 کلمه) كار مخاطب را برای خواندن بسیار آسان می کند.

استفاده از هدینگ ها از جمله نكاتی است كه بر روی هر دو جنبه محتوا تأثیر مثبتی می گذارد؛ یعنی هم از لحاظ بهینه سازی برای گوگل مناسب است، هم خواندن متن را برای مخاطب راحت می کند. با استفاده از زیرعنوان ها می توان متن را به بخش های مجزای مرتبط تقسیم کرد.

معمولاً بهتر است به ازای هر 4 یا 5 پاراگراف يک زیرعنوان جدید به كار برود. البته این قانونی کلی نیست؛ چرا كه زیرعنوان ها باید مشخص کننده بخش مجزایی از متن باشند و امكان دارد يک بخش، طولانی تر از بخش دیگر شود. معمولاً با استفاده از زیرعنوان ها از يک موضوع فرعی، به موضوع فرعی دیگری می رویم.

نکته مهم دیگر در رابطه با هدینگ ها استفاده از کلمات کلیدی است. تا حد امكان سعی کنيد در هدینگ ها و زیرعنوان های متن خود از کلمات کلیدی، به ویژه کلمه کلیدی اصلی استفاده کنيد. این كار در بهبود وضعیت سئو متن نقش چشمگیری دارد. آموزش تولید محتوا

اگر می خواهید كاربران را عاشق متن خود کنيد، لیستی از زیرعنوان های متن خود درست کنيد؛ این لیست را در ابتدای متن قرار دهید؛ سپس آن را به گونه ای طراحی کنيد كه با کليک بر روی زیرعنوان ها، به همان بخش از متن جابجا شد.

از نمودارها، تصاویر و ویدیو در محتوای خود استفاده کنيد

این ویژگی هم هم بر روی سئو و هم بر كاربرپسند بودن محتوای شما تأثیر مثبتی می گذارد. با به كار بردن عناصر تصویری و بصری در محتوای خود، آن را برای مخاطبان خود جذاب تر می کنيد.

در این بین نمودارها و اینفوگرافيک ها می توانند برای مخاطبان بسیار جذاب باشند؛ چرا كه مخاطب می تواند با يک نگاه به نمودار یا اینفوگرافيک در چند ثانیه به حجم بالایی از اطلاعات دست پیدا کند. به این ترتیب می توانیم مخاطب را به راحتی به پاسخی كه به دنبالش است، برسانیم.

استفاده از تصاویر و ویدیو هم نقش مهمی در بهبود کیفیت محتوا دارد. در سال های اخیر محبوبیت محتوای ویدیویی به شکل حیرت انگیزی بالاتر رفته است. بیشتر كاربران اینترنتی از محتوای ویدیویی بسیار استقبال می کنند. با قرار دادن ویدیوهای کوتاه در میان محتوای خود، مخاطب برای زمان بیشتری مشغول بازدید از محتوای شما خواهد بود.

لینک دهی و ارتباط با مطالب قبلی را فراموش نکنيد

هر محتوا، به يک موضوع اختصاص دارد. هر متن، به يک پرسش مشخص پاسخ می دهد. پس نمی توان در يک محتوا به همه جنبه های يک موضوع پرداخت و پاسخ همه سؤالات را داد. اگر می خواهید به سیر پرسش های مخاطبان خود پاسخ دهید، مطالب اختصاصی دیگری ایجاد کنيد؛ سپس به آن مطالب، لینک دهید.

برقراری لینک بین مطالب مرتبط سایت، راهكاری هوشمندانه برای پوشش جامع يک موضوع است. شما می توانید حول محور يک موضوع چند محتوای اختصاصی تولید کنيد؛ در هر يک از این محتواها به بررسی يک جنبه به خصوص از آن موضوع بپردازید؛ سپس این محتواهای جداگانه را به هم مرتبط نمایید.

این كار باعث می شود تا اعتبار سایت شما در نظر مخاطب بالاتر برود. هم چنین به پرسش و نیاز مخاطب، پاسخ بهتر و جامع تری داده خواهد شد. علاوه بر آن، با لینک کردن مطالب مرتبط به هم، كاربران را برای زمان بیشتری روی سایت خود نگه خواهید داشت.

لینک دهی از نظر سئو هم يک مزیت به حساب می آید. این كه صفحات يک سایت با لینک به هم مرتبط بشوند، برای الگوریتم های گوگل يک نقطه قوت به حساب می آید.

نكات بسیار مهم كه در تولید محتوا باید رعایت کنيد!

برای آن كه يک نویسنده محتوای سایت بتواند تاثیرگذاری موثری بر روی مخاطب داشته باشد، قبل از هر چیز، باید با تمام توانایی های خود آشنا شود. همینطور باید مخاطب خود را بشناسد. اما مهم ترین نکته آن است كه بداند کدام ساختار نگارشی می تواند بزرگ ترین کمک را به او در عرصه تولید محتوا داشته باشد.

به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید كه نباید بلافاصله از يک نویسنده جدید و تازه كار برای تولید محتوا استفاده کنيد. زیرا لازم است كه او ابتدا به درک خوبی از انتظارات و جایگاه شرکت و کسب و كار شما برسد. هم چنین باید درک کند كه تمرکز شما بیشتر بر روی چه موضوعی است تا بتواند برای آن مطلب بنویسد.

يکی از بهترین راه ها برای این كار آن است كه از يک نفر (به عنوان مثال محقق و جستجوگر تیم خود) كه اطلاعات كافی در رابطه با شرکت و کسب و كار شما و هم حوزه فعالیت آن را دارد، بخواهید تا به نویسنده جدید اطلاعات كافی را دهد و به سوالات او پاسخ دهد تا بطور كامل با خواسته ها و استراتژی تولید محتوای شما آشنا و با آن سازگار شود.

نمونه سوالاتی كه باید در اختیار نویسنده محتوا بگذارید:

 • در حال حاضر چه فردی فضای کسب و كار را رهبری می کند و در مورد آن استدلال می کند؟ چرا؟
 • چگونه این فضا سبب کسب درآمد می شود؟
 • طرح چه نوع ایده هایی از نظر شرکت ممنوع است و نمی توان در مورد آن ها بحث کرد و چرا؟
 • طرح چه نوع ایده هایی معمولا مورد پذیرش قرار می گیرد و چرا؟
 • چه قوانین، محدودیت هایی برای فضای کسب و كار وجود دارد؟
 • چه گروهی از كاربران و مخاطبان جذب این فضا می شوند؟ آن ها در مورد چه چیزی به جستجو می پردازند؟
 • چگونه میزان موفقیت شرکت در این فضای کسب و كار اندازه گیری می شود؟

ارائه لیستی از رقبا برای مشاهده و مطالعه آن ها

تعداد بسیار کمی از نویسندگان محتوا دست به تولید و انتشار محتوایی می زنند كه از درستی آن با خبر نیستند و یا این كه در مورد میزان اعتبار و کیفیت منبع آن اطلاعی ندارد.

امیر قمصری در يک کلاسی در آموزش سئو مشهد خود بیان کرد كه به جای آن كه نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بیشتر وقت خود را صرف انتشار محتوای بی کیفیت و نادرست کنند، باید به مطالعه و تحقیق در رابطه با دیگر رقبا و مطالبی كه منتشر می کنند بپردازند. بهترین بخش این كار این است كه می توانید لیست رقبا به همراه نقاط قوت و ضعف آن ها را در اختیار افراد تازه كار در تولید محتوا قرار دهید تا آگاهی آن ها را افزایش دهید.

برای مثال فردی را برای تهیه لیستی از ده رقیب و نویسنده برتر در زمینه کسب و كار خود منصوب کنيد. از او بخواهید كه نویسندگانی كه مطالب آن ها بیشتر مورد توجه است را شناسایی کرده و دلایل آن را مشخص کند.

این نویسندگان می توانند افرادی باشند كه مطالبی در سایت های رقیب منتشر می کنند و یا خود به صورت مستقل در شبكه های اجتماعی و پادکست ها دست به انتشار مطلب می زنند. همینطور از نویسندگان خود بخواهید كه مطالب رقبای شما را مورد مطالعه قرار دهند و آن ها را دنبال کنند تا متوجه شوند كه برای تولید يک محتوای با ارزش در زمینه کسب و كار خود دقیقا باید به چه نكاتی توجه کنند.

در نهایت، نویسندگان محتوا باید به ارزش ها و ویژگی ها توجه کنند تا بتوانند با انتشار مطالب باکیفیت و معتبر، شما را در عرصه رقابت نگه دارند و در نهایت پیروز کنند. همینطور باید يک تولیدکننده محتوا به نكات ارزشمندی كه از سوی رقبا نادیده گرفته شده است، توجه کند و برای برتری بر آن ها در تولید محتوا به كار بگیرد.

يکی از مواردی كه کمک فراوانی به نویسنده محتوا می کند، آگاهی دادن نسبت به نكات زیر است:

 • چگونه می توانیم يک موضوع مشابه را از نظر خودمان منتشر کنیم و حتی بهتر آموزش دهیم؟
 • چگونه می توانیم عمیق تر وارد يک دیدگاه متفاوت شویم و آن را ارائه دهیم؟
 • چگونه می توانیم مراحل را ساده تر آموزش دهیم؟
 • چگونه می توانیم محتوای ارزشمند تر و بهتری را نسبت به رقبا ارائه دهیم؟

آموزش سنجش و تطبیق آن با عملکرد

يک كارشناس تولید محتوای وب سایت با هر سطحی از مهارت، باید يک آنالیزور باشد. در دراز مدت، نکته ای كه باعث می شود تا عملکرد يک نویسنده محتوا بهبود پیدا کند و موثرتر به تولید محتوا بپردازد سنجش میزان موفقیت خود است. برای بهبود هنر نویسندگی، نیاز است كه به ارزش ها و اطلاعات با اهمیت توجه کنيد تا به هدف برسید.

تجزیه و تحلیل ترافيک می تواند در مواردی كه داری ابهام بالا می باشند مانند محتوا و تغییرات عملی ناگهانی آن، موثر باشد. این اطلاعات به نویسنده می گوید كه آیا كاربران مطلب را می خوانند یا نه و چقدر با مطلب درگیر می باشند. همینطور این اطلاعات این امكان را می دهد تا نویسنده محتوا متوجه شود كه آیا مخاطب هدف را درست تشخیص داده است یا نه. علاوه بر آن چقدر مطلب برای مخاطب هدف مفید بوده است.

در واقع این اطلاعات کمک می کند تا نویسنده نسبت به مطلبی كه نوشته است آگاهی پیدا کند و خود را در تولید محتوا بهبود دهد. برای بدست آوردن این اطلاعات می توانید از ابزار بسیار توانمند Google Analytics استفاده کنيد. آموزش تولید محتوا

آموزش تشخیص محتوای کپی

يکی از موارد آموزش تولید محتوا، توانایی تشخیص محتوای کپی است. يک كارشناس تولید محتوا امكان دارد مدیر يک تیم تولید محتوا باشد، به همین دلیل باید بتواند محتوای کپی شده را از محتوای یونيک تشخیص دهد؛ زیرا امكان دارد بسیاری از محتوا های ارائه شده توسط تیم، به روش بازنویسی نوشته شده باشند كه در این حالت امكان کپی بودن محتوا وجود دارد. بهترین روش های تشخیص محتوای کپی، به شرح زیر می باشند: آموزش تولید محتوا

 • استفاده از گوگل: شما می توانید به راحتی بخشی از محتوایی كه قصد دارید کپی بودن آن را بررسی کنيد، در سرچ باکس گوگل قرار داده و آن را جستجو کنيد، حال وارد نتایج شده و محتوای آن را با محتوای اصلی خود مقایسه کنيد و بررسی کنيد كه آیا محتوا کپی شده است یا خیر.
 • استفاده از ابزار ها: سایت هایی با ابزار آنلاین وجود دارند كه می توانند محتوای کپی را از محتوای یونيک تشخیص دهند، البته شایان ذکر است كه بعضی از آن ها دارای درصد خطای بالایی می باشند. این ابزار ها در سایت هایی مانند SearchEngineReports و DupliChecker ارائه می شوند. آموزش تولید محتوا

در مورد تولید محتوا با ارزش تحقیق کنيد و همیشه لیستی از ایده داشته باشید

ایده های تولید محتوا تعیین کننده این می باشند كه محتوای شما در آینده به يک متن خارق العاده تبدیل خواهد شد یا خیر. هنگامی كه ایده مناسبی را انتخاب کنيد، مخاطبین شما به معنای واقعی کلمه به محتوایتان اهمیت می دهند و با رغبت هرچه تمام، آن را به اشتراک می گذارند.

اولین قدمی كه برای پیدا کردن بهترین ایده ها می توانید انجام دهید، چک کردن سایت های رقیبتان است؛ شما از فعالیت های آنان می توانید برای تهیه لیست تولید محتوا استفاده کنيد.

اهمیت ایده های اولیه را شاید در ابتدای كار متوجه نشوید؛ اما بعد از گذشت چند ماه یا چند سال، متوجه خواهید شد كه يک ایده خوب، تا چه حدی می تواند بر کیفیت پروسه تولید محتوا شما تاثیر بگذارد. آموزش تولید محتوا

تحقیق در مورد موضوعاتی كه انتخاب کرده اید

فرقی نمی کند كه تولید محتوا شما قرار است به صورت تصویری، ویدئویی، صوتی یا متنی باشد، مهم این است كه در مورد موضوعی كه مدنظر دارید، همواره تحقیق و مطالعه کنيد. حتی اگر قصد دارید كه بر اساس تجربه و اطلاعات شخصی خود تولید محتوا کنيد، باز هم نیاز تا جستجو و تحقیق دارید.

اگر زندگی نامه نویسندگان بزرگ را مورد مطالعه قرار دهید، متوجه خواهید شد كه همه آن ها قبل از اینكه بخواهند يک کتاب بنویسند، شروع به مطالعه کتاب های نویسندگان دیگری كه در همان زمینه ها صاحب کتاب بودند، کردند.

با توجه به نكات آموزش تولید محتوا، این قضیه در مورد دنیای آنلاین و مقاله های سایت ها هم صادق است. در نتیجه، باید برای اینكه بهترین مقاله ها را در سایت خود داشته باشید، در مورد موضوعات خود تحقیقات كامل و جامعی کنيد. آموزش تولید محتوا

دیدگاه منحصر به فرد خودتان را داشته باشید

تولید محتوا به همان سبک و روشی كه دیگران در حال انجام همان روند می باشند، طبیعی است كه به نتیجه نخواهد رسید. نگران نباشید؛ شما همیشه می توانید از دور به این قصیه نگاه کرده و يک نتیجه گیری کلی از فعالیت های دیگران داشته باشید.

به عنوان مثال، فرض کنيد كه می خواهید برای محتوای خود، عنوان بنویسید، جدا از پیاده سازی تکنيک های سئو كه در آموزش تولید محتوا آموخته اید، شما باید عبارت کلیدی اصلی آن صفحه را در گوگل جستجو کنيد.

سپس باید حداقل عناوینی كه در دو صفحه ابتدایی گوگل به كار برده شده اند را تجزیه و تحلیل کنيد. در انتها، می توانید با ادغام ایده های منحصر به فرد خود و ایده های دیگر سایت های رقیب، بهترین عنوان را برای آن محتوا، تولید کنيد.

شما از این روش برای هر بخش از سیستم تولید محتوا خود می توانید استفاده کنيد. همانطوری كه در این بخش به شما پیشنهاد دادیم از فعالیت های دیگران الگو بگیرید، ما به شما در آینده، آموزش می دهیم كه چگونه به راحتی به منبعی برای دیگر سایت ها تبدیل شوید. خوشبختانه تولید محتوای وب سایت پروسه ای گسترده است و زمینه را فراهم می کند تا شما بتوانید خلاقیت خود را در آن پیاده سازی کنيد. آموزش تولید محتوا

از داده ها و تجربیات خود استفاده کنيد

آیا شما شخصا اطلاعاتی در مورد موضوع اصلی محتوایتان دارید؟ یا اینكه تجربه خاصی در زمینه مورد نظر کسب کرده اید؟ در ادامه این مسئله را به خوبی شرح خواهیم داد. آموزش تولید محتوا

اگر جواب شما مثبت باشد، شک نکنيد كه استفاده کردن از این اطلاعات، می تواند پروسه تولید محتوا را به مرحله بالاتری ارتقا دهد. به عنوان مثال فرض کنيد كه شما در مقاله مورد نظر خود می خواهید سایت های معتبر برای پست مهمان را معرفی کنيد. آموزش تولید محتوا

اگر خودتان هم از پست مهمان در استراتژی هایتان استفاده کرده اید، قطعا می دانید كه يک فلان سایت، برای پست مهمان كارساز نیست؛ شک نکنيد كه ارائه این اطلاعات به مخاطب، باعث جلب اعتماد او خواهد شد.

بعضی خیال می کنند كه اگر تجربیات خود را به دیگران ارائه دهند، در واقع به ضرر کسب و كارشان عمل کرده اند؛ حقیقتا به هیچ وجه اینطور نیست. مطمئن باشید به میزان كافی مهارت و تکنيک در کسب و كار شما وجود دارد كه محدود به همین چند نکته ای كه شما تجربه کرده اید نیست. در حقیقت همینكه تجربه خود را به اشتراک بگذارید، يک تجربه است كه ما آن را به شما در این مقاله آموزش تولید محتوا آموختیم!

در مورد Subtopic ها تولید محتوا کنيد

Sobtopic ها در واقع همان موضوعاتی می باشند كه کمتر کسی به آن ها پرداخته است؛ البته به یاد داشته باشید كه اهمیت بالایی هم باید داشته باشند. مثلا فرض کنيد كه موضوع اصلی کسب و كار شما بهینه سازی سایت است؛ حال بهتر است به جای اینكه مدام در مورد ماهیت سئو تولید محتوای دیجیتال داشته باشید، مطالبی هم برای موضوعاتی تولید کنيد كه کمتر رقیبی در مورد آن ها، مقاله منتشر کرده است. آموزش تولید محتوا

محتوای خود را در قالب های مختلف ارائه کنيد

شما می توانید، همان محتوایی كه می خواهید به صورت متن در اختیار كاربران قرار دهید، به شکل های زیر انتشار دهید:

 • تصاویر
 • طراح های كارتونی و گرافيکی
 • اینفوگرافيک ها
 • ویدئو آموزش تولید محتوا
 • نمودارهای مختلف

دقت داشته باشید كه محتوای تصویری هم می تواند متن مدنظر شما را در دل خود جای دهد؛ مثلا شما می توانید در يک ویدئو، از نمودار و اینفوگرافيک های مختلف استفاده کرده و اثر محتوای تصویری خود را چند برابر کنيد. البته منظور ما این نیست كه از ارزش و اثرگذاری تولید محتوا متنی غافل شوید؛ بلكه شما باید سعی کنيد تا محتوای خود را به صورت های مختلف و با بالاترین کیفیت در اختیار همه قرار دهید. آموزش تولید محتوا

فایل نهایی خود را مجددا بررسی کنيد

اگر بخواهیم يک محتوای با کیفیت تولید کنیم، يک مشکل اساسی داریم؛ آن هم زمان بر بودن این پروسه است. وقتی شما تحت فشار باشید كه فایل تولید محتوا شما باید در يک تاریخ خاص، منتشر شود، امكان دارد كه در بعضی از روزها، شما مجبور شوید از کیفیت كار خود بكاهید.

دقیقا به خاطر بروز این دسته از مشکلات، شما همیشه باید چند محتوا از قبل تولید کرده باشید تا از تقویم انتشار خود، جلو بیفتید. با این كار می توانید به راحتی کیفیت محتواها را بعد از تولید، برای چند بار بررسی کنيد. آموزش تولید محتوا

اگر شما خودتان تولید کننده محتوا هستید و بلافاصله بعد از اینكه نوشته خود را تمام کردید، آن را منتشر می کنيد، بدون شک اشتباه بزرگی کرده اید!

همه نویسندگان بزرگ و همینطور بزرگان آموزش تولید محتوا، درباره این موضوع اتفاق نظر دارند كه اولین متنی كه يک فرد می نویسد، مشکلات زیادی دارد كه در بار اول خود او متوجه این قضیه نمی شود. به همین دلیل شما باید چند مرتبه بعد از تولید محتوای دیجیتال خود، آن را با صدای بلند برای خود بخوانید.

ارزیابی عملکرد محتوای تولید شده

بعد از تولید محتوا و احتساب آن به عنوان يک محتوای عالی توسط خودتان، نمی توانید به صورت صد درصد تصمیم بگیرید كه این محتوا يکی از بهترین مطالب است و تمام استانداردهای آموزش تولید محتوا در آن رعایت شده است. پس، فقط در حالتی می توان گفت كه شما يک محتوای فوق العاده تولید کرده اید كه اعداد و ارقام هم همین مسئله را نشان دهند. آموزش تولید محتوا

شما باید ببینید كه هدف اصلی شما از تولید محتوا چه چیزی بوده است؟ آیا مقاله شما، مطابق با همه این اهداف است؟ به عنوان مثال، اهداف بازاریابی از تولید محتوای دیجیتال می تواند موارد زیر باشد (اما محدود به این موارد نمی شود):

 • رنک گرفتن در گوگل
 • افزایش تعامل با مشتری
 • بهبود محبوبیت و شهرت برند
 • افزایش نرخ تبدیل كاربر به مشتری آموزش تولید محتوا

حال از بین هدف هایی كه در بالا بیان کردیم، فرض کنيد كه هدف شما از تولید محتوایتان، افزایش تعامل با مشتری بوده باشد؛ در نتیجه، شما باید مواردی مثل مدت زمان ماندگاری كاربر در صفحه، به اشتراک گذاری ها، وضعیت اسکرول کردن صفحه تا انتها توسط افراد و … را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

همیشه با يک عبارت کلیدی سئو شده شروع کنيد

قبل از اینكه بخواهید تولید محتوای دیجیتال خود را شروع کنيد، باید دقیقا بدانید كه قرار است درباره چه چیزی بنویسید و اگر بتوانید سئو محتوا را هم در همان هنگام نوشتن خود پیاده سازی کنيد، در واقع با يک تیر، دو نشان زده اید!

در اینجاست كه تحقیق کلمات کلیدی به میان می آید؛ بیشتر متخصصین سئو و بازاریابان آنلاین در کلاس های آموزش تولید محتوا اعلام کرده اند كه تحقیق کلمات کلیدی را مهم ترین بخش دیجیتال مارکتینگ می دانند. تحقیق کلمات کلیدی سئو شده به شما بیان می کند كه گوگل کدام موضوعات را مرتبط تر با نتایج جستجوی خود می داند.

تحقیق عبارات کلیدی همینطور به شما کمک می کند تا بفهمید كه رقبایتان از استراتژی برای تولید محتوا استفاده می کنند؛ در نهایت شما متوجه می شوید كه چه ضعف هایی در روند كاری خود داشته اید. به این صورت می توانید ترافيک سایت خود را افزایش دهید.

حال اگر تا کنون از هیچ دوره آموزش تولید محتوا استفاده نکرده اید و نمی دانید كه چطور باید شخصا تحقیق عبارات کلیدی را انجام دهید، باید از ابزارهایی استفاده کنيد كه در گوگل توسط متخصصین سئو و سایت های برتر آموزش بهینه سازی سایت ارائه شده اند. آموزش تولید محتوا

استفاده از بیش از حد کلمات کلیدی ممنوع!

کلمات کلیدی در واقع ابزارهایی می باشند كه به محتوای شما ارزش می بخشند و به دنبال آن سبب می شوند كه محتوای شما سئو دوستانه شود. اما وقتی كه شما بیش از اندازه از يک عبارت کلیدی در متن محتوای خود استفاده می کنيد، همه این مزیت ها از بین می روند. آموزش تولید محتوا

يک صفحه سایتی كه با عبارات کلیدی بمباران شده است، نمی تواند اعتماد ایجاد کند؛ چه برای گوگل و چه برای كاربران شما. با استفاده بیش از حد کلمات کلیدی، نرخ پرش زیاد شده و رنک شما در SERPs به شدت افت می کند.

هم اکنون كاربران به شدت هوشمندانه عمل می کنند و اگر آن ها وارد صفحه ای بشوند و متوجه این مسئله شوند كه هدف شما از تولید محتوا، تنها به كار بردن عبارات کلیدی بوده است، سریعا کمبود کیفیت محتوا را تشخیص می دهند و از سایت شما خارج می شوند. آموزش تولید محتوا

پس، سعی کنيد از کلمات کلیدی به نحوی بهینه استفاده کنيد تا به این صورت هم ربات گوگل به شما اعتبار دهند و هم كاربران از اطلاعاتی كه در اختیار آن ها قرار می دهید، لذت ببرند.

CTA های محتوا باید بسیار قدرتمند باشند

CTA یا همان Call to Action در واقع بخشی از محتوای شما است كه شما هدف اصلی از مطالبی كه ارائه داده اید را به كاربر می گویید؛ CTA همان فرخوان عمل است كه كاربر را به واسطه آن، قانع و ترغیب می کنيد كه فلان كار را انجام دهند؛ مثلا سایت های فروشگاهی معمولا در انتهای مقالات خود، كاربر را به بازدید و خرید از محصولاتشان متمایل می کنند. آموزش تولید محتوا

اگر کمی فکر کنيد، می بینید كه خود شما هم با این دسته از CTA ها روبرو شده اید و در آن زمان، حتی متوجه نشده بودید كه نویسنده شما را به چه سمتی سوق می دهد. همینطور امكان دارد فراخوان های عمل ضعیفی را هم دیده باشید كه سبب شده اند سریعا از آن محتوا، خارج شوید.

حال، پیشنهاد ما در این مطلب آموزش تولید محتوا این است كه در ابتدا، هدف خود از تولید کردن آن محتوا را مشخص کنيد؛ حتی در بعضی موارد ارسال نظر توسط كاربر می تواند يک هدف باشد. آموزش تولید محتوا

سپس باید به بهترین شکل ممکن، مثل يک بازاریاب كه می خواهد محصول یا خدماتی را بفروشد، كاربر را متراغب به سمت هدف خود کنيد. بهتر است لحن دستوری CTA شما به صورت پنهان باشد؛ چراكه بیشتر افراد از پیروی کردن از دستورات يک فرد، دوری می کنند.

خودتان را با تغییرات زبان نوشتاری هماهنگ کنيد

همانطور كه تا اینجای كار فهمیده اید، هدف از تولید محتوا برای همه ما باید این باشد كه كاربر را به مطلبی كه جستجو کرده است، برسانیم. در گذر زمان، بعضی از واژه ها و نحوه نوشتار بعضی از کلمات به درست یا به غلط، تغییر کرده است. آموزش تولید محتوا

در نتیجه، امكان دارد كاربران هم به نوشتار متفاوتی در گوگل جستجو کنند؛ این نشان می دهد كه عبارت های کلیدی هم تغییر خواهند کرد. پس، در نوشتار خود سعی کنيد از اصطلاحات و عبارت هایی استفاده کنيد كه مردم تصمیم گرفته اند آن ها را در روند فعالیت های خود به كار ببرند و واژه های قدیمی را دور بریزند.

لینک دادن به منابع

هنگامی كه شما به سایت های مرجعی كه از مطالب آن ها استفاده کرده اید، لینک دهید، این مسئله می تواند به بهینه سازی سایت شما هم تا حدودی کمک کند. خب می دانیم كه آن سایتی كه آنقدر مطلب ارزشمند داشته است كه تبدیل به يک منبع و مرجع برای شما شده است، در نزد گوگل هم از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پس اگر می خواهید نكات آموزش تولید محتوا ما برای شما اثرگذار باشد، بهتر است به طور كامل آن ها را انجام دهید؛ اول اینكه منابع معتبر برای شروع كار تولید محتوایتان انتخاب کنيد و سپس به آن ها لینک دهید. این كار امكان دارد در آینده برای شما بک لینک های با کیفیتی به وجود بیاورد. آموزش تولید محتوا

احساسات مخاطب را هدف قرار بگیرید

بدون تعارف، مطمئنا همه مخاطبین شما محتواها را بر اساس منطق مطالعه نمی کنند و نكات آن را به صورت منطقی تحلیل نمی کنند. در نتیجه، بخشی از لحن نوشتار و منطق نویسندگی شما باید به گونه ای باشد كه احساسات مخاطب را هدف قرار دهد.

به عنوان مثال اگر شما قصد فروش خدماتی را دارید، با توجه به تکنيک های بسیار پركاربرد آموزش تولید محتوا، باید سعی کنيد محصول یا خدمات مورد نظر را به گونه ای در نظر مخاطب جلوه دهید كه او خیال کند این محصول دوای درد تمام مشکلات اوست. آموزش تولید محتوا

به بیانی دیگر، سعی کنيد او را به آینده ببرید و موفقیت آینده را در ذهن او تصویر سازی کنيد. این يکی از جنبه های هدف قرار دادن احساسات مخاطب است كه شما می توانید از آن استفاده کنيد. در هر حال، شما می توانید بر اساس تخصصی كه دارید، در زمینه فعالیت کسب و كار خود، از روش های مختلف، مخاطب را ترغیب به كاری کنيد كه می خواهید او انجام دهد.

استفاده از لحن نوشتاری قاطع و آمرانه

تولید محتوا در دنیای وب باید قوی، مستقیم و دستوری باشد. برای انجام این كار، ساختار جملات، انتخاب کلمه ها و به كار بردن همه این ها، باید در قالب دستوری باشد؛ مثل جمله زیر: آموزش تولید محتوا

“بیایید برای درک بهتر این موضوع، ابتدا معایب آن را بررسی کنیم” یا “به هیچ عنوان از مطالب کپی در سایت خود استفاده نکنيد”.

دو جمله بالا، مخاطب را درگیر می کنند و مهلتی به او نمی دهند تا درباره آموزشی كه داده اید، فکر کند و تصمیم بگیرد كه در اکثر مواقع این تصمیم، منجر به اشتباه می شود. پس سعی کنيد با حفظ لحن يک متخصص، در بخش های مختلف محتوایتان، به كاربر امر کنيد كه فلان كار را انجام دهد. در این صورت او به CTA های شما هم عمل خواهد کرد كه این مسئله می تواند ارزش محتوایی كه تولید کرده اید را چند برابر کند. آموزش تولید محتوا

در نتیجه، لحن نوشتاری شما نباید منفعل باشد؛ لحن نوشتاری منفعل زمانی رخ می دهد كه از ساده ترین و بی حس ترین نوع جملات استفاده کنيد:

 • گرگ به روستا حمله کرد.
 • يک روستا توسط گرگ مورد حمله قرار گرفت.

هر دو جمله بالا يک مفهوم را می رسانند؛ اما واضح است كه جمله اول بسیار اثربخشی بیشتری در ذهن مخاطب خواهد گذاشت. علت این است كه در جمله ابتدایی، تمرکز اصلی بر روی واژه گرگ است و در دومی، به کلمه روستا، توجه بیشتری شده است. آموزش تولید محتوا

به عنوان يک تولید کننده محتوای دیجیتال، شما باید از جملات هیجان انگیز استفاده کنيد تا ذهن افراد را تحت تاثیر قرار دهید. در نهایت هم باید سعی کنيد كه نوشته خود را مجددا مطالعه کنيد و جملاتی كه نیاز به تغییر دارند را ویرایش کنيد.

نکته مهم آموزش تولید محتوا؛ برای ارتقا فوق العاده جذابیت نوشتارتان، با يک نسبت خاص، هم از جملات هیجان انگیز و هم از جملات منفعل استفاده کنيد تا ذهن مخاطب دچار نوسانات بشود و متن برای او حالت يکپارچه پیدا نکند. آموزش تولید محتوا

بیان مطالب به صورت جزء به جزء

در دنیای وب، قرار نیست مثل يک رمان طولانی، مخاطب بنشیند و مطالب شما را مطالعه کند؛ در واقع وقتی يک كاربر در حال مطالعه يک رمان است، از نویسنده آن رمان انتظاری ندارد كه مفاهیم و جملات را سریعا به شما انتقال دهد. شما با حوصله می نشینید و مدت زمان زیادی را برای خواندن داستان آن کتاب، صرف می کنيد.

اما در دنیای وب امروزی اینگونه نیست؛ افرادی كه می خواهند از طریق گوگل به پاسخ پرسش های خود برسند، در حقیقت می خواهند كه این پروسه به سریع ترین شکل ممکن، انجام شود. آموزش تولید محتوا

پس، سعی کنيد طول جملات و پاراگراف های خود را کوتاه کنيد تا مخاطبین تحلیل ذهنی سریع تری از آنچه می خواهید بیان کنيد، داشته باشند. جمله هایی كه از نظر ویراستاری بهینه نبوده و بسیار طولانی باشند، ناخودآگاه، ذهن كاربر را از موضوع اصلی، منحرف می کنند. آموزش تولید محتوا

بروز رسانی لینک ها

اگر می خواهید كه به يک كارشناس تولید محتوا تبدیل شوید، باید بدانید كه لینک های داخلی محتوا، به شدت برای بهبود پروسه بهینه سازی سایت، مفید می باشند. لینک سازی داخلی سبب می شود تا مدت زمانی كه يک كاربر در سایت شما قرار دارد، بیشتر ار حالت عادی شود كه این مسئله به مرور زمان می تواند به شما کمک کند تا ورودی بیشتری از گوگل دریافت کنيد.

پیشنهاد می کنیم كه به مقالات قدیمی خود برگردید و لینک هایی كه قرار داده شده اند را بررسی کنيد؛ به احتمال زیاد بیشتر آن ها مطابق با اصول لینک سازی داخلی، ایجاد نشده اند. مثلا امكان دارد انکر تکست های اشتباهی در روند به كارگیری آن ها استفاده شده باشد كه باید سریعا این مسئله را مرتفع کنيد.

انتخاب بهترین ابزارهای بهینه سازی سایت

شما با استفاده از ابزارهای زیادی كه وجود دارد می توانید به صورت رایگان، داده های بسیار زیادی در مورد سایت در زمینه سئو به دست بیاورید. اما نکته مهمی كه وجود دارد این است كه با این داده ها چه كاری باید انجام دهید؟ آموزش تولید محتوا

به زبان دیگر، شما باید از ابزارهایی برای بررسی و تحلیل بهینه سازی سایت استفاده کنيد كه دقیقا به شما نشان بدهند كه صفحات سایت شما چه مشکلاتی از نظر سئو دارند و به شما پیشنهاد بدهند كه چگونه می توانید این مشکلات به وجود آمده را از بین ببرید.

بعضی از ابزارهایی كه در این زمینه وجود دارند، در واقع تنها كاری كه انجام می دهند این است كه شما را با داده های بسیار زیاد، بمباران کنند و در نهایت شما امكان دارد كه بر اساس تعداد بی شماری از داده ها، استراتژی بهینه سازی سایت را تغییر دهید و در نهایت با مشکلات زیادی روبرو شوید.

پیشنهاد ما این است كه اگر به تازگی به فکر بهینه کردن تخصصی سایت افتاده اید، بدون شک بهترین ابزار SEMrush, خواهد بود. در ابزار SEMrush اطلاعات زیادی در مورد بهینه سازی سایت به شما ارائه می شود؛ اما همه این اطلاعات را به راحتی می توان درک کرد و همینطور انتقال این داده ها به پلتفرم های دیگر هم در این ابزار به راحتی اتفاق می افتد.

كافیست همین الان آدرس سایت را در SEMrush وارد کنيد؛ اطلاعات بی نظیری مثل تعداد بک لینک هایی كه دارید، برای چه عبارت های کلیدی ای رنک و ترافيک گرفته اید، ارزش و اعتیار عبارات کلیدی استفاده شده در سایت شما و… از جمله موارد كاربردی و مفیدی می باشند كه باید از آن ها استفاده کنيد و کیفیت بهینه سازی سایت خود را به مرحله بالاتری سوق دهید. آموزش تولید محتوا

پیاده سازی بهترین تمرین های سئو

در آموزش تولید محتوا برای سایت تگ ها را به خوبی یاد بگیرید، شما باید از کلمات کلیدی هدفتان و موارد مرتبط تا جایی كه امگان پذیر است و به تجربه كاربری آسیب وارد نمی کند، استفاده کنيد.به عنوان مثال علاوه بر متن محتوا، شما باید بر جاهایی مثل URL، تگ های H، توضیحات متا و… هم عبارت کلیدی مدنظر را به كار ببرید. آموزش تولید محتوا

اگر سایت شما وردپرسی است، افزونه Yoast می تواند به خوبی به پیاده سازی این طرح کمک کند. به عنوان مثال شما با پر کردن فیلد عبارت کلیدی كانونی در این افزونه،می توانید از بروز مشکلاتی مثل تکراری بودن عبارت کلیدی هدف آن صفحه با صفحات دیگر یا به كار نرفتن عبارت کلیدی در توضیحات متای آن صفحه و … جلوگیری کنيد. آموزش تولید محتوا

به كاربرانتان دلیلی ارائه کنيد تا از همان خط اول اهمیت بدهند

همه می دانیم كه مقدمه يک متن یا حتی شروع يک صحبت يکی از بخش های سخت آن محسوب می شود. شما نمی توانید به يکباره به سراغ موضوع اصلی بروید؛ باید آرام آرام و بر اساس اصولی خاص، مقدمه چینی کنيد و مخاطب را آماده کنيد تا در نهایت وارد بحث اصلی آن محتوای سایت شما بشود.

حال مشخص است كه اگر سریعا تمام آن چیزی كه می خواهید در محتوا بگنجانید را در ابتدای سخن ارائه کنيد، كاربر گیج شده و شاید در همان ابتدای ورود به سایت، تصمیم به خروج از آن بگیرد. آموزش تولید محتوا

سایت شما يک کتاب تاریخ نیست كه كاربر بنشیند و تک به تک خط هایی كه بدون هیچ اصولی تولید کرده اید را مطالعه کند. به همین دلیل باید زمان زیادی بگذارید تا كاربر را در همان خط ابتدایی مطلبتان، شگفت زده کنيد و جوری با او ارتباط بگیرید كه به صورت ناخودآگاه خیال کند كه قرار است مهم ترین موضوع زندگی اش را در این محتوا مطالعه کند. آموزش تولید محتوا

قواعد املایی و نگارشی

هیچ چیزی بدتر از این نیست كه شمایی كه قرار است در محتوای سایت خود، پاسخی برای مشکل كاربرانتان ارائه کنيد، مشکلی در نوشتار خود از نظر قواعد دستور زبان فارسی داشته باشید. بسیاری از افراد تنها به خاطر اینكه چنین مشکلاتی را در متن يک محتوا می بینند، سریعا از صفحه موردنظر خارج می شوند.

متاسفانه يکی از رایج ترین مشکلاتی كه در متون ما دیده می شود، عدم تطابق نهاد و فعل از نظر تعداد است. آموزش تولید محتوا

“محتواهای سایت اهمیت زیادی دارد” این يک نمونه از این مشکل است كه همانطور كه مشاهده می کنيد، نهاد جمع و فعل جمله مفرد است. چنین مسائلی را اگر نمی دانید یا فراموش کردید، بهترین راه این است كه سریعا آن ها را در گوگل جستجو کنيد تا نمونه صحیحش برای شما نمایش داده شود.

عدم نشر مطالبی كه از کم و کیف آن ها اطلاع ندارید

شما به هیچ عنوان نباید مطالبی را در سایت خود منتشر کنيد كه از صحت آن ها اطلاعاتی ندارید. به طور کلی هم اگر به بخشی از محتوای خود رسیدید كه نمی دانستید مثلا چطور باید از دستور زبان استفاده کنيد، نباید بی اطلاع، به روند تولید محتوای خود ادامه دهید. اولین كاری كه در این مواقع باید کرد، جستجو در گوگل است. آموزش تولید محتوا

چه مرجعی از گوگل بهتر؟

هر سوالی كه در هر زمینه ای داشته باشید را می توانید در موتور جستجوگر گوگل مشاهده کرده و بهترین پاسخ ها را برای آن پیدا کنيد. هم اکنون دیگر گوگل مثل سال های ابتدایی فعالیت خود نیست. آموزش تولید محتوا

بروز رسانی هایی كه این موتور جستجو در الگوریتم رتبه بندی اش به وجود آورده است، سبب شده اند تا بهترین و باکیفیت ترین صفحات سایت ها، در رتبه های برتر قرار بگیرند. در نتیجه، نگران این نباشید كه پاسخی كه برای مشکلتان پیدا می کنيد، صحیح نباشد.

استفاده از فرهنگ لغت

چرا خیال می کنيد باید با همان ساختاری كه بلد هستید، روند تولید محتوای وب سایت را ادامه دهید؟ خوشبختانه زبان فارسی پر است از واژه های زیبا و فوق العاده. در نتیجه، حتما در برنامه ریزی های آینده خود این كار را قرار دهید.

یعنی استفاده از فرهنگ لغت. بسیاری از ما خیال می کنیم كه همه کلمات را می دانیم؛ در صورتی كه اگر نگاهی به فرهنگ لغت فارسی بیندازید، متوجه می شوید كه کلماتی وجود دارند كه می توانید با استفاده از آن ها در محتواهای خود، مقالات و نوشته هایی تولید کنيد كه كاملا شما را از رقبایتان متمایز می سازد. به هیچ عنوان نباید در این زمینه زیاده روی کنيد؛ مخاطبین نباید از مطالعه محتوای شما، معذب شوند. آموزش تولید محتوا

طولانی کردن جملات ممنوع!

هیچ زمان نباید به جای واژه موز بگویید میوه زرد دراز! همواره یادتان باشد كه قرار نیست برگه امتحانی پر کنيد یا اینكه شعر و استعاره به كار ببرید. كاربران جملات کوتاه را دوست دارند؛ پس بیخودی متن محتوای خود را طولانی نکنيد. آموزش تولید محتوا

متاسفانه بسیاری از تولیدکنندگان محتوا به خاطر اینكه به صورت کلمه ای پول می گیرند، مقالات شما را بیخودی طولانی می کنند كه این مسئله عملا يک نوع کلاه برداری است؛ پس اگر سفارش تولید محتوا داده اید، حواستان را جمع کنيد.

بهتر است يک مثال در این زمینه بزنیم؛

 1. بهینه سازی سایت اهمیت زیادی برای وبمسترها دارد. آموزش تولید محتوا
 2. سئو و بهینه سازی سایت از اهمیت بسیار بالایی برای مدیران سایت های متعدد ایرانی و خارجی برخوردار است.

ببینید يک تولیدکننده محتوا می تواند به جای اینكه از جمله 1 در متن محتوایش استفاده کند كه بسیار هم ساده، روان و قابل فهم است، از جمله دوم استفاده می کند تا تعداد کلمات محتوایش بیشتر و بیشتر شوند. اگر از این صفحه آموزش تولید محتوا استفاده کردید و به يک نویسنده وب ماهر تبدیل شدید، هیچ زمان این كار را با مشتری های خود نکنيد.

ارزش پست هایتان را به حداکثر برسانید!

شاید خیلی ها ندانند؛ اما آن چیزی كه گوگل به آن رنک می دهد، در واقع “ارزش” است. گوگل بررسی می کند كه يک محتوای تولید شده، چه مقدار به اشتراک گذاری داشته و چقدر سایت های دیگر به این محتوا اشاره کرده اند.

در اینجاست كه خزنده گوگل اصطلاحا با خود می گوید كه حتما این محتوای تولید شده، ارزش خوبی به كاربران ارائه می کند و ورودی خوبی هم دارد؛ پس بهتر است آن را در بین رنک های برتر خود قرار دهم. خلاصه بهتان بگویم؛ میزان ورودی سایت شما، مهم ترین چیزی است كه سبب می شود در بین رنک های برتر گوگل قرار بگیرید. آموزش تولید محتوا

پس تا جایی كه می توانید برای محتواهایی كه تولید کرده اید، وقت بگذارید، مطالب آن ها را بروز کنيد، در شبكه های اجتماعی به اشتراکشان بگذارید و از همه مهمتر، برای آن ها بک لینک بسازید. در این صورت ارزش محتوای تولید شده شما صدها برابر خواهد شد. به سادگی از این مسئله نگذرید خواهشا؛ این يکی از مهم ترین نكات آموزش تولید محتوا بود كه خدمتتان ارائه شد.

روان بنویسید!

به طور کلی، هرچه خوانایی مقاله شما آسان تر باشد، بهتر است. همانطور كه همه ما می دانیم، در کشور ما افرادی كه اهل مطالعه باشند، کم پیدا می شوند. اگر تا اینجای مقاله را مطالعه کرده اید، به خودتان افتخار کنيد! آموزش تولید محتوا

همین به ما نشان داده است كه هرچه متن نوشتاری محتواهایمان ساده تر و روان تر باشد و از به كارگیری جمله بندی های دشوار، پرهیز کنیم، برای مخاطبین بهتر است و كاربران بیشتر در صفحه سایت باقی می مانند.

مگر اینكه مطلبی كه باید در موردش تولید محتوا کنيد، بسیار خاص و تخصصی باشد كه در این صورت، ساده نویسی نه تنها ایرادی ندارد، بلكه يک مزیت به شمار می رود. آموزش تولید محتوا

ابزارهای آنلاین متعددی وجود دارند كه با استفاده از آن ها می شود فهمید كه کدام بخش از محتوای مورد نظر، ساده و روان نیست؛ اما مسئله ای كه وجود دارد این است كه این ابزارها از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند! امیدواریم روزی برسد كه چنین ابزاری توسط دلسوزان صنعت تولید محتوای آنلاین، ارائه گردد.

ارائه کردن ارزش به كاربران

شخص شما یا آن فردی كه قرار است برای سایت محتوا تولید کند، همواره باید این را مدنظر داشته باشد كه به كاربرانی كه به سایت وارد می شوند، قرار است كه ارزش ارائه کنند. همه افرادی كه وارد يک سایت می شوند، به دنبال چیزی ارزشمند می باشند كه در دیگر سایت ها نتوانستند آن را پیدا کنند. پس شما هم باید به به ثمر رساندن این پروسه به خوبی کمک کنيد.

مثلا فرض کنيد كه عبارت کلیدی مرکزی صفحه شما “بهترین افزونه سرعت وردپرس” باشد. خب طبیعی است فردی كه این عبارت را جستجو می کند و وارد سایت می شود، تنها به دنبال کسب اطلاعات در مورد بهترین افزونه سرعت وردپرس نیست. او می خواهد این افزونه را در سریع ترین زمان ممکن، نصب کند. پس در صفحه شما به دنبال لینک هم خواهد گشت. قرار دادن لینک سایت افزونه، در اینجا به معنای ارائه کردن ارزش است. آموزش تولید محتوا

خاص بودن محتوا، می تواند شما را در بین نتایج جستجو متمایز کند؛ پس سعی نکنيد كه همیشه همان مسیری را بروید كه رقبایتان در صفحه اول گوگل رفته اند.

خودتان محتوایتان را ویرایش نکنيد

يکی از اقداماتی كه متخصصین تولید محتوا انجام می دهند، این است كه بعد از نوشتن متن محتوایشان، شخصا محتوای مدنظر را از نظر رعایت قواعد املایی و نگارشی بررسی نمی کنند. آن ها این كار را بر عهده فرد دیگری می گذارند.

طبق تجربه، وقتی فردی متنی را می نویسد، مشکلات آن را متوجه نمی شود؛ به همین دلیل پیشنهاد نیوسئو به شما این است كه حتما متن محتوایتان را شخصا ویرایش نکنيد یا اگر هم این كار را انجام می دهید، فاصله زمانی بین تولید و بررسی را رعایت کنيد.

بهترین فاصله، حدود يک تا دو ساعت است. در این فاصله، مغز شما استراحت کرده و از موضوع محتوای موردنظر، فاصله گرفته است. به همین دلیل، به راحتی اشتباهاتی كه شما در نگاه اول متوجه آن ها نمی شدید را شناسایی می کند. آموزش تولید محتوا

دانش خود را با مطالعه افزایش دهید

خوشبختانه هم اکنون، کسی نمی تواند ادعا کند كه بستر مناسب برای مطالعه و کسب دانش در اختیارش نیست. چراكه با يک جستجوی ساده در گوگل شما هزاران مطلب را می توانید مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. این مسئله در مورد تولید محتوا هم صادق است. مخصوصا اگر می خواهید همیشه محتوایی سئو شده تولید و منتشر کنيد.

يک كارشناس تولید محتوا باید از همه نظر بروز باشد. او باید از همه بروز رسانی هایی كه در الگوریتم موتور جستجو پیاده سازی می شود اطلاعات جمع آوری کند و در نهایت اصول محتوا نویسی اش را بروز رسانی کند. با این سازوكار، مطمئن باشید همیشه بهترین و باکیفیت ترین محتواها را تولید و منتشر خواهید کرد.

تقویم محتوایی داشته باشید

هدف از ایجاد تقویم محتوایی برنامه ریزی برای تولید محتوا است. اگر می خواهید تولید محتوای خود را سازماندهی کرده و به صورت حرفه ای كار کنيد، باید تقویم محتوایی مکتوب یا دیجیتال داشته باشید. مشخص بودن برنامه تولید محتوا، برای فعالیت در هر پلتفرمی می تواند بسیار مفید باشد. چه برای سایت، چه اینستاگرام و موارد دیگر. آموزش تولید محتوا

در تقویم محتوایی باید مواردی مانند تاریخ انتشار محتوا، دسته بندی محتوا، موضوع محتوا، کلمات کلیدی، نوع محتوا و … وجود داشته باشند. انتشار محتوا به صورت منظم و طبق برنامه، می تواند باعث جلب اعتماد كاربران شود، به علاوه موتور های جستجو هم انتشار منظم محتوا را به دلایل مختلفی مانند كاهش حجم كار خزنده هایشان، می پسندند. همینطور داشتن تقویم محتوایی می تواند تا حد زیادی صرف زمان برای تولید محتوا را كاهش دهد.

کسب درامد با تولید محتوا

تولید محتوا می تواند محدوده گسترده ای از فعالیت ها را در بر بگیرد: از کسی كه چند قرن پیش مشغول نوشتن يک کتاب خطی بوده تا کسی كه امروز با انتشار پست و لایو و استوری به تولید محتوا در اینستاگرام مشغول است، همگی به تولید محتوا مشغول می باشند. آموزش تولید محتوا

اما جدای از این معنای گسترده و عام، كار تولید محتوا امروز يک معنای خاص هم پیدا کرده و آن تولید محتوای الکترونيکی است.

حتی هم اکنون مجموعه های بسیاری تحت عنوان آژانس تولید محتوا و هم شرکت تولید محتوا مشغول كار می باشند كه تولید محتوا را از يک فعالیت فردی فراتر برده اند و با انجام تخصصی این كار، هزینه تولید محتوا را كاهش داده و سرعت این كار را بیشتر کرده اند.

مهارتت را به دیگران یاد بده

محتوا یعنی هر چیزی كه امكان ارائه آن وجود داشته باشد. از محتوای متنی مثل همین مقاله ای كه دارید می خوانید گرفته تا عکس، ویدیو یا حتی صحبت کردن، هرکدام به نوعی محتوا محسوب می شوند. آموزش تولید محتوا

اگر علاقه ای به تولید محتوای متنی ندارید، اگر نمی خواهید برای دیگران كار کنيد، خوب از دانش خودتان بهره ببرید. با این كار می توانید يکی از ۹ روش درآمدزایی از محتوا را ایجاد کنيد. آموزش تولید محتوا

روش های کسب درآمد از محتوا شامل فروش دانش و مهارت هم می شود. می توانید در سایت خود، مهارتتان را به علاقه مندان آن حوزه بفروشید. برای این كار به تولید محتوای ویدیویی، تصویری یا صوتی نیاز دارید. توصیه می کنم برای استقبال بیشتر كاربران، حداکثر کیفیت را در تولید محتوا خود لحاظ کنيد.

محتوای خاص تولید کن و ثروت آفرین باش

شاید این سؤال برایتان به وجود بیاید كه اصلاً مگر می شود كه با تولید محتوا، ثروت آفرینی کرد؟ اگر شما در حوزه تولید محتوا مطالعه کنيد، متوجه این ماجرا می شوید. برای آن هم دلیل دارم.

همانطور كه می بینید، این روزها اینترنت با زندگی همه ما گره خورده است. هرکسی كه کسب و كاری دارد، يک شعبه مجازی هم در این جهان بی انتها راه انداخته و به کسب درآمد می پردازد.

آن ها برای شناساندن نام و نشان و محصول خود به مشتری ها، به محتوای خاص و جدید نیاز دارند. برای این موضوع به سراغ چه کسانی می روند؟ تولید کنندگان محتوا!

می خواهم به شما بگویم كه كارفرماها برای دیده شدن، در قبال محتوای قوی، پول خوبی می دهند. این ساده ترین نمونه کسب درآمد از تولید محتوا است.

آموزش تولید محتوا و کسب درآمد از تبلیغات کليکی

تبلیغات در دنیای مجازی، انواع مختلفی دارد. يکی از روش های درآمدزایی از محتوا، همین تبلیغات کليکی است. اصلاً بگذارید ماجرای تبلیغات کليکی را بگویم.

حتماً برای خودتان هم پیش آمده كه پس از ورود به يک سایت، از شما دعوت می شود كه مطالب مختلف را بخوانید. برای مثال، نوشته شده كه برای خواندن فلان مطلب “اینجا” کليک کنيد.

این يک نوع تبلیغات است. حالا روش درآمدزایی آن چه می شود؟ به ازای هر کليک كاربران روی محتوای شما، یه سود مشخص به شما تعلق می گیرد. با نگاهی کلی به تعداد کليک هایی كه لینک مورد نظر در هفته می خورد، متوجه درآمد جالب توجه این نوع تبلیغات می شوید. آموزش تولید محتوا

گوگل ادسنس

برای استفاده کردن از این سرویس، به يک وبلاگ انگلیسی و تسلط كامل به قوانین گوگل نیاز دارید. وبلاگ مورد نظر شما باید محتواهایی بی نظیر ارائه کند. طوری كه ترافيک قابل توجهی داشته باشد. آموزش تولید محتوا

برای استفاده از خدمات ادسنس، به گوگل نشان دهید كه در انتخابتان مصمم هستید. ارائه اطلاعات واقعی در قسمت تماس با ما، درباره ما و قوانین و مقررات سایت، تأثیر زیادی در این ماجرا دارند.

بر خلاف گوگل ادز كه برای صاحبان کسب و كار طراحی شده، گوگل ادسنس، مختص وبلاگ نویسان است. پس شما باید به عنوان يک تولید کننده محتوا و وبلاگ نویس در ادسنس عضو شوید.

كارکرد ادسنس، شبیه تبلیغات کليکی است. با این تفاوت كه این بار خود شما هزینه هر کليک را مشخص می کنيد. البته ۳۲ درصد از مبلغ تبلیغات به گوگل تعلق می گیرد. آموزش تولید محتوا

به تبلیغات بنری فکر کن

يکی از ۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا، تبلیغات بنری است. ابزار ایجاد این نوع تبلیغات، شامل محتوای متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی می شود.

پس صاحبان کسب و كار ها به يک تولید کننده محتوا نیاز دارند تا بنر تبلیغاتی آن ها را تولید کند. علاوه بر این يک وبلاگ یا سایت هم برای انتشار تبلیغات بنری لازم است. آموزش تولید محتوا

برای کسب درآمد از انتشار تبلیغات، می توانید قرارداد پورسانتی ببندید كه مثل تبلیغات کليکی می شود. روش دیگر، دریافت کردن مبلغ ثابت برای انشار تبلیغ است.

به فروش فکر کرده ای؟

يکی از راه هایی كه شما می توانید به وسیله آن درآمد کسب کنيد، فروش محصولات مختلف در سایت است. حالا چه محصول شما فیزيکی باشد چه دیجیتال، در هر صورت به محلی برای فروش آن نیاز دارید.

اگر خود شما دستی در تولید محتوا دارید، می توانید برای محصولتان يک محتوای خلاقانه و جذاب تهیه کنيد. سپس محصول را در سایت های پر بازدید، بفروشید. البته بخشی از هزینه آن به صاحب سایت تعلق می گیرد.

اگر هم نمی خواهید كه سود خود را با دیگران تقسیم کنيد، باید فروشگاه خودتان را راه بیاندازید. البته علاوه بر سایت فروشگاهی، به سیستم پرداخت آنلاین و مجوزهای تجارت الکترونيک هم نیاز دارید.

فروش حق دسترسی

يکی از ۹ روش درآمدزایی از محتوا، فروش حق دسترسی است. ماجرا از این قرار هست كه سایت هایی كه محتوای فوق العاده دارند، همینطور در راه رضای خدا محتواها را در اختیار همه نمی گذارند. آموزش تولید محتوا

پس كاربران برای استفاده کردن از محتوای این سایت ها، باید عضو شده و حق عضویت یا حق دسترسی بپردازند. این روش هم درآمد زیادی را برای شما ایجاد می کند. كافی است كه محتوایی خاص تولید کنيد تا كاربران با کمال میل در سایت شما عضو شوند.

بازاریابی رابطه ای

همیشه رقابت بین تولید کنندگان محصولات مشابه وجود دارد. در این رقابت، جنگ بر سر بقاء است. زیرا در نهایت يک محصول، رقیب خود را از صحنه بازی اخراج می کند. آموزش تولید محتوا

بازاریابی رابطه ای، يک ارتباط بین مشتری ها، تولید کنندگان و رقبای آن ها ایجاد می کند. به طوری كه شما با تولید محتوا برای يک محصول، می توانید خطر حذف شدن آن را كاهش دهید. آموزش تولید محتوا

برای کسب درآمد از این روش، از تبلیغات بنری هم استفاده می شود. با این حال، نتیجه فروش به کمک تولید محتوا آن هم بر اساس يک تجربه واقعی، زمین تا آسمان فرق می کند.

در این مورد از ۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا، باید در انتهای محتوای خود، يک لینک به صفحه خرید محصول بزنید. هرچه میزان فروش بیشتر باشد، درآمد شما هم بیشتر می شود. آموزش تولید محتوا

رپورتاژ آگهی

از جذاب ترین گزینه های روش های درآمدزایی از محتوا، رپورتاژ آگهی است. در این روش يک محصول، خدمات یا سایت، به طور بی طرفانه نقد می شوند. علاوه بر نوشتن رپورتاژ، می توانید از انتشار آن هم درآمد کسب کنيد. اگر ترافيک سایت بالا باشد، پول بیشتری برای انتشار رپورتاژ دریافت می کنيد.

اگر برای آموزش تولید محتوا برای سایت وقت بگذارید، به شما این قول را می دهیم که به یک درآمد زایی نسبی می رسید، در این روزها همه به دنبال یک محتوا نویس خوب و حرفه ای هستند.


ابزارهای تولید محتوا متنی و افزایش کیفیت مطالب تولید شده

اگر يک وبلاگ دارید و می خواهید برای آن تولید محتوا کنيد، احتمالا نیاز به ابزارهای مختلفی برای اینكار پیدا کرده اید. در این بخش می خواهم چند ابزار بسیار كاربردی را برای تولید محتوا وبلاگ به شما معرفی کنم. آموزش تولید محتوا

ابزار ویرایش عکس آنلاین BeFunky

بعد از نوشتن محتوا برای وبلاگ و برای ویرایش عکس محتوا نیاز به يک ابزار كاربردی است. همه با فتوشاپ آشنایی ندارند و یا گاهی امكان دارد در دسترستان نباشد، ابزار Befunky يک ابزار آنلاین ویرایش عکس است كه به سادگی می توانید با آن تصاویر را ادیت کنيد.

آدرس سایت: befunky.com

ابزار تولید اینفوگرافيک Easel.ly

محتوایی كه اینفوگرافيک داشته باشد، معمولا مخاطبین بیشتری جذب می کند. اگر آشنایی كافی با برنامه های گرافيکی برای طراحی اینفوگرافيک نداشته باشید این ابزار کمک دستتان خواهد بود. آنلاین و بسیار ساده می توانید اینفوگرافيک بسازید. آموزش تولید محتوا

آدرس سایت: easel.ly

بررسی گرامر محتوا با ابزار Ginger

اگر تولید محتوا را به زبان انگلیسی انجام می دهید، امكان دارد بخواهید گرامر متن را بررسی کنيد. این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید متنی كه تهیه کرده اید را از نظر گرامری به صورت آنلاین بررسی کنيد. آموزش تولید محتوا

آدرس سایت: gingersoftware.com/grammarcheck

بررسی کپی بودن محتوا با ابزار Edubirdie

کپی کردن محتوا می تواند به يک سایت ضربات زیادی بزند. اما برای بررسی کپی نبودن، ابزارهای مختلفی در دست شما است. يکی از این ابزارها Edubirdie هست كه بدون نیاز به ثبت نام یا پرداخت هزینه چنین امكانی در اختیارتان قرار می دهد.

آدرس سایت: edubirdie.com/plagiarism-checker

ساخت جدول برای محتوا با Piktochart

گاهی داشتن يک جدول یا نمودار برای محتوا ضروری است. در این مواقع نیاز به ابزاری مثل Piktochart دارید كه به شما امكان ساخت جدول و نمودار را به صورت آنلاین دهد. آموزش تولید محتوا

آدرس سایت: piktochart.com

ساخت Mockup به صورت آنلاین با PlaceIt

اگر در محتوا نیاز به تصویر Mockup داشته باشید با استفاده از PlaceIt می توانید این كار را آنلاین انجام دهید. برای ساخت Mockup حتما نیاز به یادگیری ابزارهای ادوبی یا دانلود فایل قالب نیست. آموزش تولید محتوا

آدرس سایت: placeit.net

ساخت انیمیشن با Powtoon

در کنار متن نیاز به انیمیشن دارید؟ ابزار Powtoon به شما امكان ساخت انیمیشن را به صورت آنلاین می دهد. می توانید با داشتن يک انیمیشن محتوا را برای مخاطبین جذاب تر کنيد. آموزش تولید محتوا

آدرس سایت: powtoon.com

 

آموزش تولید محتوا سایت
آموزش تولید محتوا متنی
آموزش تولید محتوای سایت
آموزش تولید محتوا مخصوص سایت
آموزش تولید محتوا برای وب سایت
آموزش تولید محتوا برای وبسایت
آموزش تولید محتوای برای سایت

امیدواریم توانسته باشید از مقاله آموزش تولید محتوا برای سایت نهایت استفاده را ببرید، هر سوالی که دارید برای ما در نظرات به اشتراک بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ دهیم! در ضمن اگر می خواهید محتوای سایت خود را به ما بسپارید، همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم!

 

 

 


اصول پیام های صوتی در تولید محتوای الکترونیکی –
تولید محتوا تصویری –
آموزش تولید محتوا –
j – gdn lpj – h –
آموزش تولید محتوا در سایت –
آموزش تولید محتوا برای وب سایت –
آموزش تولید محتوای متنی –
قالب آماده تولید محتوا آموزشی –
سایت های آموزش تولید محتوا –
تولید محتوا متنی –
– – – ایده تولید محتوا –
بهترین سایت ها برای تولید محتوا –
بهترین سایت تولید محتوا –
آموزش تولید محتوا متنی –
تولید محتوا با کیفیت –
ویراست لایو –
تصاویر کارتونی برای تولید محتوا –
علائم نگارشی با مقوا –
نوشتن مرسانا به انگلیسی –
نقاشی شغل خدماتی و تولیدی کلاس سوم –
نمونه قرارداد تولید محتوای ویدیویی –
عکس برای تولید محتوا ابتدایی –
تولید محتوای متنی –
آموزش تولید محتوای تصویری –
پادکست تولید محتوا –
نمونه تولید محتوا در ابتدایی –
چه جوری تولید محتوا کنیم –
ابزاری برای تولید صدا در جدول –
نمونه تولید محتوا متنی –
آموزش تولید محتوا سایت –
مرسانا به انگلیسی چگونه نوشته می شود –
لامپ تولید محتوا –
بنویس درچه جاهایی باید نوبت را رعایت کنیم –
در زبان فارسی معمولا در ابتدای جمله فعل و در انتهای جمله نهاد می آید درست یا نادرست –
آموزش صوت ولحن مبتدی –
برای تولید محتوا چکار باید کرد –
بندی که در ابتدای متن می آید و خواننده را به فضای متن وارد می کند –
هنگامی که بخواهیم متنی بنویسیم به چه نکاتی توجه کنیم –
تولید محتوای آموزشی ابتدایی با موبایل –
اموزش تولید محتوا –
آموزش تولیدمحتوا –
آموزش کامل تولید محتوا –
آموزش تولید محتوا در مشهد –
ویراستلایو –
آموزش تولید محتوا سئو شده –
محتوای متنی

موضوعات مقاله

امتیاز :
5/5
اولین دیدگاه را شما بنویسید.

14 دیدگاه برای “آموزش تولید محتوا برای سایت – 0 تا 100 قضیه!

  1. سلام عزیزم، ما در همه زمینه هایی که شما فکر کنید می تونیم برای سایتتون تولید محتوا کنیم! تماس بگیرین تا جزئیات بیشتری دریافت کنید.

  1. سلام، بله دوست عزیز. ما در الفباوب برای تولید محتوا کارشناسان حرفه ای داریم که می تونند به شما کمک کنن در سریع ترین زمان ممکن موفق بشید!

  1. دوست عزیز این دوتا اصلا یکی نیستن فقط به هم ربط دارن، تولید محتوا یعنی ایجاد کردن یک مقاله، ساختن یک فیلم یا پادکست.
   سئو یعنی اقداماتی که انجام می دیم محتوای تولید شده توسط گوگل نمره بگیره و بالا بیاد به اصطلاح.

  1. سلام، شغل تولید محتوا نیاز به مطالعه داره و باید با جامعه جلو بری. تکنیک های اولیه رو یاد بگیر تا بتونی یه متن یا محتوای تاثیرگذار بنویسی. می تونی بازاریابی محتوایی رو دنبال کنی و در نهایت سئو رو هم در کنار محتوا نویسی جدی بگیر.

  1. سلام، در این زمینه باید هر از گاهی مطالعه داشته باشی تا از تکنیک های جدید سئو عقب نمونی، بلد باشی موضوع بسازی و درباره موضوعات مختلف بارها به روش های مختلف صحبت کنی، باید بازارهای تولید محتوا مثل فتوشاپ و … رو یاد بگیری و ….

  1. سلام، دوست عزیز این که چقدر بتونی از تولید محتوا درامد داشته باشی به میزان توانایی شما برمیگرده، صد در صد درامد کسی که فقط محتوای متنی و ساده تولید می کنه با کسی که در کنار تولید محتوای متنی سئو بلده و میتونه کلیپ هم بسازه یکی نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *