طراحی اپلیکیشن خبری

30
آذر
1401

طراحی اپلیکیشن خبری این امكان را فراهم خواهد کرد كه با کمبود اخبار روبرو نشوید و اخبار مورد علاقه خود را، چه در بحث ورزش و چه در موضوعات تجارت و سیاست و … به راحتی بیابید. طراحی اپلیکیشن برای اطلاع رسانی و اخبار،  كاربردهای بسیاری دارد و شما قادر خواهید بود كه بر اساس شهرها، دسته بندی­های خبری مانند، بازی ­ها، مسائل اقتصادی و … خود انتخاب کنید.

درواقع با اپلیکیشن خبری شما يک روزنامه آنلاینی خواهید داشت كه برای بدست آوردن آن نیازی به رفتن دكه روزنامه فروشی نیست. با توجه به اینكه همه وقایع و اطلاعات در داخل تلفن همراهتان ذخیری شده است، شما به راحتی به هر قسمتی كه بخواهید دسترسی خواهید داشت. طراحی اپلیکیشن خبری

اخبارها مهمترین بخش زندگی افراد را تشکیل می دهند و اکثر افراد به صورت روزانه اخبار کشور، شهر و منطقه خود را جست و جو می کنند، اگر هدف شما طراحی اپلیکیشن اخبار باشد می توانید از روش های مختلفی به کسب درامد بپردازید! 

ویژگی های اپلیکیشن خبری جذاب و کاربر پسند – چگونه اپلیکیشن خبری فراگیر داشته باشیم؟

بعضی ویژگی ها هستند که کاربرد یک اپلیکیشن را مشخص می کنند و آن را از دیگر اپلیکیشن های دیگری که طراحی شده اند، متمایز می سازند. اپلیکیشن های خبری هم باید ویژگی هایی داشته باشند که در ادامه به معرفی آن های می پردازیم.

 • استفاده از قالبی جهت پوشش حداکثری اخبار و دسته بندی های مهم و در عین حال جذاب
 • آرشیو مرتب و منظم اخبار
 • بروزرسانی پیوسته و مداوم اخبار
 • نوشتن خبر به شکل جذاب و گیرا در راستای جذب مخاطب
 • نمایش تاریخ و ساعت انتشار خبرها
 • سرعت لود و بارگذاری بالا
 • قابلیت اتصال به شبکه های اجتماعی
 • دسته بندی های مختلف برای هر بخش مثل اقتصادی، سیاسی، ورزشی و…
 • قابلیت جستجوی قدرتمند به صورت ساده و پیشرفته
 • وجود خبرنامه در اپلیکیشن
 • ارائه آمار بازدید اخبار
 • دارای قسمت اعلانات برای مطلع کردن کاربر اپلیکیشن از اخبار جدید و تازه
 • و…

در واقع هر اپلیکیشنی که در حوزه اخبار فعالیت می کند، باید اپلیکیشن خود را به این ویژگی ها و امکانات مجهز کند چرا که بدون این موارد تفاوتی با یک اپلیکیشن معمولی نخواهد داشت.

ثبت درخواست طراحی اپلیکیشن : تماس با 02188424079 

بیشتر کسب و کارهای کوچک از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام برای فروش محصولات و خدمات خود کمک می گیرند، اما شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای ایجاد تعامل با مشتری است و شما به اطلاعات مشتریان دسترسی نخواهید داشت، یعنی در صورتی که برنامه موردنظر به هر دلیلی از دسترس خارج شود شما مشتریان خود را از دست می دهید، حالا اگر یک اپلیکیشن داشته باشید همچنان در صحنه باقی می مانید مشکلی در فروش شما ایجاد نخواهد شد.

برای ساخت و طراحی اپلیکیشن خبری – اخبار از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین صفحه با ما تماس بگیرید.

چرا باید طراحی اپلیکیشن خبری را جدی بگیریم؟

با طراحی اپلیکیشن خبری كاربران شما می توانند در هر زمان وهر مكان محتویات خبری وب سایت یا مجله خبری شما دسترسی پیدا کنند. امروزه بزرگترین روزنامه ها و مجلات جهانی از جمله روزنامه نیویورک تایمز اقدام به طراحی اپلیکیشن خبری خود کرده اند. اگر کمی به اطرافیان خود دقت کنیم متوجه خواهیم شد كه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای خرید مجله یا روزنامه از طریق اپلیکیشن خبرها و مقالات مورد علاقه خود را مطالعه کنند.

طبق آمار امروزه بیشترین استفاده از وسایل ارتباطی متعلق به تلفن های هوشمند است. با وجود مزیت هایی كه تلفن های همراه به وجود آوردند امروزه میزان خرید روزنامه و مجلات بسیار كاهش داشته است و در عوض رسانه های خبری كه از طریق وب سایت و اپلیکیشن های خبری در دسترس می باشند بیشترین سهم كاربران را به خود اختصاص داده اند.

با طراحی اپلیکیشن خبری كاربران شما می توانند در هر زمان وهر مكان محتویات خبری وب سایت یا مجله خبری شما دسترسی پیدا کنند. امروزه بزرگترین روزنامه ها و مجلات جهانی از جمله روزنامه نیویورک تایمز اقدام به طراحی اپلیکیشن خبری خود کرده اند. اگر کمی به اطرافیان خود دقت کنیم متوجه خواهیم شد كه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای خرید مجله یا روزنامه از طریق اپلیکیشن خبرها و مقالات مورد علاقه خود را مطالعه کنند.

طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی اپلیکیشن خبری چه مزایایی دارد؟

نحوه دسترسی به اخبار در دهه گذشته تغییر چشمگیری داشته است. داشتن يک وب سایت اختصاصی دیگر کفایت نمی کند. مردم انتظار دارند اخبار به سرعت در دسترسشان قرار بگیرد و به راحتی در شبكه های اجتماعی قابل انتشار باشد. طراحی اپلیکیشن اندروید و ios همینطور منبع موثقی برای اخبار است و افراد به اپلیکیشن ها خیلی بیشتر از خبرهای منتشر شده در شبكه های اجتماعی اعتماد دارند.

طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی و ساخت اپلیکیشن خبری تخصص الفباوب است.

 1. در ابتدای راه لازم است به این سوال پاسخ دهیم که چرا طراحی انواع اپلیکیشن خبری تا این اندازه با استقبال مواجه شده است؟ دلایل زیادی برای گرایش به طراحی این قبیل اپلیکیشن ها وجود دارد که مهم ترین آنها، عبارتند از:
 2. اغلب افراد به شدت به دنبال کردن اخبار سیاسی، فرهنگی، ورزشی و هنری و اقتصادی و غیره علاقه مند می باشند. به همین دلیل در گذشته با خرید روزنامه های کاغذی یا گوش دادن به اخبار رادیو و تلویزیون به این هدف دست پیدا می کردند. اما در دنیای امروز که همه چیز به اینترنت ختم میشود، مطالعه اخبار هم با مرور اپلیکیشن های فعال در این حوزه انجام میشود. به همین دلیل ترافیک بسیار زیادی وارد این اپلیکیشن ها شده و مورد توجه گوگل قرار میگیرند.
 3. بازدید بالا، نه تنها اعتبار و ارزش این اپلیکیشن ها را افزایش می دهد، بلکه به منبع بسیار مناسبی برای کسب درآمد هم تبدیل خواهند شد. اپلیکیشن های خبری یکی از بهترین و پرطرفدارترین منابع برای تبلیغات سایر برندها می باشد.
 4. اپلیکیشن های خبری رایگان می باشند و به همین دلیل تقاضا برای مطالعه اخبار آنها بیشتر از روزنامه های کاغذی می باشد.

ساخت وب اپلیکیشن خبری

وب اپلیکیشن خبری مانند صفحات وب هستند و با مرورگر ها باز می شوند و می توانید لینک اختصاصی آن را منتشر کنید. برای دریافت به تیم پشتیبانی اطلاع دهید. از بهترین مزایای وب اپلیکیشن ها این است که آنها تقریبا در هر دستگاهی قابل استفاده هستند، به طوری که گاهی اوقات می توانند به عنوان یک اپلیکیشن تلفن همراه هم عمل کنند.

یک مثال گویا از تعامل وب اپلیکیشن کاربردی، یک اپلیکیشن بانکداری آنلاین است که معاملات را بر اساس ورودی مشتری انجام می دهد.

طراحی اپلیکیشن خبری و نكات کلیدی برای طراحی رقابتی آن

درواقع مردم به روزنامه الکترونيکی علاقه دارند. ویژگی مهم این اپلیکیشن ها این است كه حتی می توانند آفلاین هم كارآمد باشند و شما هرگز با کمبود اخبار مواجه نخواهید شد چون مطالب خبری را ذخیره می کنند.

اخبار در اپلیکیشن های خبری مرتب به روز رسانی می شود و هر مشتری جدیدترین اخبار را با کمک تنها چند تماس لمسی دریافت ميکند. امكان به اشتراک گذاری محتوا در اپلیکیشن خبری مشتریان را توانمند می سازند اخبار را در شبكه های اجتماعی محبوب خود به اشتراک بگذارند. طراحی اپلیکیشن خبری اندروید و طراحی اپلیکیشن خبریIOS هردو بسیار پر طرفدار می باشند.

شرکت طراحی اپلیکیشن كه به خوبی سازماندهی شده باشد نكات اساسی برای برقراری ارتباط با كاربران در همه سطوح را باید بداند تا به مدیران اپلیکیشن اجازه دهد تا با كاربران تعامل داشته باشند. در اینجا چند مورد مهم كه اپلیکیشن های خبری ارائه می دهند را شرح می دهیم: طراحی اپلیکیشن خبری

رابط کاربری ساده و لذت بخش

اپلیکیشن خبری باید يک UI منظم و ساختار یافته داشته باشد. طراحی UI مناسب برای اپلیکیشن خبری کمک می کند تا اخبار به بهترین شکل دسته بندی شده و نمایش داده شوند. این عامل نقش مهمی در موفقیت پروژه طراحی اپلیکیشنهای خبری iOS و اندروید دارد.

مرتب سازی مطالب خبری توسط کاربر

امكان ایجاد دسته بندی دلخواه از خبرها برای كاربران بسیار جذاب است و باعث جلب نظر آن ها می شود. هدف این كار این است كه افراد مختلف با سلیقه و احساسات مختلف را به يکدیگر متصل سازد. در نتیجه، مشتریان می توانند اخباری را كه برای آن ها مناسب است را مشاهده کنند و مواردی را كه دوست ندارند را، اصلا نبینند.

شخصی سازی تم اپلیکیشن توسط کاربر

خوانندگان باید بتوانند فونت محتوای صفحه نمایش را تغییر دهند و بزرگنمایی کنند. همینطور به كاربرانی كه مشکل ضعف بینایی دارند کمک می کند تا از اپلیکیشن خبری استفاده کنند و به خاطر کوچک بودن فونت خبرها آن ها را از دست ندهیم.

اشتراک گذاری مطالب خبری

چنین عنصری مشتریان را قادر می سازد تا آنچه را كه در اپلیکیشن می خوانند به اشتراک بگذارند. آنها می توانند در كانال های مختلف شبكه اجتماعی كار کنند. این كار كاربران اپلیکیشن را گسترش می دهد چون آن ها را تبدیل به تبلیغ کنندگان اپلیکیشن شما می کند.

دسترسی آفلاین به اخبار

محتوای خبری زمانی كه اپلیکیشن به اینترنت وصل است در حافظه دانلود و ذخیره شده است. در نتیجه وقتی اینترنت وجود ندارد، می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. در واقع این امكان دسترسی مجانی به اخبار را ارائه می دهد.

داشتن CMS كارآمد

در طراحی اپلیکیشن خبری شما همینطور نیاز به يک CMS كامل برای مدیریت محتوا و اخبار خواهید داشت. CMS حرفه ای در يک اپلیکیشن خبری، فرایند انتشار اخبار را آسان و بهبود می بخشد.

ورود و عضویت اعضا

يک اپلیکیشن بدون این ویژگی، تقریبا غیرقابل تصور است و اپلیکیشن اخبار هم استثنا نیست. توصیه ما این است که به چند گزینه برای ثبت نام فکر کنید تا بتوانید همه تنظیمات كاربری را در نظر بگیرید.

قابلیت جستجو در اپلیکیشن

اگر می خواهید بدانید كه چه نوع اپلیکیشن خبری مورد تأیید كاربران است و انها آن را تأیید می کنند، كافیست ویژگی جستجوی اخبار را در اپلیکیشن خبری خود ارائه دهید. اجازه دهید آن ها خودشان آنچه را كه علاقه مند می باشند پیدا کنند.

ذخیره سازی مقالات و اخبار

این ویژگی كه امكان ذخیره مقالات خبری مورد علاقه را فراهم می کند بسیار مفید است.

استفاده از اینفوگرافيک ها

استفاده از اینفوگرافيكها يک راه محبوب و راحت برای انتقال اطلاعات است. با اینفوگرافيک ها شما اخبار را به صورت گرافيکی میخوانید. حتما می پرسید اینفوگرافیک چیست؟ به عبارت خیلی ساده می توان گفت اینفوگرافیک شامل نمودار، دیاگرام یا تصاویری است که به صورت بصری ارائه شده و هدف از ساخت آن انتقال سریع و جذاب اطلاعات به مخاطب است.

جالب است بدانید سرعت انتقال داده از طریق اینفوگرافیک نسبت به یک متن ساده بسیار بالاتر است و از آنجایی که اینفوگرفیک حالت بصری دارد برای مخاطب نیز جذاب تر است. اصولا پیشنهاد می شود از اینفوگرافیک ها در مقالات استفاده شود چرا قدرت درک را افزایش می دهد. اینفوگرافیک ها بهترین نوع ساختار برای داستان سازی، شبکه های اجتماعی و آموزش های کوتاه بشمار می روند.

VR

اگر شما قصد طراحی اپلیکیشن اخبار را با ایجاد يک مدل MVP دارید، باید اعلام کنیم كه نیاز بودجه بیشتری خواهید داشت. می توانید این امكان را در برنامه ریزی آینده اپلیکیشن خودقراردهید. كاربران قطعا از این كه فرصت این را داشته باشند كه در کنارخواندن اخبار و تماشای ویدئو، در صحنه حادثه حضور داشته باشند لذت خواهند برد.

اخبار ویدئویی

شما می توانید اخبار منظم را به فیلم های کوتاه تبدیل کنید ویا از ویدئوهای آماده با موضوعات مختلف مانند بحث های سیاسی، ورزشیو غیره… استفاده کنید.

برای طراحی اپلیکیشن خبرهای روز الفباوب بهترین گزینه پیش روی شماست.

طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی اپلیکیشن خبری

مزایای طراحی اپلیکیشن خبری اندروید

دسترسی سریع تر به اخبار

از مهمترین مزایای طراحی اپلیکیشن خبری، دسترسی آسان و سریع به تمامی منابع خبری است. این دسترسی حتی در زمانی كه به اینترنت دسترسی ندارید هم می تواند امكان پذیر باشد.

با طراحی اپلیکیشن خبری درآمدزایی کنید!

يکی از ویژگی های داشتن اپلیکیشن خبری کسب درآمد از اپلیکیشن است. می توانید بخشی از دسترسی ها را رایگان بگذارید و دسترسی برای بخش هایی خاص را با پرداخت هزینه امكان پذیر کنید.

افزایش اعتبار

يکی از مزایای طراحی اپلیکیشن اخبار ایجاد برندینگ برای کسب و كار شما است. با داشتن يک اپلیکیشن خبری حرفه ای، رتبه و اعتبار برند خود را افزایش می دهید و نسبت به رقبا برتری می یابید.

افزایش تعامل با كاربر

با طراحی اپلیکیشن خبری می توانید با كاربران خود ارتباط بیشتری برقرار کنید. اینكه هر كاربر چه نوع دسته بندی دوست دارد و کدام خبرها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند از ویژگی اپ خبری است.

تجربه كاربری عالی

اگر طراحی این اپلیکیشن با تجربه كاربری خوبی همراه باشد در جذب مشتریان موفق تر عمل خواهد کرد و کسب درآمد از اپ بیشتر خواهد بود. زمانی که تصمیم می گیرید بهترین تجربه کاربری را برای کاربرتان فراهم کنید، طبیعتا باید بخش های مختلفی را مدنظر قرار دهید. یکی از مهمترین موارد، طراحی تجربه کاربری یا UX Design است. یعنی شما باید طوری تعامل با رابط کاربری خود را طراحی کنید که کاربر در تمامی مراحل کار با سیستم شما بتواند طعم بهترین تجربه را بچشد.

این امکان وجود دارد که کاربران مختلف تجربه های متفاوتی از کار با محصول یا سرویس شما داشته باشند و در نتیجه باید طراحی مسیر کاری آنها به شکلی باشد که همه تجربه بسیار خوبی داشته باشند. در طراحی تجربه کاربری باید پرسونا و نیازهای مخاطب را به خوبی بشناسیم و بتوانیم با تحقیقات لازم بهترین مسیر و دسترس پذیری را برای او بسازیم.

محتوای چند رسانه ای

علاوه بر متن می توانید از محتوای صوتی، تصویری و ویدیوئی استفاده کنید. امكان پخش آنلاین هم وجود دارد.

با طراحی اپلیکیشن اخبار روز می توانید از روش های مختلفی درامد داشته باشید!

طراحی اپلیکیشن خبری

اهمیت تبلیغات پس از اتمام ساخت و طرحی اپلیکیشن اخبار

در طراحی اپلیکیشن های اخبار بخشی به عنوان تبلیغات باید در نظر گرفته شود. این بخش ها باید جلوه خوبی داشته باشند و در جایگاه های مناسب ایجاد شوند. علاوه براین، نباید منجر به کاهش خوانایی اخبار شوند، در غیر این صورت به شدت بر نارضایتی کاربران تاثیر خواهند داشت.

محل قرار گیری تبلیغات تا حد زیادی به طراحی تجربه کاربری مرتبط است. با تست و آزمون و خطا و آنالیز توسط ابزارهای مختلف از قبیل تگ منیجر در نهایت به بهترین جایگاه که رضایت کاربران و ارزشمندی تبلیغات را به همراه داشته باشد رسید. به همین دلیل است که طراحی اپلیکیشن های خبری بسیار زمان بر بوده و نیاز به آنالیز زیادی پس از طراحی دارند و از داده های بدست آمده از ابزارهای مختلف باید بهبود داده شوند.

طراحی اپلیکیشن خبری

تماس با الفباوب برای طراحی اپلیکیشن

با توجه به اینکه بسیار از مخاطبین از گوشی برای پیگیری اخبار استفاده میکند داشتن یک اپلیکیشن خبری برای وب سایت شما بسیار ضروری است، در صورتی که اپلیکیشن موبایل نداشته باشید نیمی از مخاطبین خود را ازدست می‌دهید.

گروه طراحی الفباوب با طراحی اپلیکیشن خبرها اندروید، ios و انوع اپلیکیشن های کاربردی، پزشکی، فروشگاهی، خدماتی، بازی، پیامرسان و … در کنار شماست تا بهترین ها را به شما ارائه کند. این مجموعه به معنای واقعی شما را در رسیدن به موفقیت در عرصه کسب و كارتان یاری می رساند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ساخت اپلیکیشن خبری و همینطور ثبت درخواست خود از طریق شماره تماس های ذکر شده در همین صفحه با ما تماس بگیرید! در این شرکت حرفه ای طراحی اپلیکیشن برای سراسر ایران، مشاوره 100% رایگان نیز برای دریافت نتیجه بخش ترین خدمات صورت می گیرد.

طراحی اپلیکیشن خبری

موضوعات مقاله

امتیاز :
2 Responses/5
اولین دیدگاه را شما بنویسید.

2 دیدگاه برای “طراحی اپلیکیشن خبری

 1. سلام روز خوش – برای طراحی اپلیکیشن خبری به چه مجوزهایی نیاز داریم؟ ممنون میشم اگه در این باره توضیحاتی بدید

  1. سلام دوست عزیز، این بحث کمی تخصصی هست برای همین پیشنهاد می کنیم از طریق راه های ارتباطی ذکر شده تماس بگیرید تا شمارو به صورت حرفه ای تر راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *